לוח השנה הירחי – לוח השנה הסיני, הפך בשנים האחרונות לאחד התאריכים המשמעותיים עבור תעשיית השעונים השוויצרית. יצרניות השעונים השונות מנצלות את התקופה החגיגית הזאת להשקה של שעונים חדשים וכפי שראינו בשבועות האחרונים, רובן עושות זאת עם שעונים בהשראת המזל של השנה החדשה, כשבשנה הזאת, מדובר בארנב. ג׳יררד פרגו החליטה לציין את השנה הירחית החדשה בצורה שונה מעט, עם שני שעונים חדשים, אחד במהדורה מוגבלת והשני במהדורה רגילה – לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים ביחד איתנו.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – מפרט טכני

שני השעונים החדישם של ג׳יררד פרגו מגיעים עם גוף ברוחב של 44 מ״מ ובעוי של 11.56 מ״מ. שני השעונים מגיעים בגוף המוכר של שעוני הלורטו, עם הבזל המתומן ושיפועי צד המדגישים בחדות.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש - דגם האור ואש. מקור - Ablogtowatch.
לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – דגם האור ואש. מקור – Ablogtowatch.

עבור דגם ה-אור ואש (Absolute Light & Fire) השתמשה ג׳יררד פרגו בחומר חדש YAG עבור גוף השעון, חומר המוגן בפטנט רשום על ידי ג׳יררד פרגו. ה-YAG הוא חומר רב גבישי חדש, עם תכונות הדומות במידה רבה לספיר, אך עם יכולת להציג צבעים כהים ורווים יותר. כאן גם מגיע למעשה הקשר הוויזואלי האמיתי היחיד של השעון לשנה הירחית החדשה, כאשר הצבע שנבחר לגוף השעון הוא צבע אדום בגוון ארגמן, כשאדום עמוק מייצג שמחה ושגשוג בתרבות הסינית.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש - דגם האור וצל. מקור - Ablogtowatch.
לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – דגם האור וצל. מקור – Ablogtowatch.

בדגם האור וצל משתמשת ג׳יררד פרגו בחומר קצת יותר שגרתי – ספיר בגוון מתכתי-אפור עם גימור מעושן מעט. ערכת צבעים שהופכת את השעון לסולידי הרבה יותר אך עם זאת מהווה רקע נהדר ללוח השעון.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש - דגם האור ואש. מקור - Ablogtowatch.
לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – דגם האור ואש. מקור – Ablogtowatch.

שני השעונים מגיעים ללא מחוות לשנת הארנב, כשייתכן כי בג׳יררד פרגו בחרו בדרך אלגנטית יותר לציין את הקשר לתרבות הסינית, מתוך מטרה להרחיב את קהל הרוכשים הפוטנציאליים של השעונים הללו.

גוף ספיר בגוון אפור-מתכתי בגימור מעושן. מקור - Ablogtowatch.
גוף ספיר בגוון אפור-מתכתי בגימור מעושן. מקור – Ablogtowatch.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – מנגנון

שני השעונים החדשים של ג׳יררד פרגו מגיעים עם קליבר GP01800-1143. מנגנון סקלטון אוטומטי מבית ג׳יררד פרגו, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 54 שעות.

קליבר GP01800-1143 בגב השעון. מקור - Ablogtowatch.
קליבר GP01800-1143 בגב השעון. מקור – Ablogtowatch.

את המנגנון המרשים ניתן לראות מבעד לגב השקוף של שני השעונים, כשהוא מגיע עם רוטור סקלטון עם הלוגו של ג׳יררד פרגו.

אז מה חדש בעצם?

ג׳יררד פרגו בוחרת בדרך אלגנטית ומעודנת הרבה יותר לייצג את השנה הירחית החדשה, כשהיא בוחרת לדלג על המובן מאליו ולבחור בדמות הארנב, אותה ראינו אצל מגוון רחב של יצרניות שעוני יוקרה ובמקום זאת לבחור בקשר קצת יותר עמוק אל התרבות הסינית. בנוסף כאמור, אנחנו רואים שימוש בחומר הקנייני החדש של ג׳יררד פרגו, ה-YAG, שבמבט ראשון (וגם שני) נראה כמו ספיר.

דגם האור וצל. מקור - Ablogtowatch.
דגם האור וצל. מקור – Ablogtowatch.

כמה זה עולה לנו?

שני השעונים החדשים של ג׳יררד פרגו יהיו זמינים לרכישה אצל המשווקים המורשים של גי׳ררד פרגו מסביב לעולם החל מחודש אפריל 2023. שעון האור ואש יגיע במהדורה מוגבלת של 18 יחידות בלבד, כשתג המחיר שלו יעמוד על 99,600 דולרים. שעון האור וצל יגיע בייצור סדרתי, כשבאופן די מפתיע, תג המחיר שלו זהה – 99,600 דולרים. שני השעונים יגיעו עם רצועת גומי עם גימור דמוי בד.

לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש - דגם האור ואש. מקור - Ablogtowatch.
לורטו אבסולוט אור וצל ואור ואש – דגם האור ואש. מקור – Ablogtowatch.

השורה התחתונה

בחירה מעניינת של ג׳יררד פרגו להשיק שעון במהדורה מוגבלת שמגיע בתג מחיר זהה לזה של השעון בייצור סדרתי, אולי מתוך מטרה להפוך את השעון במהדורה מוגבלת למבוקש עוד יותר. בכל מקרה, שני השעונים מצטרפים לסדרת הלורטו אבסולוט הנהדרת של גי׳ררד פרגו, אחת האלטרנטיבות הטובות ביותר בעולם השעונים לרויאל אוק.

למעבר לאתר של ג׳יררד פרגו.