ג’יררד פרגו מציינת השנה 230 שנה להקמתה. במסגרת החגיגות לציון התאריך המיוחד הזה, החברה השיקה שעון חדש – לורטו אבסולוט אינפרה אדום. השעון החדש יימכר באופן בלעדי בסין בלבד, שם מתוכנן להיפתח השנה הבוטיק הראשון אי פעם של ג’יררד פרגו במדינה. כמו דגמים אחרים בסדרת הלורטו, גם בשעון החדש אנו רואים שימוש בחומרים מיוחדים – מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השעון החדש.

לורטו אבסולוט אינפרה אדום – מפרט טכני

השעון החדש של ג’יררד פרגו מגיע בגוף המוכר של שעוני הלורטו של החברה. גוף השעון מגיע בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 14.65 מ”מ. גוף השעון עשוי מטיטניום בדרגה 5 והוא עובר טיפול PVD שמעניק לו את המראה המושחר.

לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור - Monochrome Watches.
לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור – Monochrome Watches.

החלק המרשים באמת בשעון הוא לוח השעון. השעון מגיע עם לוח העשוי מפחמן מותך, עם אינדקסי באטון (שרביט) מוחלים. האינדקסים הללו עוברים טיפול PVD ומגיעים עם חומר זרחני. בשעה 12 בלוח השעון אנו מוצאים את הלוגו של ג’יררד פרגו כשהוא מצופה ברודיום. מחוגי השעון הם מחוגי שרביט (Baton) גם הם. גם במחוגים אנו רואים את טיפול ה-PVD ואת שילוב החומר הזוהר. בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון.

לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור - Monochrome Watches.
לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור – Monochrome Watches.

התוצאה הסופית של התיאור היבש הזה היא פשוט מרהיבה. לוח השעון נראה כמו פני שטח של כוכב כלשהו. בגלל שמדובר בתהליך התכה שלא ניתן לשלוט בתוצאה הסופית שלו, כל שעון יגיע גם עם לוח במראה שונה מעט. משהו שאנחנו תמיד אוהבים בשעונים ומעניק פן אישי יותר לכל שעון.

הלוח המרהיב של השעון. מקור - Monochrome Watches.
הלוח המרהיב של השעון. מקור – Monochrome Watches.

לורטו אבסולוט אינפרה אדום – מנגנון

ג’יררד פרגו תשלב בשעון את קליבר GP03300-1060 – מנגנון אוטומטי בייצור עצמי. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כח של 46 שעות. הוא מצויד ב-27 אבי חן ומגיע עם 218 רכיבים בסך הכל.

אז מה חדש בעצם?

למרות ההיסטוריה ארוכת השנים של ג’יררד פרגו עם סין, רק השנה החברה תפתח לראשונה בוטיק במדינה. לפני מספר חודשים הציגה החברה שעון שהגיע במהדורה בלעדית עבור השוק הסיני, ה-Quasar Infrared, אליו מצטרף עכשיו השעון החדש בסדרת הלורטו אבסולוט.

הלוח המרהיב המגיב לתאורת אינפרה אדום. מקור - Monochrome Watches.
הלוח המרהיב המגיב לתאורת אינפרה אדום. מקור – Monochrome Watches.

גולת הכותרת של השעון החדש היא כמובן תהליך הייצור של לוח השעון. חוטים דקיקים העשויים מסיבי פחמן נחתכים לאורך, נשקלים במדויק ומונחים בתבנית. לתוך התבנית הזאת שופכים שרף נוזלי המתווסף לחוטים ולאחר מכן התערובת הזאת עוברת טיפול בחום ולחץ. את התוצר הסופי טוחנים לצורה ולעובי הרצוי ליצירת לוח חזק, עמיד וקליל. בסוף התהליך אנו מקבלים לוח סנדוויץ’ – משהו לא שגרתי יחסית עבור ג’יררד פרגו, עם חומר זרחני שמגיב לתאורת אינפרה-אדום. התוצאה הסופית היא שעון שמשלב מרקמים ותחושה של עומק מרהיב.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס 81070-21-631-FF6A יגיע במהדורה מוגבלת של 88 יחידות. השעון יגיע עם רצועת גומי שחורה עם אפקט בד ותפרים אדומים. תג המחיר שלו יעמוד על 10,680 פרנקים שוויצריים.

לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור - Monochrome Watches.
לורטו אבסולוט אינפרה אדום. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

ג’יררד פרגו משתמשת בסדרת הלורטו להפגנת היכולות המרהיבות שלה בשימוש בחומרים מיוחדים. השעון החדש, לורטו אבסולוט אינפרה אדום, לוקח את היכולות הללו צעד נוסף קדימה. די הפתיעה אותנו העובדה שדווקא גי’ררד פרגו, חברה שמקיימת קשרי מסחר ענפים עם סין כבר כ-160 שנה, עדיין לא פתחה בוטיק במדינה, אבל בתאריך כל כך חגיגי ומשמעותי עבור החברה, 230 שנה להיווסדה, כל זה עומד להשתנות ואנחנו צפויים לראות השנה כאמור את הבוטיק הראשון שלה בסין. אין ספק כי אחד הדגמים המעניינים ביותר בבוטיק הזה יהיה השעון החדש ואנחנו יכולים לקוות שנראה גרסאות דומות שלו מגיעות גם למדינות אחרות ברחבי העולם.

למעבר לאתר של ג’יררד פרגו.