בחודש מרץ האחרון השיקה לונג׳ין שעוני פלייבאק כרונגורף בסדרת הספיריט שלה, עם שני דגמים, אחד עם לוח כחול ובזל כחול והשני עם לוח שחור ובזל שחור. שני השעונים הגיעו בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 42 מ״מ. בימים אלו משיקה לונג׳ין דגם שעון חדש בסדרה הזאת – לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום, שיגיע בגוף זהה, אך כפי שניתן להבין משמו, בסגסוגת טיטניום. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע כאמור בגוף המוכר של שעוני הספיריט פלייבאק כרונוגרף, כשהוא עשוי מטיטניום, בקוטר של 42 מ״מ. עוביו של השעון עומד על 17 מ״מ, עובי שהיה נשמע לנו קצת מוגזם גם בשעוני פלדת האל-חלד, אבל בלונג׳ין הסבירו כי מדובר בשילוב של מנגנון כרונוגרף אוטומטי מבוסס 7750, עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים ובזל שעוצב מחדש במיוחד עבור הסדרה הזאת.

לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום. מקור - TimeandWatches.
לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום. מקור – TimeandWatches.

גם בשעון הזה לונג׳ין משלבת בזל דו-כיווני עם אינסרט קרמי שחור, עם סקאלה בת שישים דקות בפונט ובגוון מוזהב-וינטאג׳י. את הגוון והפונט הזה אנו מוצאים גם על לוח השעון, בספרות הערביות ובמחוגי השעון. הספרות והמחוגים מגיעים על רקע לוח האנתרציט, עם שני לוחות קטנים בשעות 3 ו-9.

לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום. מקור - TimeandWatches.
לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים מגיעים עם תבנית מעגלית, כשהם שקועים מעט בהשוואה ללוח ומוקפים בטבעת בגוון זהב. השעון בשעה 3 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות ובשעה 9 אנו מוצאים את מחוג השניות של השעון. כמו במרבית שעוני הכרונוגרף, מחוג השניות ״הגדול״ הוא מחוג שניות הכרונוגרף, כשהוא מגיע עם קצה בצורת חץ בצבע אדום. על לוח השעון אנו מוצאים טקסטים ואת לוגו חמשת הכוכבים של סדרת הספיריט בגווני זהב וינטאג׳ ואדום (המילה FLYBACK), בניגוד לדגם השחור מבוסס פלדת האל-חלד, שם לונג׳ין הקפידה על שימוש בפונט בצבע לבן.

לונג׳ין ספיריט פלייבאק טיטניום – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L791.4 של לונג׳ין, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. המנגנון הוא כאמור מנגנון כרונוגרף אוטומטי, המבוסס על קליבר 7750, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 68 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם רוטור ועליו חריטה של חצי גלובוס והכיתוב LONGINES FLYBACK. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם?

שעון פלייבאק כרונוגרף חדש מלונג׳ין, המגיע בגוף העשוי מטיטניום, בגוון כהה מעט, עם נגיעות וינטאג׳יות יותר בהשוואה לשעוני פלדת האל-חלד בסדרה. לונג׳ין משתמשת בטיטניום דרגה 5, חומר קל יותר ועמיד יותר בהשוואה לפלדת אל-חלד, עם גימורי סאטן מוברשים, שמעדנים מעט את המראה של השעון.

שני הדגמים זה לצד זה. מקור - TimeandWatches.
שני הדגמים זה לצד זה. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין תשיק את השעון החדש בשתי גרסאות. רפרנס L3.821.1.53.6 יגיע עם צמיד העשוי מטיטניום, כשתג המחיר שלו יעמוד על 5,200 דולרים אמריקאיים. הדגם השני, רפרנס L3.821.1.53.2, יגיע עם רצועת נאטו אפורה-שחורה, כשתג המחיר שלו עומד על 4,850 דולרים אמריקאיים. השעון מגיע עם מנגנון מהיר להחלפת רצועות.

רצועת הנאטו של השעון. מקור - TimeandWatches.
רצועת הנאטו של השעון. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אתם כבר יודעים שאנחנו אוהבים (כמעט) כל דבר שיוצא מלונג׳ין, אז אנחנו לא יכולים שלא לאהוב את השעונים החדשים. תג המחיר של השעונים החדשים גבוה מעט בהשוואה לדגמי פלדת האל-חלד, אבל חשוב לזכור כי מדובר בגוף העשוי מטיטניום ולא מפלדת אל-חלד ואם תג המחיר נשמע לכם גבוה מדי, נזכיר לכם כי מדובר במנגנון כרונוגרף שוויצרי, עם הסמכת כרונומטר.

למעבר לאתר של לונג׳ין.