בשנת 2020 השיקה לונג’ין את סדרת הספיריט. סדרת שעונים ששילבה בין המורשת המפוארת של החברה הזאת בתחום שעוני הטיסה, עם נגיעות וקריצות מודרניות. סימן ההיכר של הסדרה הוא הלוגו בעל חמשת הכוכבים על לוח השעונים. חמשת הכוכבים מציינים את האיכות והשאיפה למצוינות של לונג’ין שבאה לידי ביטוי בשעונים הללו. בשבוע החולף הרחיבה לונג’ין את הקולקציה, עם שעון חדש. לראשונה בסדרה הזאת בגוף העשוי מטיטניום. לונג’ין ספיריט טיטניום – הגורו יצא להכיר את השעון החדש.

לונג’ין ספיריט טיטניום – מפרט טכני

תרשו לנו לתקן את עצמנו. למעשה, לונג’ין משיקה שני שעונים חדשים בסדרה. אחד בקוטר של 40 מ”מ והשני בקוטר של 42 מ”מ.

לונג'ין ספיריט טיטניום. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין ספיריט טיטניום. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם מראה ספורטיבי מצד אחד, אך גם אלגנטי, כשגוף השעון עשוי כאמור מטיטניום. לונג’ין תשיק את השעונים החדשים עם רצועת נאטו שחורה או צמיד העשוי מפלדת אל-חלד.

לונג'ין ספיריט טיטניום. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין ספיריט טיטניום. מקור – TimeandWatches.

לוח השעונים כמעט זהה לשעוני הספיריט שהכרנו בשנת 2020, למעט שינוי קלים בגוונים. לונג’ין בוחרת בלוח אנתרציט בגימור סאטן, המוקף בטבעת היקפית. בחלק הפנימי של הטבעת אנו מוצאים ספרות ערביות. לונג’ין בחרה בגוון זהב חם יחסית לספרות ולמחוגי השעון, כשלוח השעון מהווה רקע נהדר עבורם. כפי שעשתה בשעונים הקודמים בסדרה, גם כאן לונג’ין מוותרת על התאריכון, כדי לשמור על מראה נקי ועדין ככל האפשר ללוח השעון.

מראה וינטאג'י וקריאות נפלאה. מקור - TimeandWatches.
מראה וינטאג’י וקריאות נפלאה. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם ציפוי אנטי רפלקטיבי משני צדדי זכוכית הספיר הכיפתית של השעון.

לונג’ין ספיריט טיטניום – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר L888.4 של לונג’ין. מנגנון המבוסס על קליבר ETA A31.L11. ה-L888.4 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה. הוא מציע רזרבת כוח של 72 שעות והוא מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC. לונג’ין שילבה במנגנון קפיץ-איזון העשוי מסיליקון, שמקנה לשעון דיוק רב יותר ועמידות גבוהה יותר בפני שדות מגנטיים.

גב שעון הלונג'ין ספיריט טיטניום החדש. מקור - TimeandWatches.
גב שעון הלונג’ין ספיריט טיטניום החדש. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

סדרת הספיריט המוצלחת של לונג’ין משתדרגת בשני דגמים חדשים העשויים מטיטניום עם גוון קצת יותר וינטאג’י מהדגמים הקודמים.

כמה זה עולה לנו?

השעונים החדשים בסדרת הספיריט מגיעים כאמור עם רצועת נאטו או צמיד העשוי מטיטניום. אם תבחרו בדגם עם רצועת נאטו, תצטרכו לשלם עבורו 2,550 אירו. הדגם עם צמיד הטיטניום יעלה 2,950 אירו. שני הדגמים עמידים למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

השורה התחתונה

לונג’ין ממשיכה לעשות מה שהיא עושה אולי הכי טוב בתעשייה. וינטאג’. אמנם סדרת הספיריט מציעה נגיעות מודרניות ועיצוב עדכני, אבל בסך הכל העיצוב של השעונים נוטה יותר לכיוון הקלאסי. הגוונים החדשים שבחרה לונג’ין לשעוני הטיטניום הופך אותם לעוד יותר וינטאג’יים לעומת הדגמים הקודמים ולטעמנו, אפילו קצת יותר יפה מהדגם “הפשוט” (=לא הכרונוגרף) בסדרה.

לונג'ין ספיריט טיטניום. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין ספיריט טיטניום. מקור – TimeandWatches.

כמו בשעונים הקודמים בסדרת הספיריט, מדובר ככל הנראה באחת הסדרות עם הכי הרבה תמורה למחיר בשוק כרגע ולבטח אחד משעוני הכרונומטר התקציביים ביותר.

למעבר לאתר של לונג’ין.