בין שלל האלטרנטיבות התקציביות יותר והתקציביות פחות לשעון הרויאל אוק של אודמר פיגה, אחד השעונים הבולטים במיוחד הוא שעון הלורטו של ג׳יררד פרגו. השעון שהושק בשנת 1975, שלוש שנים בלבד לאחר השקת הרויאל אוק, נחשב לאחד משעוני הספורט-יוקרה הראשונים. תהפוכות רבות עברו על הדגם הזה מעל השקתו, כשבין היתר במשך שנים רבות נדמה היה כי ג׳יררד פרגו כמעט וזנחה אותו. בשנת 2016 השעון הזה עשה קאמבק מחודש ומאז הסדרה הזאת הופכת להיות מהבולטות ביותר בליין של החברה ואולי אחת האלטרנטיבות המוצלחות ביותר לשעון הרויאל אוק. בימים אלו משיקה ג׳יררד פרגו שעון חדש בסדרה – לורטו זהב אדום ושוהם (Onyx). מוזמנים להכיר ביחד איתנו את השדרוג היוקרתי לסדרת הלורטו.

לורטו זהב אדום ושוהם – מפרט טכני

השעון החדש של ג׳יררד פרגו מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט.  גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ״מ ובעובי של 10.68 מ״מ. ג׳יררד פרגו משלבת משטחים מוברשים ומלוטשים בשעון, שמגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי-רפלקטיבי ועם גב שקוף העשוי גם הוא מזכוכית ספיר.

לורטו זהב אדום ושוהם. מקור - Monochrome Watches.
לורטו זהב אדום ושוהם. מקור – Monochrome Watches.

החידוש המעניין בשעון הוא הלוח שלו – ג׳יררד פרגו משתמשת בלוח אבן שוהם שחורה. אבן השוהם השחורה מהווה רקע מושלם לאינדקסים, המחוגים והסמל של ג׳יררד פרגו בשעה 12 בלוח השעון, העשויים כולם מזהב אדום. בשעה 3 אנו מוצאים את חלונית התאריכון של השעון.

לורטו זהב אדום ושוהם. מקור - Monochrome Watches.
לורטו זהב אדום ושוהם. מקור – Monochrome Watches.

השעון מגיע עם צמיד העשוי גם הוא מזהב אדום 18 קראט, עם שורת חוליות מרכזית עבה. שורת החוליות מגיעה בגימור מלוטש, בעוד שאר חקלי הצמיד מגיעים בגימור מוברש. השעון מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-50 מטרים.

זהב מלא ולוח שוהם. מקור - Monochrome Watches.
זהב מלא ולוח שוהם. מקור – Monochrome Watches.

לורטו זהב אדום ושוהם – מנגנון

השעון החדש של ג׳יררד פרגו מגיע עם קליבר GP01800. מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 54 שעות.

קליבר GP01800. מקור - Monochrome Watches.
קליבר GP01800. מקור – Monochrome Watches.

את המנגנון היפהפה, שמגיע עם רוטור העשוי מזהב אדום, ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון. המנגנון מגיע עם עיטורי ה-Côtes de Genève היוקרתיים.

אז מה חדש בעצם? 

דגם חדש בסדרת הלורטו של ג׳יררד פרגו, אחד היוקרתיים ביותר בסדרה עד כה, שמגיע עם לוח העשוי מחומר לא שגרתי בתעשיית השעונים.

מגיע גם עם רצועת עור. מקור - Monochrome Watches.
מגיע גם עם רצועת עור. מקור – Monochrome Watches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ג׳יררד פרגו, רפרנס 81010-52-3118-ICM, יהיה זמין לרכישה החל מחודש ספטמבר הקרוב. ג׳יררד פרגו הציגה את השעון בהודעה לעיתונות בשתי גרסאות שונות – אחת עם רצועת עור תנין שחורה והשניה עם צמיד הזהב האדום. עם זאת, החברה פרסמה תג מחיר אחד לשעון – 54,300 דולרים. לא ברור האם מדובר במחיר של אחד הדגמים או האם בכלל השעון מגיע עם רצועת העור בנוסף לצמיד הזהב.

לורטו זהב אדום ושוהם. מקור - Monochrome Watches.
לורטו זהב אדום ושוהם. מקור – Monochrome Watches.

השורה התחתונה

ג׳יררד פרגו משיקה את השעון היקר ביותר שלה בסדרת הלורטו (שעונים ״פשוטים״ בעלי שלושה מחוגים). מצד אחד, תג המחיר כבר מתקרב לתג המחיר של רויאל אוק רגיל במחירי השוק כיום, מצד שני, אתם מקבלים כאן שעון מזהב מלא ושל יצרנית שוויצרית נהדרת. בהנחה שיש לכם את הסכומים המדוברים, השאלה היחידה היא האם תעדיפו להוסיף עוד כמה עשרות אלפי דולרים ולקנות רויאל אוק במחיר מופקע או שפשוט ״תתפשרו״ על לורטו אבסולוט בזהב אדום ולוח שוהם? למזלו של הגורו, אין לו את ההתלבטות הזאת …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג׳יררד פרגו.