כשאנחנו חושבים על סלבס שמקושרים לעולם השעונים, סביר להניח שנחשוב על שחקנים שכיכבו בסדרת הסרטים ג’יימס בונד. אם תרצו להרחיק לכת, אולי תחשבו על שעונים מפורסמים בסרטים. אבל ככל הנראה, כוכב הקולנוע סילבסטר סטאלון לא יהיה הבחירה הראשונה שלכם. אבל סטאלון הוא חובב שעונים מוכר, שלא רק שמחזיק באוסף שעונים מכובד, הוא אפילו מחזיק בשיתוף פעולה עם יצרנית השעונים ריצ’רד מיל. במהלך החודש הבא, ב-12 לדצמבר, תערך בניו יורק מכירה פומבית של בית המכירות הפומביות פיליפס. במסגרת המכירה, שנקראת “Racing Pulse” יועמדו למכירה מספר שעונים מפורסמים של סלבס, ביניהם לא פחות מ-5 שעונים מהאוסף האישי של סטאלון. אז אם תמיד רציתם לקנות שעון של רמבו – אתם מוזמנים להכיר איתנו את השעונים של סטאלון. 

פנריי לומינור PAM5218-201/a

סטאלון הוא אחד הכוכבים שנחשב למי שתרם רבות להצלחה של פנריי, לא מעט בזכות השעון הזה. סטאלון נצפה אמנם עונד במספר הזדמנויות שעונים של החברה, אבל את השעון הספציפי הזה הוא ענד בסרט “לכודים” (Daylight) משנת 1996.

לקנות שעון של רמבו. פנריי לומינור של סילבסטר סטאלון. מקור - TimeandWatches.
לקנות שעון של רמבו. פנריי לומינור של סילבסטר סטאלון. מקור – TimeandWatches.

השעון שמור במצב נהדר, כשהוא מגיע עם רצועת עור כריש. על פי עדויות, סטאלון אהב מאוד את השעון והוא לא הוריד אותו מפרק ידו לכל אורך הצילומים. השעון מגיע עם הקופסה המקורית שלו, זוג רצועות מקוריות של פנריי והמברג המקורי מאריזת השעון.

סטאלון עונד את השעון במהלך צילומי הסרט. מקור - TimeandWatches.
סטאלון עונד את השעון במהלך צילומי הסרט. מקור – TimeandWatches.

הרוכש המאושר יקבל גם מכתב אישי בכתב ידו של סטאלון, כמו גם “כרטיס לובי” – כרזה שהייתה בשימוש בבתי קולנוע והציגה סרטים עתידיים וסרטים שכיכבו באותה תקופה על מסכי הקולנוע. הכרטיס חתום על ידי סטאלון, עם התייחסות אישית ממנו לשעון. 

הפריטים שיגיעו עם השעון. מקור - TimeandWatches.
הפריטים שיגיעו עם השעון. מקור – TimeandWatches.

הסכום שצפוי השעון לגרוף במכירה: בין 40 אלף דולרים ל-80 אלף דולרים. 

השעון במצב שמור מאוד. מקור - TimeandWatches.
השעון במצב שמור מאוד. מקור – TimeandWatches.

ריצ’רד מיל RM059-01 יוהאן בלייק “Beast” טורבילון

קצת קשה להבין את הקשר בין סטאלון והגוף השרירי שלו לכוכב האתלטיקה הקלה, יוהאן בלייק הג’מייקני. לטובת מי שלא מכיר, נציין כי בלייק הוא האדם השני המהיר ביותר בהיסטוריה. הוא אלוף העולם בריצת 100 מטר ובריצת  השליחים 100X4. בלייק הוא גם חלק מרביעיית השליחים שקבעה את שיא העולם בריצת השליחים 100X4. אבל אתם לא צריכים להיות האיש המהיר בעולם כדי להחזיק בשעון של האיש המהיר בעולם. ה-RM059-01 הוא שעון שתוכנן על ידי ריצ’רד מיל כדי שבלייק יענוד אותו במהלך ריצת ה-100 מטרים. הוא קל משקל ועם זאת קשוח ועמיד במיוחד בפני זעזועים. בלוח השעון אנו מוצאים 4 גשרים שמשמשים את המנגנון, בצורת טפרים. הטפרים הללו מגיעים בהשראת הכינוי של בלייק – “Beast” – החיה, כמו גם צבעי השעון – ירוק וצהוב, דגל ג’מייקה. 

ריצ'רד מיל יוהאן בלייק. מקור - TimeandWatches.
ריצ’רד מיל יוהאן בלייק. מקור – TimeandWatches.

הסכום שצפוי השעון לגרוף במכירה: בין 60 אלף דולרים ל-120 אלף דולרים. 

ריצ’רד מיל RM052-01 טורבילון Skull TZP ננו-קרמי

כמו שאתם כבר מתחילים להבין, סטאלון חובב לא קטן של המותג ריצ’רד מיל. השעון הבא שלו שמוצע למכירה הגיע בשנת 2013 במהדורה מוגבלת של 30 יחידות. השעון מגיע בגוף העשוי מסיבי פחמן, TZP וסגסוגת קרמית, עם לוח סקלטון, כשבמרכזו גולגולת העשויה מזהב ורוד. גוף השעון ובזל השעון משלבים כאמור חומר בשם TZP – חומר עמיד מאוד בפני שריטות וקל במיוחד. סטאלון נצפה עונד את השעון במספר הזדמנויות, כשגם השעון הזה יגיע עם מכתב אישי מסטאלון לרוכש השעון. 

ריצ'רד מיל RM052-01. מקור - TimeandWatches.
ריצ’רד מיל RM052-01. מקור – TimeandWatches.

הסכום שצפוי השעון לגרוף במכירה: בין 350 אלף דולרים ל-700 אלף דולרים. 

 ריצ’רד מיל RM025-01 טורבילון כרונוגרף אדוונצ’ר 

אוקיי. נראה לגורו שאנחנו מתחילים לזהות כאן דפוס. כנראה שסילבסטר סטאלון מעריץ מושבע של המותג ריצ’רד מיל. סתם. לא באמת. כאילו – יכול להיות שהוא באמת מעריץ של המותג. אבל את השעון הזה ספציפית ריצ’רד מיל עיצבו בהשראת סילבסטר סטאלון. או ליתר דיוק, כשריצ’רד מיל הושיבו את המעצבים שלהם בחדר ואמרו להם – תראו לנו איך היה נראה השעון של רמבו. גם השעון הזה מגיע במהדורה מוגבלת, הפעם של 20 יחידות. השעון מכיל מנגנון טורבילון, כרונוגרף, מצפן (כדי שתוכלו לנווט לבוטיק הקרוב של ריצ’רד מיל) ופלס. רוצים לראות מה זה ירידה לפרטים? בריצ’רד מיל שילבו בשעון תא קטן ואטום למים, מעל הכתר של השעון, בו תוכלו לאחסן טבליות לטיהור מים. אתם יודעים, לאותן פעמים שאתם יושבים לקפה בכיכר הדואומו במילאנו ואתם רוצים לטהר את המים המינרליים שמגישים לכם. זה הכי לקנות שעון של רמבו שאפשר … 

לקנות שעון של רמבו. מקור - TimeandWatches.
לקנות שעון של רמבו. מקור – TimeandWatches.

הסכום שצפוי השעון לגרוף במכירה: בין 250 אלף דולרים ל-500 אלף דולרים. 

ריצ’רד מיל RM032-TI 

כן, נו. ריצ’רד מיל. סטאלון. אנחנו הבנו. אתם הבנתם. שעון שמגיע בגוף העשוי מטיטניום בקוטר של 50 מ”מ. סטאלון ענד את השעון במהלך צילומי הסרט “הבלתי נשכחים 3” משנת 2014 והוא הופיע במספר הזדמנויות בסרט עצמו, בטריילר שלו ובפרסומים לעיתונות של הסרט. תודו שלא בכל יום אפשר לרכוש שעון אמיתי שכיכב על מסך הקולנוע. גם כאן יגיע עם השעון מכתב אישי מסטאלון לרוכש השעון. 

לקנות שעון של רמבו. ריצ'רד מיל RM032. מקור - TimeandWatches.
לקנות שעון של רמבו. ריצ’רד מיל RM032. מקור – TimeandWatches.

הסכום שצפוי השעון לגרוף במכירה: בין 60 אלף דולרים ל-120 אלף דולרים. 

לקנות שעון של רמבו 

תסלחו לגורו על טיפת הציניות לאורך הכתבה, אבל הגיע הזמן להיות קצת רציניים. אין ספק כי סילבסטר סטאלון הוא אחד מכוכבי הקולנוע הגדולים בעשרות השנים האחרונות.  השחקן שפרץ לתודעה בשנת 1976 עם הסרט הראשון בסדרת רוקי, הפך לחלק בלתי נפרד מעולם סרטי האקשן עם הסרטים בסדרת רמבו והבלתי נשכחים, כמו גם עשרות סרטים אחרים שבהם הופיע לאורך השנים. חלק מהשעונים במכירה הפומבית של סטאלון הם שעונים שהופיעו כאמור על ידו במהלך צילומי סרטים שונים, מה שהופך אותם למיוחדים עוד יותר. אחרי הכל, לא בכל יום מזדמן לכם (בהנחה שאתם אספן שעונים או חובב קולנוע עם כיסים עמוקים מאוד) לרכוש שעון שהופיע בסרט ונענד על ידי אחד מהשחקנים המפורסמים בעולם. אם זה לא מספיק לכם, תודו שלקבל מכתב אישי מרמבו הופך את העסקה למתוקה עוד יותר … 

למעבר לאתר המכירה הפומבית Racing Pulse.