בשנה שעברה הציגה לונג׳ין שעון טייסים חדש-ישן שלה, שעון ה-Pilot – שעון המבוסס על שעון היסטורי עם גוף בצורת כרית, שיוצר בשנת 1935 עבור אנשי חיל האוויר של צ׳כוסלובקיה. בימים אלו אנחנו מקבלים שעון חדש בקולקציה הזאת – לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition, שמגיע כפי שאפשר להבין משמו בגוף העשוי מטיטניום, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition – מפרט טכני

השעון החדש של לונג׳ין מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 5, סגסוגת קלה ועמידה יותר מפלדת אל-חלד, כשהוא יגיע במהדורה מוגבלת של 1,935 יחידות – מחווה לשנה שבה יוצר שעון ה-Majetek המקורי.

לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition
לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition

גוף השעון מגיע בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 13.3 מ״מ, כשגוף השעון משלב בעיקר משטחים מוברשים עם מקטעים בודדים בגימור מלוטש, שמעניקים לשעון מראה דינמי יותר. בצד ימין של גוף השעון אנו מוצאים את הכתר של השעון, כשהוא ״עטוף״ במגנים משני צדדיו.

לוח שחור מט בגימור מחוספס
לוח שחור מט בגימור מחוספס

השעון מגיע עם לוח שחור מט בגימור מחוספס, עם ספרות ערביות ומחוגים במילוי סופר לומינובה בגוון כסוף-אפור מיושן, שזורחים בגוון כחול בהיר. זאת בניגוד לדגם משנה שעברה, שהגיע עם ספרות ערביות ומחוגים במילוי סופר לומינובה בגוון קרם.

תאורת סופר לומינובה כחולה
תאורת סופר לומינובה כחולה

לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר L893.6 של לונג׳ין – מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 25,200 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

גב השעון עם הכיתובים הרבים
גב השעון עם הכיתובים הרבים

המנגנון מסתתר מאחורי הגב המוצק של השעון, עליו אנו מוצאים חריטה עם לא מעט פרטים על השעון, כמו השם שלו – LONGINES PILOT MAJETEK, הסמכת הכרונומטר של המנגנון, העמידות למים, העמידות המגנטית, העובדה שמדובר בשעון טיטניום, רפרנס השעון וכמובן העובדה שמדובר בשעון במהדורה מוגבלת עם הכיתוב ONE OF 1935.

אז מה חדש בעצם?

השעון החדש הוא שחזור של דגם היסטורי שהחברה סיפקה בשנת 1935 לחיל האוויר הצ׳כי. בשנות ה-20 של המאה ה-20, לונג׳ין הייתה אחת מהיצרניות המזוהות ביותר עם עולם התעופה, שהיה אז בראשיתו. הדגם, שנקרא אז רפרנס 3582, הציג בזל מחורץ מסתובב ועיצוב אופייני לשעוני טייסים של אותה תקופה.

שעון טייסים אייקוני של לונג׳ין
שעון טייסים אייקוני של לונג׳ין

השעונים שסופקו לחיל האוויר הצ׳כי הגיעו עם מספר סידורי והכיתוב “Majetek Vojenske Spravy״, שמשמעותו בעברית היא ״רכוש של רשויות הצבא״. השעון המקורי הגיע דרך אגב עם בזל שהיה מחובר לזכוכית הספיר של השעון, כששניהם הסתובבו ביחד, אלמנט שלונג׳ין העדיפה לוותר עליו, כדי לשמור על העמידות למים של השעונים החדשים.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של לונג׳ין, רפרנס L2.838.1.53.2, יגיע עם רצועת בד טכני שחורה עם אבזם טיטניום. השעון יגיע כאמור במהדורה מוגבלת לא ממוספרת של 1,935 יחידות, תג המחיר שלו עומד על 5,000 דולרים או 5,400 אירו.

לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition
לונג׳ין פיילוט Majetek טיטניום Pioneer Edition

השורה התחתונה

שעון ה-Majetek הראשון (כלומר, השעון המתקאמבק הראשון, זה משנה שעברה) הגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, כשעם קוטר של 43 מ״מ ועובי של 13.3 מ״מ, הוא יכול להיות קצת כבד מדי לענידה עבור לא מעט חובבי שעונים. השעון החדש מספק אלטרנטיבה קלילה יותר ועמידה יותר, עם ערכת צבעים קצת יותר קרבית לעומת השעון הקודם שהיה וינטאג׳י יותר, אבל גם עם תג מחיר גבוה יותר בכ-1,100 דולרים אמריקאיים. גם עם תוספת המחיר הזאת, עדיין מדובר בשעון עם תמורה גבוהה למחיר, כמו תמיד אצל לונגי׳ן.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של לונג׳ין.