כמעט ואין יצרנית שעונים שלא אוהבת להשיק שעונים בהשראה של שעוני עבר של החברה, החל מהחברות המובילות בשוק כמו אודמר פיגה עם ה-Remaster01, זניט עם שעוני ה-A384 Revival, ה-Cover Girl, אומגה עם שעוני ה-Re-Issue שלה ועוד דגמים רבים שבוודאי שכחנו. אבל מי שנדמה שלקחה את המוטיב הזה לרמה אחרת ומשיקה בשנתיים האחרונות שעונים בעיצוב וינטאג’י-עיצוב רטרו פשוט נהדר, היא דווקא לונג’ין, עם סדרת שעוני ההריטאג’ שלה, אליהם הצטרף לאחרונה שעון חדש – לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0. בואו ונראה ביחד איך עושים שעון וינטאג’ קרוב למושלם.

לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0 – מפרט טכני

השעון החדש בסדרת ה-Flagship הריטאג’ של לונג’ין מגיע בגוף עגול העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 38.5 מ”מ, אליו מחוברות רגליים זוויתיות הנוטות כלפי פנים, המעניקות לו מראה עדין ומעוצב עוד יותר.

לונג'ין Flagship הריטאג' L4.795.4.58.0. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע בצורה כיפתית עם גימור מלוטש, אשר מהווה רקע מושלם לאינדקסים הבולטים המעוצבים בצורת טרפזואידים ומחוגי הדאופין, אשר מגיעים בציפוי זהב. בין אינדקסי השעה לונג’ין שילבה מלבנים קטנים ועדינים בעיגול כאינדקסי דקות.

לונג'ין Flagship הריטאג' L4.795.4.58.0. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 בלוח השעון אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשלונג’ין משתמשת ברקע שחור עם פונט בצבע זהב התואם לצבעי האינדקסים של לוח השעון. מעל לחלונית התאריכון אנו מוצאים את מחוג השניותה קטן של השעון ומעליו הכיתוב Flagship.

לונג'ין Flagship הריטאג' L4.795.4.58.0. מקור - TimeandWatches.
לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים, כשלונג’ין תשווק אותו עם רצועת עור שחורה עם תפרים בצבע בז’.

לונג’ין Flagship הריטאג’ L4.795.4.58.0 – מנגנון

השעון החדש מגיע עם קליבר L615. מנגנון אוטומטי המבוסס על קליבר ETA 2895/2 הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה עם רזרבת כוח של 42 שעות.

גב השעון עם תחריט הספינה. מקור - TimeandWatches.
גב השעון עם תחריט הספינה. מקור – TimeandWatches.

במקום גב שעון שקוף לונג’ין שילבה בשעון גב מתברג אטום, עליו מופיעה לוחית מוזהבת עם תבליט של ספינת מפרשים ומסביבה אמייל כחול. בחלק החיצוני של העיגול המוזהב מופיע הכיתוב EF Co ומתחתיו Longines, כשראשי התיבות EF מתייחסות לארנסט פרנקילון (Ernest Francillon), אחד ממייסדי החברה.

מה חדש בעצם?

אם נהיה כנים, אז לא הרבה. או יודעים מה – כמעט כלום. אבל חבר חדש בסדרת ההריטאג’ Flagship של לונג’ין במראה כל כך אלגנטי, גורם אפילו לגורו לשים קצת את הציניות בצד.

כמה זה עולה לנו?

כמו כל השעונים של לונגי’ן (ונראה לגורו שהוא כותב את המשפט הזה כמעט בכל ידיעה על שעון חדש של החברה) – לא הרבה כסף. 1,380 אירו והשעון הנהדר הזה שלכם.

לוח אלגנטי ועדין. מקור - TimeandWatches.
לוח אלגנטי ועדין. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אם אתם שמים בצד מילים מפוצצות כמו “אינהאוס” או “השילוש הקדוש” ואתם אוהבים שעונים באמת, אתם לא יכולים שלא להתפעל מהשעון החדש של לונג’ין, שמציגה ביצוע נהדר לשעון דרס וינטאג’י. היינו רוצים לראות גרסה נקיה יותר של השעון הזה ללא אינדקסי הדקות, אבל גם כך המראה של השעון הזה פשוט נפלא ועם תג מחיר כל כך אטרקטיבי – אין הרבה שעונים בשוק שייתנו לכם כל כך הרבה תמורה למחיר.

למעבר לאתר של לונג’ין.