בשנה שעברה ציינה לונג׳ין 190 שנה להקמתה, כשאחד הדגמים החדשים שקיבלנו במסגרת התאריך החגיגי הזה היה דגם המאסטר שנת ה-190, במסגרתו קיבלנו שלושה שעוני דרס חדשים ואלגנטיים מהחברה בקוטר של 40 מ״מ. עברה שנה, וכנראה שלונג׳ין החליטה שהגיע הזמן לשדרג את הסדרה הזאת, עם שעון חדש – לונג׳ין מאסטר שניות קטנות לוח סלמון, או בשמו המלא – Longines Master Small Secodns Salmon Engraved Dial. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

לונג׳ין מאסטר שניות קטנות לוח סלמון – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 38.5 מ״מ ובעובי של 10.2 מ״מ. גוף השעון מלוטש ומגיע עם זכוכית ספיר כיפתית עם ציפוי אנטי רפלקטיבי, עם גב שקוף.

לונג׳ין מאסטר שניות קטנות לוח סלמון. מקור - Monochrome Watches.
לונג׳ין מאסטר שניות קטנות לוח סלמון. מקור – Monochrome Watches.

כפי שאפשר להבין מהשם של השעון, האלמנט הבולט בו הוא כמובן לוח השעון. השעון מגיע עם לוח סלמון, עם קווים מוברשים אנכיים. בשעה 6 אנו מוצאים בלוח השעון לוח שניות קטן עם תבנית מעגלית חוזרת, עם טבעת דקות בצורת פסי רכבת.

הלוח המיוחד של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הלוח המיוחד של השעון. מקור – Monochrome Watches.

עוד בלוח השעון אנו מוצאים ספרות ערביות חרוטות בסגנון ברגה, במילוי שחור. גם מחוגי השעון, בצורת עלה, מגיעים בצבע שחור. לונג׳ין תציע שעון נוסף עם לוח אנתרציט שחור בגימור גרגירים, עם ספרות ומחוגים בצבע זהב.

הדגם עם לוח האנתרציט. מקור - Monochrome Watches.
הדגם עם לוח האנתרציט. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין שחורה, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

לונג׳ין מאסטר שניות קטנות לוח סלמון – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L893.5 – מנגנון אוטומטי מבוסס ETA A31.501. המנגנון פועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה (תדר של 3.5Hz) כשהוא מגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
המנגנון בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף, כשהרוטור שלו מגיע עם פסי ז׳נבה אנכיים וגימורים מעגליים על פלטת השעון. חשוב לציין כי למרות המפרט הטכני שמזכיר מאוד מנגנוני Powermatic, הרי שמדובר במנגנון המבוסס על ה-2892 של ETA, כשבחברה מסבירים כי השדרוג ברזרבת הכוח מגיע בזכות שימוש בסגסוגת מתקדמת לקפיץ הראשי, שמאפשרת לקפיץ להיות דק יותר, כשהוא הופך להיות גמיש יותר ויעיל יותר, הודות לעובדה שיש יותר סלילים לאגור כוח.

אז מה חדש בעצם?

שעון דרס חדש ואלגנטי נוסף מבית לונג׳ין, במראה קלאסי וינטאג׳י, עם לוח הסלמון האטרקטיבי כל כך, אחד הטרנדים החמים, עם הטאץ׳ המוכר כל כך של לונג׳ין, כשגם גרסת האנתרציט נראית פשוט נהדר.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור שני שעונים חדשים. רפרנס L2.843.4.93.2 הוא השעון עם לוח הסלמון. רפרנס L2.843.4.63.2 הוא השעון עם לוח האנתרציט. שני השעונים מגיעים בייצור סדרתי, כשהם זמינים מיידית לרכישה. תג המחיר שלהם עומד על 2,600 אירו.

השורה התחתונה

נו, באמת. מה כבר אפשר להגיד על לונג׳ין?! אתם באמת חושבים שאפשר למצוא משהו רע להגיד על החברה הזאת? אם אתם שואלים אותנו, (כמעט) כל מה שיוצא מהחברה הזאת נפלא והשעון החדש (או שני השעונים אם תרצו) הם לא יוצאי דופן. עם תג מחיר אטרקטיבי ומראה כל כך מיוחד, אי אפשר שלא לאהוב את השעון הנהדר הזה.

למעבר לאתר של לונג׳ין.