שיתופי הפעולה בין יצרני שעוני יוקרה ויצרני מכוניות הפכו כמעט לסטנדרט בשני העולמות. כאשר שני הצדדים נהנים משיתופי הפעולה הללו התורמים לחיזוק תדמית המותג, זה לא מפתיע שאנחנו רואים עוד ועוד חברות שמחפשות שיתופי פעולה כאלו. אחד משיתופי הפעולה הצעירים יחסית בין יצרנית שעוני יוקרה לבין יצרנית מכוניות הוא שיתוף הפעולה בין ג’יררד פרגו ליצרנית מכוניות היוקרה אסטון מרטין. שיתוף הפעולה הזה החל בפברואר האחרון, אז הציגה ג’יררד פרגו שעון טורביון עם 3 גשרים מרחפים במהדורת אסטון מרטין. בימים אלו או מקבלים את השעון השני במסגרת שיתוף הפעולה הזה, שעון “עממי יותר”. לורטו כרונוגרף אסטון מרטין – הגורו יצא להכיר אותו.

לורטו כרונוגרף אסטון מרטין – מפרט טכני

השעון החדש של ג’יררד פרגו מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ”מ. ג’יררד פרגו משתמשת בשעון זה בסגסוגת ה-904L, המזוהה כל כך עם השעונים של רולקס.

לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור - ג'יררד פרגו.
לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור – ג’יררד פרגו.

גוף השעון (בעובי של 11.9 מ”מ) משלב משטחים מוברשים ומלוטשים ומגיע עם זכוכית ספיר וגב שקוף. בצד ימין של השעון אנו מוצאים את לחצני הכרונוגרף המתברגים.

לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור - ג'יררד פרגו.
לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור – ג’יררד פרגו.

האלמנט העיצובי הבולט בשעון הוא כמובן לוח השעון. ג’יררד פרגו משלבת לוח בגוון “ירוק אסטון מרטין” – “Aston Martin Green”. אם תרצו, סוג של British Racing Green. על לוח השעון אנו מוצאי םמעין תבנית בצורת יהלומים. התבנית הזאת הופיעה על הלוגו של אסטון מרטין בין השנים 1921 ל-1926. לאחר מכן היא הופיעה על המושבים המרופדים של מכוניות היוקרה של אסטון מרטין.

תבנית היהלומים על הלוח הירוק. מקור - ג'יררד פרגו.
תבנית היהלומים על הלוח הירוק. מקור – ג’יררד פרגו.

השעון הוא כאמור שעון כרונוגרף, עם סידור לוחות בתצורת 3,6,9. מחוג השניות של השעון משולב בשעה 3. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות. בשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. מחווה נוספת לאסטון מרטין מופיעה בקצה מחוג שניות הכרונוגרף. בקצה התחתון שלו שילבה ג’יררד פרגו תבנית בדמות כונסי האוויר הצדדיים של האסטון מרטין DB4 האייקונית משנת 1958.

לורטו כרונוגרף אסטון מרטין – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר GP03300. מנגנון כרונוגרף מודולרי אוטומטי, המיוצר על ידי ג’יררד פרגו. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה. הוא מגיע עם רזרבת כוח של 46 שעות.

קליבר GP03300 בגב השעון. מקור - ג'יררד פרגו.
קליבר GP03300 בגב השעון. מקור – ג’יררד פרגו.

כאמור, השעון מגיע עם גב שקוף העשוי מזכוכית ספיר. על הזכוכית אנו מוצאים את לוגו הכנפיים המפורסם של אסטון מרטין ושם החברה.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, השעון השני במסגרת שיתוף הפעולה הטרי בין ג’יררד פרגו לאסטון מרטין, הפעם עם שעון תקציבי הרבה יותר ונגיש יותר לעומת שעון הטורביון הראשון.

כמה זה עולה לנו? 

השעון החדש, רפרנס 81020-11-001-11A, מגיע במהדורה מוגבלת של 188 יחידות. הוא זמין לרכישה מיידית אצל המשווקים המורשים של ג’יררד פרגו ברחבי העולם. תג המחיר שלו עומד על 18,100 דולרים.

לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור - PrestiegeOnline.
לורטו כרונוגרף אסטון מרטין. מקור – PrestiegeOnline.

השורה התחתונה

עבור רובנו, ייתכן ומדובר באפשרות ההגיונית ביותר להיות בעלים של משהו שמופיע עליו הלוגו של אסטון מרטין. לפני שתקפצו – לא, כובע שרכשתם באיביי לא באמת נחשב למשהו שקשור לאסטון מרטין. אבל קצת יותר ברצינות – שיתוף פעולה טרי, כשיש לנו הרגשה שיספק לנו בעתיד עוד שעונים רבים. לגבי השעון הזה ספציפית, בתמונות היח”צ של ג’יררד פרגו הוא נראה מדהים, בתמונות אמיתיות שלו שמסתובבות ברשת משהו בלוחות הכרונוגרף נראה קצת לא קריא או לפחות לא איכותי או מרשים כמו הלוח הירוק המעניין – גולת הכותרת של השעון החדש. אם אתם חובבי שעוני יוקרה ומכוניות יוקרה – יש לכם הזדמנות נהדרת לשלב את שני התחביבים בקניה אחת …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ג’יררד פרגו.