במקביל להשקות הגדולות מהתקופה האחרונה של לונג’ין של קולקציות ההריטאג’ קלאסיק טוקסידו וקולקציית הספיריט החדשה שלה, הספיקה לונג’ין להשיק בצורה שקטה יחסית שעון חדש נוסף שכמעט וחמק לנו ולמגזיני השעונים ברחבי העולם מתחת לרדאר – חבר חדש במשפחת המסטר קולקשן שלה. לונגין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0 – בואו ונכיר אותו ביחד. 

לונג’ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0 – מפרט טכני

החבר החדש במשפחת המסטר קולקשן של לונג’ין הוא שעון קלאסי ואלגנטי, באיכות בניה גבוהה ועם מנגנון מכאני אוטומטי אמין, כמו כל שעוני המסטר קולקשן של לונג’ין. 

לונג'ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע בגוף בקוטר גדול יחסית של 44 מ”מ העשוי מפלדת אל-חלד ועם לוח כחול בגימור קרני שמש. לונג’ין “שוברת” את המראה הכחול של השעון עם מחוגים ואינדקסים כסופים, כמו גם הלוגו של לונג’ין שמופיע בשעה 12 של השעון ומתחתיו המילה AUTOMATIC. 

לונג'ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0. מקור – TimeandWatches.

השעון הוא שעון כרונוגרף בתצורת 3,6,9. כרונוגרף 30 הדקות ממוקם בשעה 3 של לוח השעון, כרונוגרף 12 השעות ממוקם בשעה 6 של לוח השעון, כשהלוח הקטן בשעה 9 הוא לוח השניות של השעון.בין השעות 4 ל-5 בלוח השעון לונג’ין שילבה תאריכון, כשמשני הצדדים של השעון ניתן למצוא זכוכית ספיר.

רצועת עור תנין משלימה את המראה האלגנטי של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת עור תנין משלימה את המראה האלגנטי של השעון. מקור – TimeandWatches.

לונג’ין משלימה את המראה הקלאסי של השעון עם רצועת עור תנין כחולה עם תפרים לבנים בצדדים שלה. גרסה נוספת של השעון תהיה זמינה עם צמיד מפלדת אל-חלד.

לונג’ין מסטר קולקשן רפרנס L2.859.4.92.0 – מנגנון

השעון החדש מגיע עם קליבר L688 של לונג’ין. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר A08.L01 של ETA הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 54 שעות. 

מה חדש בעצם?

חבר חדש בסדרת המסטר קולקשן של לונג’ין, עם לוח כחול בגימור מיוחד ותג מחיר תקציבי (אליו תיכף נגיע), אנחנו בעד.

כמה זה עולה לנו?

לונג’ין תציע כאמור את השעון בשתי גרסאות – גרסה אחת עם רצועת עור תנין כחולה (רפרנס L2.859.4.92.0), כשהגרסה השניה תגיע עם צמיד מפלדת אל-חלד (רפרנס L2.859.4.92.6). שני הדגמים יגיעו במחיר זהה של 2,560 אירו. 

תג מחיר זהה לשעון עם רצועת עור או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור - TimeandWatches.
תג מחיר זהה לשעון עם רצועת עור או צמיד מפלדת אל-חלד. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

הגורו לא יכול שלא לפרגן ללונג’ין רק בגלל דבר אחד קטן – העובדה ששתי הגרסאות של השעון מגיעות באותו תג מחיר. הגורו באמת לא מבין למה רק בגלל שינוי רצועה או צמיד, יצרניות השעונים מצמידות מחיר שונה לשעון, כשלרוב צמיד פלדת האל-חלד יקר משמעותית מחומר כמו רצועת בד או עור, במה שנראה כמו הזדמנות לסחוט עוד קצת כסף מהלקוח שירצה לרכוש את השעון דווקא עם צמיד מתכתי, הגרסה שמועדפת על מרבית רוכשי השעונים. 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לונג’ין.