עדיין לא נרגענו מתערוכת באזלוורלד 2019, משלב הסיכומים, מהרעש סביב ההכרזה של ברייטלינג שהיא עוזבת את התערוכה, וככה בקטנה – לונג’ין (Longines), שנמצאת בבעלות תאגיד סוואטש (תאגיד שלא משתתף כלל בתערוכת באזלוורלד) השיקה גרסה חדשה להידרו קונקווסט הפופולרי שלה. מדובר בגרסה לה קייס קרמי שחור, לראשונה בתולדות הדגם.

longines hydro conquest black ceramic
לונג’ין הידרו קונקווסט קרמי שחור (מקור: אתר לונג’ין הרשמי)

סדרת ההידרו קונקווסט של לונג’ין הוצגה לפני כ-10 שנים כחלק מהליין הספורטיבי של היצרנית הוותיקה. מדובר בשעוני צלילה מודרניים, קשוחים ועם תג מחיר לא גבוה, שזוכה בין השאר לפופולריות גם בארץ. בעבר הוצג הידרו קונקווסט עם אינסרט קרמי בבזל, אבל כאן מדובר על אבולוציה של ממש, כאשר הקייס כולו קרמי, ולא רק האינסרט. למעשה, אם נרד לפרטים – הקייס מכיל זרקוניום-אקוסייד, ZrO2. הקייס השחור והמראה המושחר הכללי בולטים מאוד לעין בתוך ליין ההידרו קונקווסט שהיה עד כה מורכב משעוני פלדה בלבד.

קוטר הקייס בהידרו קונקווסט הקרמי עומד על 43 מ”מ, זהה לדגמי הפלדה, והבזל קרמי גם כן. הרגליים של הקייס מוארכות במקצת לעומת דגמי הפלדה, וגם הגנת הכתר זכתה לעדכון קל בהתאם למגבלות ייצור הקייס הקרמי. הלוח שחור גם כן, עם מרקרים ברורים ובולטים שיוצרים ניגוד מוצלח ונראות נהדרת גם בלילה על ידי שימוש בסופר לומינובה. את השעון מניע מנגנון קליבר L888 של לונג’ין, שמבוסס על ה-A31-L01 של ETA. המנגנון פועל בתדר של 25,200 פעימות בשעה, ולו רזרבת כוח של כ-64 שעות. כמובן שההידרו קונקווסט בעל שלושה מחוגים (שעות, דקות ושניות) ותאריכון בשעה 3.

Longiness hydro conquest 2019 black ceramic
לונג’ין הידרו קונקווסט קרמי שחור (מקור: אתר לונג’ין הרשמי)

הלונג’ין הידרו קונקווסט הקרמי החדש מגיע עם רצועת גומי שחורה, כיאה לשעון צלילה, ובהתאם למגמה הכללית של השעון שכוללת שימוש נרחב בצבע השחור. ניתן לראות בתמונות שהרצועה משתלבת היטב עם המראה המושחר הכללי וכל החבילה כאן מרשימה במיוחד לעומת דגמי ההידרו קונקווסט עשויי הפלדה. הרפרנס של הלונג’ין הידרו קונקווסט הקרמי החדש הוא L3.784.4.56.9, ומחירו צפוי לעמוד על כ-3,500 יורו. מחיר לא גבוה בהתחשב בתמורה המתקבלת ובמראה הכללי של השעון. אנחנו אהבנו.

לאתר לונג’ין העולמי