לונג’ין (Longines) כיכבה אצלנו לא מעט לאחרונה. המאסטר קולקשן כרונוגרף, שהושק זה מכבר במהדורת בוכרר מוגבלת, הלהיב אותנו מאוד, ובין לבין גם סקרנו את ה-Aviation Big Eye, כרונוגרף הטייסים של היצרנית, ולאחריו את המאסטר קולקשן הבכיר ביותר בסדרה – הדגם עם קומפליקציית לוח השנה הנצחי והמנגנון האוטומטי.

היצרנית הותיקה, אשר נמצאת כיום בבעלות תאגיד סווטש, מחזיקה בהיסטוריה עשירה מאוד (עוד על כך תוכלו לקרוא ב-5 עובדות שאתם צריכים להכיר על לונג’ין), ושעוניה מהווים תמורה נהדרת למחיר, שהוא עצמו מלכתחילה נמוך יחסית ברוב המקרים. הליינים הנוכחיים של לונג’ין מורכבים בעיקר משעוני טייסים ושעוני דרס אלגנטיים, לצד שעוני צלילה דוגמאת ההידרו קונקווסט, שהוצג מוקדם יותר השנה בגרסה קרמית מושחרת.

longines sector dial
חוגה נקייה במיוחד (מקור: אתר לונג’ין הרשמי)

הדגם החדש שלפנינו, מהווה פניית פרסה מהלוג’ינים הקלאסיים שאנחנו מכירים. זהו ההריטג’ קלאסיק, רפרנס L2.828.4.73.2 (עם רצועה כחולה, או לחלופין – L2.828.4.73.0 עם רצועה שחורה). השעון החדש שואב השראה מ”שעון המוזיאון” של לונג’ין, שהושק בשנת 1934. אותו השעון יוצר עם רגליים ישרות ובזל חלק בצורת מטבע – מאפיינים טיפוסיים לאופנת הבאוהאוס ששטפה את עולם השענות באותן שנים (השעון המפורסם ביותר שצמח מהתקופה הזו הוא הפטק פיליפ קלטרבה).

original museum watch
שעון המוזיאון המקורי (מקור: אתר לונג’ין)

למען האמת, מדובר באחת מההוצאות המחודשות המרשימות ביותר שראינו, בתוך גל ההוצאות המחודשות ששוטף את הענף בשנה האחרונה. מאוד מאוד קשה למצוא הבדלים דרמטיים בין השעון המקורי משנת 1934 לבין ההוצאה המחודשת, ומדובר כאן בהישג אדיר בשביל לונג’ין. הקייס עשוי פלדת אל חלד בקוטר 38.5 מ”מ, הבזל – גם כאן, חלק ובתצורת מטבע, והלוח עצמו ברור, נקי, ומחולק לסקטורים של רבעי שעה – כמו במקור. על גבי חלק ניכר מחצי הלוח התחתון, ישנה תת החוגה של השניות.

נטול כל קומפליקציה שהיא, ההריטג’ קלאסיק שומר על מראה נאמן למכור בצורה מדהימה. מתחת למכסה המנוע, ישנו הקליבר 893, מנגנון אוטומטי שידוע גם בשמו השני – ETA A31.501. זהו בעצמו מנגנון המהווה שדרוג למנגנון ה-ETA 2895-2, מנגנון אשר פועם בתדר עבודה של כ-25,200 פעימות בשעה (3.5Hz), תדר אשר מאפשר 64 שעות רזרבת כוח. בזכות קפיץ בלאנס עשוי סיליקון, השעון זוכה בעקיפין ליכולת טובה בהתמודדות עם שדות מגנטיים חזקים.

longiness heritage classic sector
שתי רצועות לקונה המאושר, במחיר מפתה (מקור: אתר לונג’ין הרשמי)

לא מדובר כאן בייצור בהיקף מוגבל אלא בשעון סדרתי לחלוטין, שבסך הכל מהווה הוצאה מחודשת לדגם מהעבר של לונג’ין. השעון זמין על גבי שתי רצועות עור – שחורה או כחולה, כאשר ברכישה, הקונה המאושר יקבל גם רצועת נאטו תואמת בצבעה לרצועה המקורית. מחיר השעון מפתה מאוד – רק 2,020 יורו, לפני מיסים (או החזרי מיסים, תלוי איפה תבחרו לרכוש אותו).

 

לאתר לונג’ין העולמי