לפעמים נדמה לנו כי יצרניות השעונים מחפשות כל הזמן אחר סיבות למסיבות. בעוד אודמר פיגה מציינת את שנת החמישים לרויאל אוק שלה, מסתבר כי לונג׳ין מציינת תאריך קצת יותר משמעותי, שנת ה-190 להקמת החברה. האמת היא שאת חגיגות ה-190 פתחה לונג׳ין עם סדרת שעוני ה-Zulu GMT שלה שהושקו מוקדם יותר השנה, כשבימים אלו היא מצרפת אליהם קולקציה חדשה לכבוד התאריך החגיגי – לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

לונג׳ין מאסטר שנת ה-190 – מפרט טכני

לונג׳ין משיקה שלושה שעונים חדשים בסדרת המאסטר שנת ה-190. שלושת השעונים יגיעו בגוף בקוטר של 40 מ״מ ובעובי של 9.35 מ״מ.

לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור - Hodinkee.
לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור – Hodinkee.

שעון אחד יגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, ביחד עם לוח כסוף בגימור התזת חול. שעון שני יגיע בגוף העשוי מזהב אדום, ביחד עם לוח שחור חלבי (Frosted Black), כשהשעון השלישי יגיע עם גוף העשוי מזהב צהוב ביחד עם לוח אפור בגימור מוברש.

לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור - Hodinkee.
לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור – Hodinkee.

שלושת השעונים יגיעו עם רצועת עור תנין בצבע אנתרציט (פחם אבן), כששלושת השעונים מגיעים עם לוחות בעיצוב זהה. לוחות השעונים נקיים ואלגנטיים, עם ספרות ערביות שקועות (מעין לוח סנדביץ׳ אם תרצו), כשהספרות ממולאות בחומר שממנו עשוי גוף השעון.

השעון בגוף העשוי מזהב אדום. מקור - Hodinkee.
השעון בגוף העשוי מזהב אדום. מקור – Hodinkee.

שעון הזהב האדום ושעון הזהב הצהוב יגיעו עם מחוגים מאותה סגסוגת, כששעון פלדת האל-חלד יגיע עם מחוגי פלדה כחולה.

השעון בגוף העשוי מזהב צהוב. מקור - Hodinkee.
השעון בגוף העשוי מזהב צהוב. מקור – Hodinkee.

לוחות השעונים נקיים ואלגנטיים, עם הכיתוב לונג׳ין בשעה 12 והכיתוב Automatic בשעה 6. את לוחות השעונים עוטפת טבעת היקפית ועליה נקודות המסמנות את אינדקסי הדקות.

לונג׳ין מאסטר שנת ה-190 – מנגנון

לונג׳ין משלבת בשלושת השעונים מנגנון זהה – קליבר L888.5 של החברה. ה-L888.5 הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות. המנגנון מבוסס על קליבר A31.L11 של ETA.

קליבר L888,5 בגב השעון. מקור - Hodinkee.
קליבר L888,5 בגב השעון. מקור – Hodinkee.

את המנגנון המעוטר ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים. לונג׳ין מעטרת את המנגנון בגימורי פרלז׳ה, כשעל הרוטור אנו רואים את לוגו הכנפיים המוכר של לונג׳ין ומתחתיו הכיתוב לונג׳ין. מעל ללוגו הכנפיים אנו מוצאים את דגם המנגנון. על גוף השעון אנו מוצאים את הכיתוב THE LONGINES MASTER COLLECTION כמו גם את הכיתוב 190th Anniversary.

אז מה חדש בעצם?

זה נשמע אולי כמו תקליט שבור, אבל מה לעשות שאנחנו לא יכולים להפסיק להגיד את זה על לונג׳ין – לונג׳ין ממשיכה להשיק שעונים נהדרים. יודעים מה, תסלחו לנו רגע על השפה ועל הניסוח, אבל לונג׳ין ממשיכה לתת בראש. שלושה שעונים חדשים במראה פשוט נהדר, כשהם עונים על כל מה שאפשר לבקש משעון דרס.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין משיקה כאמור שלושה שעונים חדשים. רפרנס L2.793.4.73.2 הוא השעון שמגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. תג המחיר שלו עומד על 2,400 דולרים. שני השעונים הנוספים – רפרנס L2.793.6.73.2, השעון בגוף העשוי מזהב אדום ורפרנס L2.793.8.73.2, השעון בגוף העשוי מזהב צהוב, יגיעו עם תג מחיר של 12,000 דולרים. השעונים מגיעים עם עמידות למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור - Hodinkee.
לונג׳ין מאסטר שנת ה-190. מקור – Hodinkee.

השורה התחתונה

עיצוב – מושלם. מחיר – מושלם. מנגנון – נהדר. סיפור מאחורי השעונים? נפלא. מה עוד אפשר לבקש?

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של לונג׳ין.