חשיפה בלעדית לווטשגורו. הגורו הולך לספר לכם היום איך מתקבלת ההחלטה אצל יצרנית שעונים שוויצרית על השקה של דגם חדש. החשיפה שלנו מגיעה היישר מלונג’ין. אם אתם מכירים קצת את ההיסטוריה של החברה הזאת, אתם בוודאי יודעים שהחברה מחזיקה תיעוד מפורט על כל שעון שהחברה ייצרה בקומה נפרדת במטה החברה. כשהחברה מחליטה להוציא שעון חדש, מכניסים את אחד המנהלים הבכירים בחברה, ששמו ותפקידו לא נחשפו מסיבות מובנות אל אותה קומה. מכסים את עיניו מראש. מסובבים אותו מספר פעמים במקום. הוא ניגש לאחת המגירות בכיסוי עיניים ומצביע עליה. לאחר מכן הוא מסיר את כיסוי העיניים ומכריז בקול את שם הדגם שהוא בחר והחברה מתחילה מיד לייצר אותו בגרסת הריטאג’. לא באמת. הגורו מקווה שאתם יודעים להעריך ציניות, אבל באמת שקשה שלא לחשוב שבלונג’ין פשוט מגרילים כל פעם דגם חדש-ישן של החברה שיזכה לגרסת הריטאג’, כשנדמה שכל אחת מהן מבוצעת בצורה מושלמת כל פעם מחדש. הפעם על הפרק – לונג’ין הריטאג’ מיליטרי מרין נשיונל – גרסה מודרנית לשעון שלונג’ין ייצרה לאחר מלחמת העולם השניה עבור הצי הצרפתי. 

לונג’ין הריטאג’ מיליטרי מרין נשיונל – מפרט טכני

השעון החדש של לונג’ין מגיע בגוף בקוטר של 38.5 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד, כשהוא שומר על המראה המקורי של השעון מאמצע המאה הקודמת, רפרנס 5774, אם כי בקוטר קצת יותר מודרני, כשהשעון המקורי הגיע בקוטר של 33 מ”מ.

לונג'ין הריטאג' מיליטרי מרין נשיונל. מקור - Hodinkee.
לונג’ין הריטאג’ מיליטרי מרין נשיונל. מקור – Hodinkee.

לוח השעון מגיע בגוון בז’ בגימור וינטאג’י עם תבנית מגורענת, עם ספרות ערביות מודפסות בגופן זהה לזה של השעון המקורי, כמו גם סקאלת הדקות שמקיפה את טבעת השעות של השעון. מחוגי השעון מגיעים בצבע כחול עם ציפוי סופר-לומינובה, כשעל לוח השעון מופיע הכיתוב LONGINES ומתחתיו FAB. SUISSE בצרפתית (מיוצר בשוויץ או SWISS MADE אם תרצו …).

השעון המקורי והגרסה המחודשת. מקור - Hodinkee.
השעון המקורי והגרסה המחודשת. מקור – Hodinkee.

להשלמת המראה הוינטאג’י, לונג’ין מצרפת לשעון רצועת עור חומה.

לונג’ין הריטאג’ מיליטרי מרין נשיונל – מנגנון

לונג’ין שילבה בשעון החדש את קליבר L888.5 שלה, מנגנון המבוסס על מנגנון ETA A31.L11. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, עם 21 אבני חן בתוכו, הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 64 שעות.

לונג'ין הריטאג' מיליטרי מרין נשיונל. מקור - Hodinkee.
לונג’ין הריטאג’ מיליטרי מרין נשיונל. מקור – Hodinkee.

אז מה חדש בעצם?

שאלת קיטבג. תרשו לגורו לא לענות עליה. אלא אם לא קראתם את פסקת הפתיחה של הכתבה, אז הגורו מזמין אתכם לקרוא אותה בחזרה.

לוח בז' בגימור מגורען וינטאג'י. מקור - Hodinkee.
לוח בז’ בגימור מגורען וינטאג’י. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

2,000 דולרים בלבד ויש לכם שעון וינטאג’י נהדר.

השורה התחתונה

לונג’ין ממשיכה בליין ההשקות הבלתי פוסק שלה של שעוני הריטאג’, כשכפי שכבר ציינו, כל אחד ואחד מהם מבוצע בצורה נהדרת. שעון המיליטרי מרין ממשיך את הקו הזה, כשהוא נשאר נאמן בצורה כמעט מושלמת לשעון המקורי מאמצע המאה הקודמת, מלבד עניין הקוטר, כשמה לעשות, קוטר של 33 מ”מ היום היה מקטלג את השעון הזה כשעון לנשים ולא לגברים. אם 38.5 מ”מ נשמע לכם קטן מדי לשעון מודרני, הגורו מזכיר לכם את הטודור בלאק ביי 58. אם זה עדיין נשמע לכם קטן מדי – כנראה שיותר מדי ימים בסגר או בחל”ת גרמו ליד שלכם להתנפח ולא משרירים, אז הגיע הזמן לחזור לעשות קצת ספורט ולהוריד במשקל …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לונג’ין.