את הכתבה הזאת נתחיל מהסוף. הגורו מאוד אוהב את לונג’ין ואת השעונים שלה. הגורו חושב שלונג’ין נותנת יופי של תמורה למחיר. הגורו חושב שלונג’ין עושה שעוני וינטאג’ נהדרים. הגורו בטוח שהשעונים החדשים שעליהם הוא תיכף יספר לכם עומדים להפוך ללהיט. אם אתם חובבי שעונים – וינטאג’ או לא וינטאג’, אתם מוזמנים להכיר ביחד איתנו את זוג היצירות החדשות – לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו – שני שעונים בעיצוב מיוחד עם השראה משנות הארבעים של המאה הקודמת. 

לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו – מפרט טכני

כאמור, הטוקסידו היא סדרה חדשה בקולקציית ההריטאג’ של לונג’ין. קולקציית ההריטאג’ של החברה היא הסדרה בה לונג’ין משיקה שעונים בעיצוב וינטאג’י מיוחד בהשראת שעונים ישנים של החברה. שני השעונים החדשים בסדרה מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בצורה עגולה עם גימור פוליש, כשגולת הכותרת של השעונים הללו היא לוחות השעונים. שעונים עם לוח שהוא “סוג של פנדה” אם תרצו, או כמו שלונג’ין קראה לסדרת השעונים הזאת – טוקסידו. לוחות השעונים משלבים משטחים שחורים עם משטחים לבנים בצבע לבן-קרמי וינטאג’י עם גימור מגורען, שמקנה להם מראה מיושן ומיוחד. 

לונג'ין הריטאג' קלאסיק טוקסידו. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו. מקור – Monochrome Watches.

השעון הראשון בסדרה – לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו “Small Seconds”, רפרנס L2.330.4.93.0, מגיע בגוף בקוטר של 38.5 מ”מ. השעון הוא שעון “פשוט” עם תצוגת שניות בלוח קטן בלבד וללא תאריכון. לוח השעון מגיע עם מסגרת חיצונית שחורה ועליה מספרים בגוון קרמי וינטאג’י ועיגול מרכזי בצבע לבן בגימור מגורען. לוח השניות הקטן מגיע עם תבנית מעגלית, כשמחוגי השעון מגיעים עם תאורת סופר לומינובה  בגוון וינטאג’, כשאת המראה שלו משלימה רצועת עור עגל שחורה. 

לונג'ין הריטאג' קלאסיק טוקסידו. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו. מקור – Monochrome Watches.
דגם ה-Small Seconds עם הלוח המיוחד. מקור - Monochrome Watches.
דגם ה-Small Seconds עם הלוח המיוחד. מקור – Monochrome Watches.

השעון השני בסדרה, לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו כרונוגרף, רפרנס L2.830.4.93.0 מגיע בגוף קצת יותר גדול, בקוטר של 40 מ”מ, העשוי מפלדת אל-חלד בגימור מלוטש.

דגם הכרונוגרף בסדרת הקלאסיק טוקסידו. מקור - Monochrome Watches.
דגם הכרונוגרף בסדרת הקלאסיק טוקסידו. מקור – Monochrome Watches.
לוח הטוקסידו של דגם הכרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
לוח הטוקסידו של דגם הכרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

גם כאן אנו רואים את לוח הטוקסידו, עם לוח כרונוגרף קטן בשעה 9 ולוח שניות בשעה 3. בחלק החיצוני של לוח השעון לונג’ין הוסיפה טכימטר בפונט מיושן שמשלםי בצורה נהדרת את המראה של השעון, ביחד עם רצועת עור עגל שחורה, עם שני תפרים עדינים בקצה הקרוב לגוף השעון. 

לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו – מנגון

שעון ה-Small Seconds מגיע עם קליבר L893 של לונג’ין, מנגנון אוטומטי המבוסס על מנגנון A31.501 של ETA הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 64 שעות. 

גב השעון של דגם ה-Small Seconds. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון של דגם ה-Small Seconds. מקור – Monochrome Watches.

שעון הכרונוגרף מגיע עם קליבר L895 של לונג’ין, המבוסס על קליבר A31.L21 של ETA, מנגנון כרונוגרף אוטומטי מודולרי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 54 שעות. 

גב השעון של דגם הכרונוגרף. מקור - Monochrome Watches.
גב השעון של דגם הכרונוגרף. מקור – Monochrome Watches.

מה חדש בעצם?

אמנם מדובר בשני שעונים בלבד, אבל לוח הטוקסידו שלהם פשוט מהמם. הגורו חובב שעוני פנדה מושבע וכל שילוב של שחור ולבן בלוחות השעונים פשוט נראה נהדר בעיניו. תוסיפו לזה את המראה הוינטאג’י המיוחד של השעונים הללו ותג מחיר (אליו תיכף נגיע) אטרקטיבי – מה עוד אתם צריכים?

עיצוב וינטאג'י מיוחד. מקור - Monochrome Watches.
עיצוב וינטאג’י מיוחד. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

דגם ה-Small Seconds מגיע עם תג מחיר של 1,920 אירו. סכום לא גבוה בכלל עבור שעון שוויצרי אמיתי עם רזרבת כוח של 64 שעות (כמעט 3 ימים) ובעיצוב וינטאג’י מיוחד. דגם הכרונוגרף קצת יותר יקר, עם תג מחיר של 2,880 אירו, כשגם כאן – אתם מוזמנים לחפש שעון כרונוגרף שוויצרי בעיצוב כל כך מיוחד עם מנגנון אוטומטי עם רזרבת כוח של 54 שעות ובמחיר כזה – לא בטוח שתמצאו. 

לונג'ין הריטאג' קלאסיק טוקסידו. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין הריטאג’ קלאסיק טוקסידו. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

את השורה התחתונה הבאנו לכם כבר בתחילת הכתבה, אבל אם הספקתם לשכוח, נזכיר כי הגורו חושב שמדובר בשעונים נהדרים של לונג’ין, שמצטרפים לליין ההריטאג’ הנפלא של החברה. מדובר בשעונים נהדרים, בעיצוב וינטאג’י מיוחד, במחיר שלא קורע את הכיס ושייראו נפלא במגוון רחב של שימושים והופעות. 

למעבר לאתר של לונג’ין.