לונג׳ין ממשיכה לעשות את מה שעובד לה בצורה מצוינת בשנים האחרונות – להשיק עוד ועוד (ועוד) שעונים במראה וינטאג׳י או כאלו שמבוססים על שעונים היסטוריים של החברה. היום אנחנו מכירים שעון חדש של החברה, לונג׳ין אולטרה-כרון, שעון שמתבסס על שעון האולטרה-כרון המקורי של החברה, שהושק בשנת 1968, כשלונג׳ין משדרגת את המראה המקורי של השעון ומעניקה לו התאמות לשנת 2022. האם זה מצליח לה? מוזמנים לגלות ביחד עם הגורו.

לונג׳ין אולטרה-כרון – מפרט טכני

לפני שניגש לשעון החדש, אולי כדאי שנספר לכם קצת על השעון הישן, כדי שנוכל לעמוד על ההבדלים בינו ובין השעון החדש. שעון האולטרה-כרון המקורי הושק כאמור בשנת 1968. הוא הגיע עם גוף שעון בצורת כרית, עם לוח שחור עם נגיעות של זהב-אדום.

לונג׳ין אולטרה-כרון המקורי מ-1968. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין אולטרה-כרון המקורי מ-1968. מקור – timeandwatches.

השעון החדש מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 13.6 מ״מ. לונג׳ין העניקה לגוף השעון צורה מלבנית מעט יותר מהשעון המקורי, כשהוא מגיע עם בזל חד כיווני עם אינסרט מזכוכית ספיר.

לונג׳ין אולטרה-כרון. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין אולטרה-כרון. מקור – timeandwatches.

בכל הקשור לערכת הצבעים ולוח השעון, לונג׳ין שמרה על המראה המקורי, עם לוח שחור ועליו הכיתוב ULTRA-CHRON בשעה 6 בלוח השעון, מחוג דקות בצבע אדום, בניגוד למחוג השעות והאינדקסים המגיעים בגוון כסוף.

לונג׳ין אולטרה-כרון עם רצועת עור חומה. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין אולטרה-כרון עם רצועת עור חומה. מקור – timeandwatches.

לונג׳ין משיקה למעשה שתי גרסאות של השעון, אחת עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד והשניה עם רצועת עור, כששניהם מגיעים כמובן עם עמידות למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

מגיע עם רצועת נאטו מחומרים ממוחזרים. מקור - timeandwatches.
מגיע עם רצועת נאטו מחומרים ממוחזרים. מקור – timeandwatches.

לונג׳ין אולטרה-כרון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L836.6 של לונג׳ין. מנגנון אוטומטי מתקדם הפועל בתדר גבוה של 5Hz – קצב של 36,000 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 52 שעות. כמו מרבית המנגנונים של לונג׳ין, גם קליבר L386.6 הוא מנגנון המבוסס על מנגנון מבית ETA – קליבר C07.811.

גב השעון עם הכיתוב Ultra Chron. מקור - timeandwatches.
גב השעון עם הכיתוב Ultra Chron. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש של לונג׳ין מגיע כאמור עם קליבר L836.6, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 36,000 ויברציות לשעה. המנגנון מגיע עם אישור ״Ultra Chronometer”, המוענק על ידי TIMELAB, מעבדה עצמאית לבדיקת מנגנוני שעונים מז׳נבה, אם תרצו, מעין מתחרה של ה-COSC. ההגדרה ״Ultra Chronometer״ מחייבת את המנגנון לעבור בדיקות קפדניות יותר לעומת המנגנונים שמקבלים את אישור הכרונומטר. הבדיקה נמשכת על פני 15 ימים, כשהשעון עובר סדרה של בדיקות בשלוש טמפרטורות שונות – 8,23,38 מעלות צלזיוס, המאשרות שהוא עומד בדרישות של התקן המחמיר ISO 3159:2009.

הגרסאות השונות של השעון. מקור - timeandwatches.
הגרסאות השונות של השעון. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של לונג׳ין יגיע בקופסת תצוגה מהודרת מעץ, כשבתוכה נמצא רצועת בד נאטו מחומרים ממוחזרים, עם כלי להחלפת הרצועה. השעון יגיע כאמור בשני דגמים. רפרנס L2.836.4.52.9 יגיע עם צמיד פלדת אל-חלד עם 7 חוליות, תג המחיר שלו יעמוד על 3,340 אירו. רפרנס L2.836.4.52.8 יגיע עם רצועת עור, כשתג המחיר שלו יעמוד על 3,080 אירו.

לונג׳ין אולטרה-כרון. מקור - timeandwatches.
לונג׳ין אולטרה-כרון. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

שחזור-חידוש נפלא נוסף מבית לונג׳ין לשעון היסטורי של החברה, כפי שכבר התרגלנו לראות מהחברה הזאת בשנים האחרונות. השאלה היחידה היא האם המראה הוינטאג׳י המיוחד הזה ביחד עם הסמכת האולטרה כרונומטר מספיקים כדי להצדיק את תג המחיר של השעון הזה?

למעבר לאתר של לונג׳ין.