עשיתם סקר שוק, חסכתם שקל לשקל, קראתם כל פוסט אפשרי בפייסבוק ובפורומים שונים בחו”ל ובשעה טובה ומוצלחת רכשתם את השעון הראשון שלכם. זה לא משנה אם מדובר ברולקס GMT MASTER II בכמה עשרות אלפי שקלים או בשעון טאג הוייר ב-5 אלף שקל, סביר להניח שהדבר הראשון שאתם רוצים לעשות זה לשתף את העולם בקניה החדשה שלכם.

מה הדרך הטובה ביותר היום להגיד לעולם – קניתי שעון חדש? כמובן, לפרסם תמונות שלו בפרופילים שלכם ברשתות החברתיות או בקבוצות שעוני היוקרה שאתם חברים בהן. אתם יודעים מה, גם אם לא מדובר בשעון חדש אלא שעון שלא ענדתם המון זמן, או אפילו שעון שאתם משתמשים בו ביום יום, אבל לפעמים אתם רוצים בכל זאת להשוויץ בו מחדש או לשתף את העולם מחדש בקנייה שלו, גם אז תרצו לצלם את השעון – ואולי הפעם מזווית קצת אחרת.

אבל לפני שאתם רצים ללחוץ על כפתור הצילום בסמארטפון שלכם ולוחצים על כפתור השיתוף של התמונות שצילמתם, תעצרו שניה. אתם בוודאי מכירים לא מעט תמונות של שעונים מרשתות חברתיות, שנראות הרבה יותר טוב מהתמונות שאתם צילמתם. זה לא משנה אם לכם יש פטק פיליפ עם תג מחיר של 6 ספרות ובאותן תמונות יש מותג תקציבי כזה או אחר שאפשר לקנות גם ב-4 ספרות, עדיין אתם יכולים להגיד (כמובן אם אתם הוגנים מספיק …) שהתמונות ברשת הרבה יותר טובות מהתמונות שלכם.

אז כדי שלא תתבאסו על התמונות שצילמתם וכדי לעזור לכם לצלם תמונות קצת יותר טובות של שעון היד שלכם, הכנו לכם את המדריך הבא, שיעזור לכם להבין איך לצלם את השעון שלכם לרשתות חברתיות, כדי שהתמונות הבאות שאתם מפרסמים, יקבלו מספיק תשומת לב וגם אתם תוכלו להתגאות בהן.

1. השתמשו בסמארטפון שלכם

נכון, הטיפ הראשון שלנו לא בדיוק מתאים לכל אחד, אבל אנחנו חייבים להתחיל דווקא איתו. ברוב המקרים, אתם עסוקים בשגרה היום יומית, ודווקא שם תקבלו את התמונות הכי טובות. ספונטניות היא ברכה, ומזל שהסמארטפון תמיד עלינו. אין צורך אמיתי במצלמת פול פריים, מירורלס, DSLR, או כל מושג אחר ששמעתם לגבי צילום מקצועי. אם כבר יש לכם מצלמה מקצועית, תתקדמו למדריך אחר, אתם לא תצטרכו את הטיפים שלנו :-) 

2. לנקות את השעון שלכם

לפני שאתם רצים לצלם את השעון שלכם, תעצרו שניה ותנסו להיזכר, מתי ניקיתם אותו לאחרונה? האם הזכוכית שלנו נקייה מספיק ואין עליה לכלוך או טביעות אצבעות? האם אין לכלוך בין החוליות של השעון? תזכרו תמיד שאסתטיקה מוסיפה המון לתמונה, ולכלוך על השעון שלכם לא מוסיף לו חן.

3. בימוי ואביזרים

אנחנו לא רוצים שתסעו להוליווד ותנסו לקבל קורס מזורז מסטיבן ספילברג, אבל בין אם אתם מתכוונים לצלם את השעון שלכם על פרק היד שלכם או כשהוא מונח על השולחן, תבדקו רגע מה יש בסביבה ובעיקר ברקע של התמונה שלכם. אף אחד לא רוצה לראות קרוקס צהובות ברקע של אף שעון, לא משנה כמה הוא עולה, ואם בדיוק סיימתם לאכול במבה, המקום של האריזה הריקה זה בפח ולא ברקע של השעון שלכם. רוצים לשדרג משמעותית את התמונה שלכם? נסו למצוא רקע מעניין ואפילו אביזרים שישתלבו עם המראה והסגנון של השעון. יש לכם שעון צבאי ? אולי כדאי לצלם אותו עם המחסניות שלא החזרתם מהטירונות. יש לכם שעון צלילה? צרו אווירה של מיםים(אמבטיה?) והנה יש לכם תמונה מושלמת.

4. תנוחה

לפני שאתם מצלמים את השעון, תחשבו על תנוחה שבה אתם עונדים את השעון שגם נראית טבעית ונוחה אבל גם עוזרת לכם לצלם את השעון בצורה הטובה ביותר, ללא השתקפויות. מספיק שתזיזו את פרק היד שלכם טיפה כדי למנוע השתקפויות מיותרות שיהרסו את התמונה שלכם וכמובן שכל שינוי תנוחה כזאת  תעזור לכם לצלם נכון את השעון שלכם. 

איך לצלם את השעון שלכם
תנוחה טבעית, שעון נקי ומתאים להופעה

5. תאורה

כל צלם מתחיל יגיד לכם שתאורה היא חלק בלתי נפרד מצילום מוצלח וגם בצילום שעונים אנחנו רוצים מספיק תאורה כדי שהתמונה שלנו תצא כמו שצריך, אבל כמו כל דבר טוב בחיים – לא צריך להגזים עם התאורה. שימו לב שהשעון שלכם לא בחשיפת-יתר (מקבל יותר מדי אור ונראה מבריק מדי או לא ניתן להבחין בפרטים העדינים של השעון) או לא בתת-חשיפה (לא מקבל מספיק אור ורוב השעון מוצלל ולא ברור). טיפ קטן שטוב לדעת בכל צילום בסמארטפון – שניה לפני שאתם לוחצים על כפתור הצילום, לוחצים לחיצה קצרה על האובייקט שאתם רוצים לצלם שהוא האובייקט העיקרי בתמונה שלכם. הלחיצה הזאת תקפיץ לכם על המסך מד תאורה, שחקו עם האצבע שלכם והחליקו אותה על גבי המסך למעלה או למטה ותראו איך כמות האור שנכנסת לתמונה משתנה ואיתה בהתאם גם התוצאה הסופית של הצילום שלכם.

6. חצובה זו לא מילה גסה

אתם לא צריכים ללכת ולקנות חצובה מקצועית במאות שקלים, אבל גם חצובה פשוטה מ-eBay שעליה אתם יכולים להניח את הסמארטפון שלכם, או אם אתם מצלמים עם DSLR אז בכלל, תעזור לכם להוציא תמונות הרבה יותר טובות של השעון שלכם. חצובה מונעת רעידות קטנות ולא רצויות, שככל שאנו קרובים לשעון או לאובייקט שאנחנו מצלמים משפיעות על האיכות הסופית של הצילום.

איך לצלם את השעון שלכם – אל תשכחו את השעה והתאריך …

7. תזכרו את ה-Happy Hour

זוכרים שיצרניות שעונים מפרסמות (כמעט) תמיד שעונים כשהם מכוונים לשעה 10:10? אז אתם בטח יודעים שקוראים לשעה הזאת “Happy Hour” (לא, אין לזה שום קשר להנחה על אלכוהול, לאן אתם הולכים?) כי היא גם מעניקה לשעון מראה של פרצוף מחייך והיא גם, לרוב, לא מסתירה אלמנטים כמו הלוגו של השעון. אז תנסו לצלם את השעון שלכם בשעה הזאת, או בעצם, יודעים מה, מבטיחים לא לספר – תכוונו את השעון שלכם לשעה 10:10 גם אם זאת לא בדיוק השעה. רק אל תשכחו לכוון אותו בחזרה … 

8. מה עם התאריכון

אם לא בא לכם להתייחס לחוק הקודם שלנו, שימו לב שאתם לא מצלמים את השעון שלכם בחלון הזמנים שבו התאריכון מתחלף ולא בדיוק נמצא במרכז חלונית התאריכון של השעון שלכם. במרבית השעונים התאריכון מתחיל תזוזות כאלו ואחרות החל מהשעה 22:00 ולפעמים מסיים את השינוי שלו ומגיע למקום הנכון שלו רק בסביבות השעה 02:00, אז אם אתם חיות לילה או בדיוק נמצאים באיזה פאב ורוצים לצלם את השעון שלכם, שימו לב שהתאריכון במקום הנכון.

איך לצלם את השעון שלכם
שימוש מושלם במשחקי תאורה, אבל היינו מעדיפים שהשעון יהיה בשעה 10:10

9. אתם בכלל לא בפוקוס

החלפתם את הקרוקס בנעלי עור אלגנטיות, השקעתם באביזרים ברקע של השעון שלכם (היי, איזה מזל שהשכן שלכם בדיוק קנה רכב חדש ונוצץ …), מצאתם את התנוחה המושלמת ליד שלכם, בדקתם שאין השתקפויות ושהתאורה נכונה. אפילו השעה שיחקה לכם ובדיוק 10:10, אבל שניה לפני שאתם לוחצים על כפתור הצילום, שימו לב שהשעון שלכם בפוקוס. איך עושים את זה בסמארטפון? לוחצים לחיצה על מסך הסמארטפון שלכם בנקודה שבה אתם רוצים שהפוקוס יהיה, סביר להניח שמדובר על מרכז הלוח או על הלוגו של השעון אם אתם מצלמים ממש מקרוב ושימו לב איך המצלמה מתמקדת באותה נקודה והתמונה שלכם יוצאת בפוקוס. זה לא כל כך נעים לראות רולקס מטושטש …

10. זו לא בושה לצלם עוד פעם

צילמתם תמונה והיא לא יצאה הכי טוב? זה לא עולה לכם כסף לצלם עוד אחת … תנסו לראות מה לא עובד בתמונה הראשונה שלכם – תאורה? פוקוס? הכלב שלכם שבדיוק החליט להתרוקן ברקע? העט היוקרתי ששמתם ליד השעון שלכם שבדיוק החליק ונפל מהשולחן? צלמו עוד פעם. מבטיחים לכם שאחרי כמה ניסיונות תשימו לב איך איכות התמונות שלכם הולכת ומשתפרת.

איך לצלם את השעון שלכם
היינו מעדיפים אביזרים קצת פחות מאיימים ברקע …

11. עריכה

לא, אתם לא צריכים ללכת לקורס פוטושופ מזורז, אבל אנחנו בטוחים שיש לא מעט אפליקציות באייפון או בכל סמארטפון שיש לכם שיעזרו לכם לערוך את התמונה ולהפוך אותה לקצת יותר מעניינת וטובה. בין אם מדובר בשיפור תנאי תאורה (כי לא זכרתם את הטיפים שלנו), חידוד תמונה, הוספת גוון כזה או אחר או אפילו יצירת רקעים מזויפים או שמים כחולים יותר. לא רוצים ולא יודעים איך לערוך? אם אתם משתמשים באינסטגרם, אפשר להשתמש גם בפילטרים המובנים של אינסטגרם. זה עובד לכל כוכבניות האינסטגרם למיניהן, זה אמור לעבוד גם בשבילכם …

12. תעשו חיים ושתראו בשעון רק שעות טובות !

למרות כל המדריך הארוך שכתבנו עבורכם, אל תשכחו את החוק הכי חשוב בתחביב האהוב והיקר שלנו – תמיד תעשו חיים ! תצלמו, תבלו, תהנו ואל תתבאסו אם התמונות שלכם לא יוצאות כמו בפרופילי האינסטגרם המובילים בעולם. הם לרוב משתמשים בצלמים מקצועיים שזאת הפרנסה שלהם או שהם צילמו כבר עשרות אלפי מוצרים ושעונים, כך שאתם לא חייבים לנסות להגיע לתוצאות דומות. העיקר שתהנו לצלם את השעון שלכם או בעצם, שתיהנו בכלל מהשעון שלכם ואל תשכחו לשתף אותנו בתמונות שלכם!