היות ופתחנו את השבוע עם שעון ירוק מבית יגר לה קולטרה, החלטנו להמשיך אותו עם עוד שעון ירוק. הפעם שעון מבית ג׳יררד פרגו – לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. שעון נוסף שמגיע אלינו במסגרת שיתוף הפעולה בין יצרנית השעונים השוויצרית ויצרנית רכבי היוקרה הבריטית, כשג׳יררד פרגו ממשיכה להשתמש בגוון הירוק המיוחד המזוהה עם היצרנית הבריטית ״ירוק אסטון מרטין״. מוזמנים להכיר ביחד איתנו את היצירה השלישית במסגרת שיתוף הפעולה בין אסטון מרטין וג׳יררד פרגו.

לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1 – מפרט טכני

השעון החדש של ג׳יררד פרגו מגיע בגוף המוכר של שעוני הלורטו של החברה. הקוטר של השעון עומד על 44 מ״מ והעובי שלו על 15.15 מ״מ.

לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור - watchilove.
לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור – watchilove.

גוף השעון עשוי מסגסוגת טיטניום ופחמן. מה שמעניין במיוחד בשעון הזה, או ליתר דיוק בסגסוגת שמאחורי השעון הזה, זה העובדה שאת הפחמן בסגסוגת השעון מספקת אסטון מרטין, מפירוק של שתי מכוניות מירוץ שהשתתפו במירוצי סבב הפורמולה 1 במהלך עונת 2021!

לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור - watchilove.
לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור – watchilove.

השעון מגיע עם לוח בגוון הירוק שעליו סיפרנו לכם בתחילת הכתבה ״ירוק אסטון מרטין מירוצים״ (Aston Martin Racing Green), עם תבנית גריל אלכסוני על לוח השעון.

גוף שעון העשוי ממכוניות פורמולה 1. מקור - watchilove.
גוף שעון העשוי ממכוניות פורמולה 1. מקור – watchilove.

לוח השעון הוא לוח כרונוגרף, כשבשעה 3 אנחנו מקבלים את לוח השניות של השעון, בשעה 6 את כרונוגרף 12 השעות ובשעה 9 את כרונוגרף 30 הדקות. בין השעות 4 ל-5 אנו מקבלים את התאריכון של השעון.

לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר GP03300-1058. מנגנון אוטומטי מבית ג׳יררד פרגו, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 46 שעות.

קליבר GP03300-1058 בגב השעון. מקור - watchilove.
קליבר GP03300-1058 בגב השעון. מקור – watchilove.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, עליו אנו מוצאים את הלוגו של אסטון מרטין והכיתוב ASTON MARTIN מתחתיו, כשבשורה נוספת אנו מוצאים את הכיתוב FORMULA ONE TEAM.

מהדורה מוגבלת של 306 יחידות. מקור - watchilove.
מהדורה מוגבלת של 306 יחידות. מקור – watchilove.

עוד על גב השעון, ליתר דיוק, בגוף השעון עצמו, בחלק האחורי שלו – הכיתוב One of 306, שכפי שאתם יכולים להבין כבר, מספר כי השעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת של 306 יחידות.

אז מה חדש בעצם?

השעון השלישי במסגרת שיתוף הפעולה בין אסטון מרטין וג׳יררד פרגו ממשיך להגיע עם הגוון הירוק המזוהה עם יצרנית הרכבים הבריטית. השעון הראשון במסגרת שיתוף הפעולה הזה היה טורביון עם 3 גשרים מרחפים, השעון השני היה שעון לורטו כרונוגרף ״פשוט״, כשהפעם השעון החדש מגיע בגרסת הלורטו אבסולוט. אין ספק כי מה שאמור להפוך את השעון הזה ללהיט בקרב חובבי שעונים וחובבי פורמולה 1, היא העובדה שגוף השעון עשוי ממכוניות פורמולה 1 שהשתתפו בעונת המירוצים 2021. למי שלא מכיר את ההיסטוריה של הפורמולה 1 ושל אסטון מרטין, מדובר בעונה חשובה במיוחד, שכן מדובר בעונה הראשונה שבה חזרה אסטון מרטין להתחרות במסגרת סבב הפורמולה 1, לאחר העדרות של מעל ל-60 שנה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ג׳יררד פרגו, רפרנס 81060-41-3071-1CX, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 306 יחידות. ג׳יררד פרגו תשווק את השעון עם רצועה העשוי מסגסוגת שנקראת GP Rubber (גומי ג׳יררד פרגו), כשגם כאן מדובר בסגסוגת של גומי המעורבבת עם פחמן שפורק ממכוניות הפורמולה 1 של אסטון מרטין מעונת המירוצים של שנת 2021. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. תג המחיר שלו עומד על 27,800 דולרים.

לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור - watchilove.
לורטו אבסולוט כרונוגרף אסטון מרטין F1. מקור – watchilove.

השורה התחתונה

שעון נהדר לחובבי מירוצים ובמיוחד לחובבי המותג אסטון מרטין. כמה עוד הזדמנויות יהיו לכם לספר שאתם בעצם עונדים מכונית פורמולה 1 על פרק היד שלכם?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של אסטון מרטין.