יצרנית השעונים ג’יררד פרגו הוקמה בשנת 1791, בדיוק לפני 230 שנים. בדיוק באותה שנה, גילה איש הכמורה האנגלי, וויליאם גרגור, את הטיטניום בקורנוול (Cornwall). בג’יררד פרגו החליטו לשלב את שני התאריכים הללו ולחגוג אותם כמו שהם יודעים לעשות נפלא – עם שעון. שעון חדש בסדרת הלורטו של החברה, שמגיע בגוף העשוי מטיטניום. לורטו אבסולוט TI 230 – הגורו יצא לכרות מידע עבורכם.

תרשו לנו לפתוח עם קצת היסטוריה … 

בשנת 1791 מגלה איש הכמורה האנגלי וויליאם גרגור, חול שחור בשם מנחניט (Menachanite), בקורנוול שבאנגליה. גרגור חקר את החול הזה והגיע למסקנה שהוא מכיל תחמוצות של ברזל ומתכת לא ידועה. מתכת זו זוהתה לאחר מכן כטיטניום. היסוד טיטניום נקרא על שם הטיטאנים, ילידי אורנוס וגאיה במיתולוגיה היוונית. היום הטיטניום הפך לחומר נפוץ הנמצא בשימוש נרחב בתחומי התעופה, הרפואה והספורט המוטורי, הודות לתכונות המיוחדות שלו. הוא מציע עמידות וקשיחות עם משקל קל מאוד ביחס לפלדת אל-חלד. תעשייה נוספת שאימצה את הטיטניום היא כמובן תעשיית השעונים, כפי שאפשר לראות בדגם החדש בסדרת הלורטו של ג’יררד פרגו.

לורטו אבסולוט TI 230 – מפרט טכני

ג’יררד פרגו משיקה שני שעונים חדשים בגוף העשוי מטיטניום בדרגה 5, בקוטר של 44 מ”מ ובעובי של 14.6 מ”מ. מרבית יצרניות השעונים משתמשות בטיטניום בדרגה 5, הודות לשילוב התכונות שהסגסוגת הזאת מציעה – חוזק, עמידות בפני קורוזיה, משקל קל במיוחד ואפילו היפואלרגניות. כל אלו הופכות את סגסוגת הטיטניום בדרגה 5 למושלמת עבור תעשיית השעונים. בנוסף, טיטניום דרגה 5 היא סגסוגת הניתנת לליטוש.ג’יררד פרגו עושה שימוש בתכונה זאת כשהיא משלבת גוף שעון בגימור הברשת חול, עם צדדים בגימור מלוטש.

לורטו אבסולוט TI 230. מקור - Watchilove.
לורטו אבסולוט TI 230. מקור – Watchilove.

השילוב הזה, של ברק יפה מצד אחד עם הניגודיות העדינה של הברשת החול מעניק לשעון מראה מיוחד.

משטחים בגימורים מנוגדים וכתר מצופה גומי. מקור - Watchilove.
משטחים בגימורים מנוגדים וכתר מצופה גומי. מקור – Watchilove.

ג’יררד פרגו תציע כאמור שני שעוני לורטו אבסולוט TI 230. אחד יגיע עם לוח כחול והשני יגיע עם לוח בגוון אפור. בנוסף, לראשונה בשעונים מבית ג’יררד פרגו, החברה משלבת בשעונים כתר המוקף טבעת גומי, בצבע התואם את גוון רצועות השעונים.

הלוח האפור והרצועה בגוון התואם. מקור - Watchilove.
הלוח האפור והרצועה בגוון התואם. מקור – Watchilove.

לוח השעון מגיע עם לוח סנדוויץ’ המוכר לנו מהשעונים של פנריי. הלוח מורכב משכבה עליונה המחוררת עם אינדקסי השעות. השכבה הזאת מונחת על שכבה תחתונה שמתחתיה אנו מוצאים את אינדקסי השעה. השילוב הזה יוצר משחק נהדר של עומק ומשדרג את המראה של לוח השעון.

הצבע האפור משתלב נהדר עם גווני הטיטניום. מקור - Watchilove.
הצבע האפור משתלב נהדר עם גווני הטיטניום. מקור – Watchilove.

השעונים מגיעים עם רצועות העשויות מגומי המוזרק בטיטניום, עם אפקט בד ותפרים אפורים. הרצועות מגיעות כאמור בצבעי לוחות השעונים – אפור או כחול. גם אבזמי הרצועות עשויים מטיטניום, עם סוגר מתקפל עם מערכת התאמה.

לורטו אבסולוט TI 230 – מנגנון

בתוך השעונים אנו מוצאים את קליבר GP03300-1060. מנגנון אוטומטי מבית ג’יררד פרגו. המנגנון מכיל 27 אבני חן ו-218 רכיבים בסך הכל. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 46 שעות.

אז מה חדש בעצם?

אמנם לא הזכרנו זאת עד עכשיו, אבל לא באמת חשבתם שאפשר להתחמק מזה … שני הדגמים יגיעו במהדורה מוגבלת של 230 יחידות. מדובר כאמור בשעון הראשון של ג’יררד פרגו עם כתר המוקף בגומי. מעבר לכך, תודו שמדובר בתוספת נפלאה לסדרת הלורטו?

חשוב לציין כי הדגם הכחול יימכר באופן בלעדי למשך חודש אחד בסניפים של WEMPE, משווקת השעונים הגרמנית שהוקמה בשנת 1878 ומחזיקה ב-33 סניפים ברחבי העולם.

לורטו אבסולוט TI 230. מקור - Watchilove.
לורטו אבסולוט TI 230. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

כאמור, ג’יררד פרגו תציע שני דגמים משעון הלורטו אבסולוט TI 230 שלה –

שני הדגמים יגיעו עם תג מחיר של 9,300 דולרים.

השורה התחתונה

לפעמים אנחנו צוחקים על הסיבות השונות שיצרניות השעונים מוצאות להשקה של מהדורה מוגבלת כזאת או אחרת. אבל במקרה של ג’יררד פרגו, נדמה שאין סיבה מוצדקת יותר להשקה של שעון חדש מאשר ציון יום הולדת כל כך חגיגי לחברה הנהדרת הזאת.

לורטו אבסולוט TI 230. מקור - Watchilove.
לורטו אבסולוט TI 230. מקור – Watchilove.

תוסיפו לזה את השילוב הנפלא של חגיגות ה-230 שנה לטיטניום וקיבלתם חגיגה כפולה. לא מספיק לכם? תוסיפו לזה את העובדה שמדובר בשעונים במחיר נהדר וקיבלתם עוד סיבה לנסות לרוץ ולקנות שעון כזה, לפני שהם ייחטפו …

תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור - Watchilove.
תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור – Watchilove.
תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור - Watchilove.
תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור – Watchilove.
תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור - Watchilove.
תהליך ההכנה של רצועות הגומי עם הזרקת הטיטניום. מקור – Watchilove.
לורטו אבסולוט TI 230 - תופרים את הרצועות. מקור - Watchilove.
לורטו אבסולוט TI 230 – תופרים את הרצועות. מקור – Watchilove.