לונג׳ין היא ככל הנראה אחת מיצרניות השעונים העסוקות בעולם, עם מגוון רחב של שעונים על פני קולקציות שונות. חלקן מוכרות יותר, כמו סדרת ההידרו קונקווסט או סדרת ההריטאג׳ של החברה, אבל סביר מאוד להניח שלא משנה כמה פעמים נשאל אתכם, לא בדיוק תחשבו על לונג׳ין ושעונים מרובעים. אבל ללונג׳ין מסתבר יש גם שעונים מרובעים ומלבד סדרת הדולצ׳ה ויטה של החברה, עליה כתבנו כאן בווטשגורו בשנה שעברה, יש לחברה סדרה נוספת של שעונים מרובעים – אוידנזה (Evidenza), שהתחדשה לאחרונה בלוחות שעונים חדשים, הזדמנות נהדרת עבורנו לעשות סוג של היכרות עם הסדרה הזאת. לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים – מוזמנים להכיר את הסדרה החדשה ביחד איתנו.

לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים – מפרט טכני

כמו כמעט כל השעונים של לונג׳ין, גם סדרת האוידנזה היא פרשנות מודרנית לקולקציה ישנה של החברה שהושקה לפני יותר ממאה שנה. הסדרה האלגנטית הזאת כוללת שעונים בגוף חבית (Tonneau) עם ממדים קומפקטיים יחסית.

לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור - Monochrome Watches.
לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור – Monochrome Watches.

הגוף של השעונים החדשים מגיע בממדים של 26 מ״מ על 30.6 מ״מ ובעובי של 8.7 מ״מ, כשהוא עשוי מפלדת אל-חלד. לונג׳ין משיקה שעונים חדשים במגוון צבעי לוחות – כסוף, כחול, ירוק, אדום ושחור, כשבכל הדגמים ההלו היא מצרפת צינור כתר מאלומיניום עם צבע כחול.

לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור - Monochrome Watches.
לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור – Monochrome Watches.

השעונים מגיעים עם לוח סקטורים (אזורים), כשלמעשה, שמונה סקטורים מקיפים את לוח השעון, כשבתוך ארבעה מהם אנו מוצאים את הספרות הרומיות המייצגות את השעות 3, 6, 9 ו-12. בשעה 6 אנו מוצאים בכל השעונים את חלונית התאריכון. לוחות השעונים מגיעים עם גימור קרני שמש.

לוח סקטורים בצבע ירוק. מקור - Monochrome Watches.
לוח סקטורים בצבע ירוק. מקור – Monochrome Watches.

הדגם עם הלוח הכסוף מגיע עם אינדקסים, סקטורים ומחוגים כסופים, כשבכל שאר הצבעים – כחול, אדום, ירוק ושחור, אנו מקבלים אינדקסים וסקטורים בצבע זהב. אלמנט נוסף שמשנה את הצבע שלו בין השעון הכסוף לשאר הדגמים בסדרה הוא לוגו הכנפיים של לונג׳ין.

הלוח והרצועה בצבע אדום. מקור - Monochrome Watches.
הלוח והרצועה בצבע אדום. מקור – Monochrome Watches.

לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר L592, מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 45 שעות. קליבר L592 מבוסס על קליבר A20.L11 של ETA, שהוא בעצמו וריאציה של קליבר 2681 של ETA.

גב השעונים. מקור - Monochrome Watches.
גב השעונים. מקור – Monochrome Watches.

אז מה חדש בעצם?

עיצוב חדש לסדרת שעוני האוידנזה של לונג׳ין, עם לוח הסקטורים החדש ומגוון צבעים החל מצבעים קלאסיים ודיסקרטיים יותר עד לצבעים בולטים יותר וצעקניים אפילו אם תרצו.

הלוח בצבע השחור הקלאסי. מקור - Monochrome Watches.
הלוח בצבע השחור הקלאסי. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור חמישה שעונים חדשים בסדרת האוידנזה שלה עם לוח הסקטורים החדש. השעון עם הלוח הכסוף יגיע עם צמיד חוליות מפלדת אל-חלד, עם ארבע שורות של חוליות דקות. תג המחיר שלו יעמוד על 2,070 אירו. שאר השעונים בסדרה – השעונים עם הלוח הכחול, האדום, השחור והירוק, יגיעו עם רצועות עור בצבע זהה לצבע לוח השעון, עם תפרים בגוון זהה (Tone On Tone). כל ארבעת השעונים הללו יגיעו עם תג מחיר זהה, העומד על 2,010 אירו.

לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור - Monochrome Watches.
לונג׳ין אוידנזה לוח סקטורים. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

אנחנו בדרך כלל אוהבים את השעונים של לונג׳ין וגם כאן, במבט ראשון השעונים של הסדרה החדשה נראים כמו הברקה נוספת מבית לונג׳ין, אבל במבט שני אנחנו מגלים שני אלמנטים בעייתיים שמונעים מהקולקציה החדשה לקבל ציון כמעט מושלם. האלמנט הראשון הוא צינור-צינורית הכתר בצבע כחול. זה נראה נהדר על השעון הכחול, זה נראה קצת יותר מוזר על שאר השעונים בסדרה. אלמנט נוסף שהיינו משמיטים בשמחה מכל השעונים בסדרה הוא חלונית התאריכון, במיוחד אם בוחרים בתאריכון עם רקע לבן, שפוגע במראה הנהדר של לוחות השעונים. למרות הביקורת שלנו, אנחנו עדיין חושבים שמדובר בשעונים נהדרים, עם תג מחיר סופר אטרקטיבי, כמו תמיד אצל לונג׳ין.

למעבר לאתר של לונג׳ין.