פנריי ממשיכה בהשקת שעונים מיוחדים תחת סדרת הלונה רוסה שלה. לאחרונה קיבלנו שעון GMT בקוטר 42 מ”מ בסדרה, אבל בחברה החליטו שצריך לשדרג את זה. לשדרג – תרתי משמע. השעון החדש של החברה – לונה רוסה טורביון GMT 47 – משלב כפי שניתן להבין שתי קומפליקציות. גם קומפליקציית GMT וגם את מנגנון הטורביון היוקרתי. כל זה מגיע בתוך גוף שעון “צנוע” בקוטר של 47 מ”מ. הגורו יצא לציד מפלצות. מוזמנים להכיר אותן ביחד איתנו.

לונה רוסה טורביון GMT 47 מ”מ – מפרט טכני 

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 47 מ”מ כאמור. גוף השעון עשוי מסגסוגת של טיטניום ו-Carbotech. כמו כל שעוני סדרת הלונה רוסה, הוא מאופיין בצבעים אדום ולבן – צבעי חבלי הלונה רוסה. בשעון החדש הצבעים הללו מגיעים בספרות ואינדקסי השעה ומחוגי השעון.

לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור - TimeZone Forums.
לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור – TimeZone Forums.

השעון מגיע עם לוח סקלטון מרהיב, סגנון פחות מוכר אצל פנריי, עם רשת בגוון מטאלי. מנגנון הטורביון משולב בין השעות 10 ו-12 בלוח השעון.

לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור - TimeZone Forums.
לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור – TimeZone Forums.

בשעה 3 אנו מוצאים לוח קטן עם תצוגת 24 שעות (מחוון AM-PM), כשבשעה 9 ממוקם מחוג השניות של השעון. מחוג ה-GMT הוא המחוג עם הראש בצורת חץ בצבע אדום-לבן. בין השעות 7 ו-8 אנו מוצאים את מחוון רזרבת הכוח של המנגנון.

לונה רוסה טורביון GMT 47 מ”מ – מנגנון

פנריי משלבת בשעון את קליבר P.2005/T של החברה. מנגנון סקלטון מבוסס מתיחה ידנית. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח מרשימה של 6 ימים.

קליבר P.2005/T. מקור - TimeZone Forums.
קליבר P.2005/T. מקור – TimeZone Forums.

המנגנון הוא מנגנון אינהאוס מלא, עם 3 תופים האחראים לרזרבת הכוח שלו ועם 277 רכיבים. השעון מגיע עם גב שקוף ועליו איור הלונה רוסה המאפשר לראות את מנגנון השעון.

אז מה חדש בעצם?

זה לא סוד שפנריי הפכה בשנים האחרונות לאחת מיצרניות השעונים המובילות בשימוש בחומרים מתקדמים בתעשיית השעונים. עם השעון החדש נראה שבחברה לקחו את המושג “עתידני” צעד אחד קדימה. שילוב של מנגנון טורביון עם קומפליקציית GMT, עם רזרבת כוח כל כך מרשימה, בשעון עם לוח סקלטון – מה עוד אפשר לבקש?

כמה זה עולה לנו?

נכון שכבר חיכיתם למשפט הזה? אז קבלו אותו. השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01099, מגיע במהדורה מוגבלת של 36 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 149,000 דולרים. השעון מגיע עם רצועת Bi-Material – רצועה המשלבת שני חומרים. גומי בחלק הפנימי שלה ובד בחלק החיצוני שלה. שניהם כמובן, כמו השעון כולו בגוון שחור-אפור-מט.

לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור - TimeZone Forums.
לונה רוסה טורביון GMT 47. מקור – TimeZone Forums.

השורה התחתונה

חברות כמו הובלו וריצ’רד מיל לרוב אחראיות על יצירות מופת הורולוגיות בעולם השעונים. חברות כמו וושרון קונסטנטין או ייגר לה-קולטרה אחראיות ליצירות מופת הורולוגיות בעולם השעונים. פנריי החליטה לשלב יצירת מופת היי-טקית עם יצירת מופת הורולוגית. או שבעצם, יודעים מה? יצירת מופת הורולוגית ברמה כזאת חייבת להגיע עם שימוש במיטב הכלים הטכנולוגיים שאפשר למצוא כיום. כשאין ספק כי פנריי משתמשת בכל כלי שעומד לרשותה בעיצוב ותכנון ה-PAM01099. עם שעון כל כך מרשים – מכל בחינה אפשרית, באמת שלא צריך להתחיל לדבר על מהדורה מוגבלת או תג מחיר – שמה לעשות, הוא די סביר לשעון שכזה, אלא פשוט להתפעל מהמפלצת החדשה של פנריי.

למעבר לאתר של פנריי.