בשנת 1975 השיקה גי׳ררד פרגו את שעון הלורטו שלה. שעון ספורט עם צמיד אינטגרלי מלא, לוח עגול ובזל מתומן. אם תרצו, המפרט הטכני השוויצרי לשעון ספורט באותם ימים, אחרי שעון הרויאל אוק של אודמר פיגה, שהושק שלוש שנים מוקדם יותר. בשנת 2016 החזירה ג׳יררד פרגו את הלורטו לחיים, עם מספר מהדורות מוגבלות ובשנת 2017 הוא חזר לייצור סדרתי. לרגל חגיגות 230 השנה למותג, השיקה ג׳יררד פרגו שני שעונים חדשים בסדרה – לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מוזמנים להכיר אותם ביחד עם הגורו.

לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי – מפרט טכני

שני השעונים החדשים של ג׳יררד פרגו מגיעים בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. כפי שאפשר להבין מהשם שלהם, הם מגיעים בקוטר של 42 מ״מ. עוביים של השעונים עומד על 10.68 מ״מ. ג׳יררד פרגו משלבת משטחים מוברשים ומלוטשים בגוף השעון.

לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור - Monochrome Watches.
לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור – Monochrome Watches.

כאמור, ג׳יררד פרגו משיקה שני שעונים חדשים. ההבדל ביניהם הוא בצבע לוח השעון. שעון אחד יגיע עם לוח בצבע ירוק והשני בצבע כחול-סגול. לוחות השעונים מגיעים עם חריטות גיליושה ידניות בצורת קרני שמש, לפני שהם עוברים את תהליך הצביעה.

לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור - Monochrome Watches.
לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור – Monochrome Watches.

התוצאה הסופית יפה מאוד, כשלוחות השעונים מהווים רקע נהדר לאינדקסים המיושמים של השעון. ג׳יררד פרגו שילבה תאריכון בשעה 3 בלוח השעון. לשמירה על מראה נקי ככל האפשר בלוח השעון, התאריכון מגיע בצבע זהה לצבעי הלוחות.

לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי – מנגנון

ג׳יררד פרגו משלבת בשעונים החדשים את קליבר GP1800-1401, מנגנון אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 54 שעות.

קליבר GP1800 בגב השעון. מקור - Monochrome Watches.
קליבר GP1800 בגב השעון. מקור – Monochrome Watches.

ג׳יררד פרגו משתמשת בגרסאות שונות של ה-GP1800 בשעוני הלורטו שלה. בגרסת הבסיס שלו הוא מכיל 25 אבני חן ו-173 רכיבים בסך הכל. ג׳יררד פרגו משלבת במנגנון גימורים יוקרתיים כמו ה-Côtes de Genève ועבודות ליטוש וחריטה ידניות.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שני שעונים חדשים בסדרת הלורטו לציון 230 שנים למותג. השעונים מגיעים עם גימור גיליושה מיוחד ללוחות השעונים ועם שני צבעים שעדיין לא ראינו בסדרה.

כמה זה עולה לנו?

ג׳יררד פרגו משיקה שני שעוני לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. השעון הראשון, רפרנס 81010-11-433011A, יגיע עם הלוח הירוק. השעון השני, רפרנס 81010-11-432011A, יגיע עם הלוח הכחול. שני השעונים יגיעו במהדורה מוגבלת, כשג׳יררד פרגו תייצר 188 יחידות מכל אחד מהשעונים. תג המחיר שלהם יעמוד על 13,460 פרנקים שוויצריים.

לוחות שעונים עם עבודת גיליושה ידנית. מקור - Monochrome Watches.
לוחות שעונים עם עבודת גיליושה ידנית. מקור – Monochrome Watches.

ג׳יררד פרגו הציעה את צמד השעונים הללו למכירה באמצעות Ahmed Seddiqi & Sons, ממשווקי השעונים היוקרתיים בעולם. הבוטיקים של סדיקי קיבלו בלעדיות למשך חודש אחד על השעונים הללו – דצמבר 2021, כשלאחר מכן ג׳יררד פרגו תמכור אותם באמצעות המשווקים המורשים שלה מסביב לעולם ואתר האינטרנט שלה.

השורה התחתונה

משהו קצת לא ברור לנו במדיניות התמחור של ג׳יררד פרגו. החברה השיקה בשנה האחרונה מספר מהדורות ללורטו. אחת מהן למשל היא ה-TI 230. שעון בגוף העשוי מטיטניום, שנמכר בתג מחיר של 9,300 דולרים. לא כל כך ברור לנו למה דווקא שעוני פלדת האל-חלד עולים 13,460 פרנקים שוויצריים – כ-14,730 דולרים אמריקאיים.

לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור - Monochrome Watches.
לורטו 42 מ״מ מהדורת אטרניטי. מקור – Monochrome Watches.

אם אתם שואלים את הגורו, סדרת הלורטו מהווה אלטרנטיבה נהדרת וסופר תקציבית לרויאל אוק. אבל עם כל הכבוד לעבודות הגיליושה בלוחות השעונים, סביר להניח שתוכלו למצוא גרסאות משתלמות יותר של הלורטו למכירה.

למעבר לאתר של ג׳יררד פרגו.