הפתיח לכתבה הזאת יישמע לכם ככל הנראה כמו סוג של תקליט שבור, בטח אם אתם עוקבים אחרי הכתבות שלנו על שעונים חדשים של לונג׳ין, אבל מה לעשות שלונג׳ין ממשיכה לעשות את מה שהיא עושה הכי טוב – משחזרת שעונים היסטוריים שלה. אמש הציגה יצרנית השעונים השוויצרית שעון חדש – לונג׳ין פיילוט Majetek, שעון המבוסס על שעון היסטורי עם גוף בצורת כרית, שיוצר בשנת 1935 עבור אנשי חיל האוויר הצ׳כי (כשאנחנו כותבים צ׳כי, אנחנו מתכוונים כמובן לצ׳כוסלובקיה דאז). מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

לונג׳ין פיילוט Majetek – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בצורת כרית. גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 13.3 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

לונג׳ין פיילוט Majetek. מקור - Watchesbysjx.
לונג׳ין פיילוט Majetek. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם בזל מחורץ מעל לגוף הכרית של השעון, שמגיע קמור מעט, עם רגלי שעון (Lugs) מעוגלות. הבזל המחורץ מגיע עם סמן משולש, כשהבזל מסתובב לשני הכיוונים, כשהוא משמש למדידה של זמן רפרנס או זמן שחלף.

עיצוב וינטאג׳י נאמן למקור. מקור - Watchesbysjx.
עיצוב וינטאג׳י נאמן למקור. מקור – Watchesbysjx.

השעון מגיע עם לוח שחור נקי בגימור מגורען, עם ספרות ערביות בגוון קרם וינטאג׳י. בשעה 6 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, כשבשעה 12 אנו מוצאים את הכיתוב לונג׳ין בלבד.

לונג׳ין פיילוט Majetek – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר L893.6, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כח של 72 שעות. המנגנון, המכיל 27 אבני חן ומגיע עם קפיץ סיליקוני, מבוסס על קליבר A31.501 של ETA. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר.

גב השעון והכיתובים השונים עליו. מקור - Watchesbysjx.
גב השעון והכיתובים השונים עליו. מקור – Watchesbysjx.

השעון יגיע עם גב מוצק ועליו הכיתוב – LONGINES PILOT MAJETEK, כשמתחתיו, בפונט קטן יותר נמצא כיתובים אודות הסמכת הכרונומטר של המנגנון, העמידות המגנטית שלו והעמידות בפני מים שלו, כמו גם הרפרנס של השעון והמספר הסידורי שלו.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש הוא כאמור שחזור של שעון היסטורי שהחברה סיפקה בשנת 1935 לחיל האוויר הצ׳כי. בשנות העשרים של המאה הקודמת לונג׳ין הייתה אחת היצרניות המזוהות ביותר עם עולם התעופה, שהיה אז בחיתוליו. השעון, שנקרא בזמנו רפרנס 3582, הגיע עם בזל מחורץ מסתובב, כשהוא הגיע עם מראה אופייני לשעוני טייסים באותן שנים. השעונים שסופקו לחיל האוויר הצ׳כי הגיעו עם מספר סידורי ועם הכיתוב “Majetek Vojenske Spravy״ בתרגום לעברית – ״רכוש של רשויות הצבא״.

רפרנס 3582 המקורי. מקור - Watchesbysjx.
רפרנס 3582 המקורי. מקור – Watchesbysjx.

בשנת 2017 הציגה לונג׳ין שחזור של השעון הזה, שהגיע בגוף בקוטר של 42 מ״מ ועם לוח עמוס יותר, עם תאריכון בשעה 6 ועם הכיתוב Automatic מתחת לכיתוב לונג׳ין. הגרסה החדשה אמנם מגיעה בקוטר גדול יותר ב-2 מ״מ לעומת השעון המקורי, אך עם זאת היא נאמנה יותר למקור בכל הקשור ללוח השעון.

כמה זה עולה לנו?

לונג׳ין תשיק את השעון במספר רפרנסים –

  • רפרנס L.2.838.4.53.0 – שעון שיגיע עם רצועת עור חומה.
  • רפרנס L.2.838.4.53.2 – שעון שיגיע עם רצועת עור בצבע ירוק כהה.
  • רפרנס L.2.838.4.53.8 – שעון שיגיע עם רצועת בד בצבע ירוק-חאקי
  • רפרנס L2.838.4.53.9 – סט קופסה של השעון עם רצועת בד ורצועת עור, עם כלי להחלפת רצועות

השעונים יהיו זמינים לרכישה אצל משווקים מורשים של לונג׳ין ובבוטיקים נבחרים של החברה. הגרסאות הסטנדרטיות יגיעו במחיר של 3,500 פרנקים שוויצריים, כשגרסת הקופסה תגיע במחיר של 3,600 פרנקים שוויצריים.

לונג׳ין פיילוט Majetek. מקור - Watchesbysjx.
לונג׳ין פיילוט Majetek. מקור – Watchesbysjx.

השורה התחתונה

אם אתם חובבי שעוני טיסה היסטוריים, אתם לא יכולים שלא להעריך את המראה המיוחד של השעון החדש של החברה. בניגוד לשעונים קודמים של החברה שהתבססו על דגמי וינטאג׳ שלה, הפעם לונג׳ין לא משלבת נגיעות עיצוביות מודרניות כלשהן בשעון ומשאירה אותו נאמן ככל האפשר למקור. המחיר, כמו תמיד אצל לונג׳ין, שווה לכל כיס.