יש משפט שנכון לתחומים רבים בחיים. אם זה עובד – אל תנסה לתקן את זה. מישהו בלונג’ין ככל הנראה שינן את המשפט הזה בצורה נהדרת, כי נראה שבחברה עושים מאמצים כבירים להיצמד למה שעובד לחברה בצורה נהדרת בשנים האחרונות – להשיק שעוני עבר של החברה במהדורות חדשות ומודרניות. למזלה של לונג’ין, מדובר באחת החברות עם ההיסטוריה העשירה ביותר בענף השעונים, עם מספר עצום של שעונים נהדרים, כך שיכול להיות שכל מה שבחברה צריכים לעשות זה לרדת לארכיון המקיף שיש במטה החברה בסנט אימייר שבשוויץ, להטיל קוביה או להטיל גורל כלשהו ולהחליט – הפעם משיקים את השעון הזה. הגורו יכול רק לדמיין שזה מה שקורה בלונג’ין, אבל בין אם בוחרים שם את השעונים באמצעות הטלת גורל או בשיטה אחרת, השעון החדש-ישן הבא ברשימה של החברה הוא לונג’ין Avigation A-7 1935 2020, שמגיע אלינו בגרסה מחודשת. שימו חגורה וצאו איתנו למסע בזמן …

לונג’ין Avigation A-7 1935 2020 – מפרט טכני

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ. המאפיין העיצובי הבולט ביותר של השעון הוא כמובן העובדה שלוח השעון או גוף השעון כולו, תלוי איך אתם רוצים להסתכל על זה, נמצא בזווית של 40 מעלות, כשגם כתר השעון, אשר ממוקם מעל השעה 12 בשעון, בעצם ממוקם בשעה 2 של שעון “רגיל” ולא במיקום הסטנדרטי שלו. 

לונג'ין Avigation A-7 1935 2020. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין Avigation A-7 1935 2020. מקור – Monochrome Watches.

הסיבה לבחירה הלא שגרתית הזאת היא כמובן העובדה שהשעון המקורי משנות השלושים של המאה הקודמת היה מיועד בראש ובראשונה לטייסים, כשהזווית הזאת אמורה לאפשר קריאה קלה ונוחה יותר של השעון במהלך הטיסה ותפעול מכשירים שונים בתא הטייס. 

לונג'ין Avigation A-7 1935 2020. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין Avigation A-7 1935 2020. מקור – Monochrome Watches.

השעון המקורי מהמאה הקודמת היה בעצם שעון כיס כרונוגרף שעבר התאמה לענידה על פרק היד. בשנת 2012 לונג’ין השיקה גרסה מחודשת של השעון הזה, עם גוף שעון בקוטר של 49 מ”מ (!) עם לוח שחור, שעון שהיה בעיקר פריט לאספנים ולא משהו שאפשר באמת לענוד באופן יום-יומי, אלא אם השם הפרטי שלכם ארנולד וכיהנתם בעבר כמושל קליפורניה … 

לונג'ין Avigation A-7 1935 2020. מקור - Monochrome Watches.
לונג’ין Avigation A-7 1935 2020. מקור – Monochrome Watches.

בשנת 2016 השיקה לונג’ין גרסה מחודשת נוספת של השעון בקוטר קצת יותר הגיוני, של 41 מ”מ עם לוח לבן. לגרסאות הללו מצטרפת כאמור הגרסה החדשה לשנת 2020 שמגיעה בפרופורציות קצת יותר נורליות שתהיה ככל הנראה קצת יותר פופולרית בקרב חובבי שעונים. השעון מגיע עם לוח שחור עם ספרות ערביות בגוון וינטאג’י, עם מחוגים עם צביעת סופר-לומינובה בגוון וינטאג’י (Faux-Petina) שמקנה לו מראה מיושן אבל פשוט נפלא. רגלי השעון נראות כאילו מולחמות אל גוף השעון, כמו בשעון הכרונוגרף המקורי משנת 1935, כשהכתר בצורת בצל, המשולב עם כפתור הכרונוגרף של השעון (כרונוגרף מונו-פושר) משלים את המראה הוינטאג’י שלו. 

לונג’ין Avigation A-7 1935 2020 – מנגנון

השעון החדש של לונג’ין מגיע עם קליבר L788.2. מנגנון המבוסס על קליבר ETA A08.L11, קליבר אוטומטי עם רזרבת כוח של 54 שעות הפועל בתדר של 4Hz. 

כתר בצורת בצל וגוף שעון מוברש. מקור - Monochrome Watches.
כתר בצורת בצל וגוף שעון מוברש. מקור – Monochrome Watches.

מה חדש בעצם?

אולי השאלה שאנחנו צריכים לשאול את עצמנו היא מה ישן בעצם? אבל בואו נהיה קצת רציניים. מדובר בשעון וינטאג’ נפלא מהעבר של לונג’ין שכבר הופיע פעמיים בעשור האחרון בקולקציה של החברה, פעם אחת בגרסה מפלצתית ופעם אחת בגרסה עדינה יותר. אין ספק שהגרסה החדשה תקרוץ למספר גדול יותר של חובבי שעונים ותהיה אופציה מעניינת במיוחד בשוק שעוני הצלילה.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש, רפרנס L2.812.4.53.2 מגיע עם מחיר של 3,280 אירו, כשהוא יגיע עם רצועת עור תנין חומה. 

השורה התחתונה

3,280 אירו אולי נשמע לכם כמו הרבה לשלם על שעון של לונג’ין, אבל בואו נסתכל על זה רגע בצורה שונה. שעון שוויצרי איכותי – יש. יצרנית עם היסטוריה עשירה – יש. מנגנון שוויצרי איכותי (אוקיי, אל תתחילו איתנו אינהאוס …) – יש. מראה מיוחד ולא שגרתי – יש. עיצוב וינטאג’י בביצוע נהדר – יש. קומפליקציית כרונוגרף מונופושר, קומפליקציה לא סטנדרטית – יש. עכשיו תקראו לשעון הזה זניט או IWC ותכפילו את תג המחיר של 3,280 אירו פי 2-3 ותגידו לנו אם המחיר של לונג’ין לא נשמע לכם לא רע … 

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לונג’ין.