כשאנחנו שומעים את השם בוכרר, סביר להניח שאנחנו חושבים קודם כל על העובדה כי מדובר באחת ממשווקות השעונים הגדולה באירופה. עם זאת, בוכרר היא בראש ובראשונה יצרנית שעונים נהדרת, שקצת פחות נמצאת על הרדאר של חובבי שעונים מסביב לעולם ולמען האמת – גם פחות נמצאת על הרדאר אצלנו כאן בווטשגורו. בימים האחרונים השיקה החברה שעון חדש – מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise, בתרגום מילולי לעברית – מאנרו טורביון גן עדן היקפי כפול, מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise – מפרט טכני

השעון החדש של בוכרר מגיע בגוף העשוי מזהב אדום 18 קראט. גוף השעון מגיע בקוטר של 43.1 מ״מ ובעובי של 11.57 מ״מ. הבזל של השעון משובץ ב-40 צבוריטים, אבני ספיר ואבני אודם במגוון צבעי הקשת, בחיתוך בגט במשקל של 3.9 קראט.

מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור - בוכרר.
מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור – בוכרר.

אבני החן שבבזל של השעון מתכתבים בצורה נהדרת עם אבני חן בלוח השעון. לוח השעון מגיע בצבע שחור בגימור קרני שמש, כשאחד עשרה צבוריטים, אבני ספיר ואבני אודם, בחיתוך בגט במשקל של 0.4 קראט משמשים כאינדקסים של השעון.

מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור - בוכרר.
מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור – בוכרר.

השעון מגיע עם מחוגים בצורת יתד בציפוי זהב אדום, כשבשעה 12 אנו מוצאים את הטורביון של השעון ובשעה 6 אנו מוצאים את הלוגו של בוכרר. השעון מגיע עם רצועת גומי שחורה היברידית, עם גימור בטקסטורה מוברשת. הרצועה מגיעה עם מנגנון החלפה מהיר.

שיבוץ אבני החן בבזל ובלוח השעון. מקור - בוכרר.
שיבוץ אבני החן בבזל ובלוח השעון. מקור – בוכרר.

מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו, אנחנו מוצאים את קליבר CFB T3000, מנגנון אוטומטי, עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

המנגנון בגב השעון. מקור - בוכרר.
המנגנון בגב השעון. מקור – בוכרר.

המנגנון פועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה והוא מספק רזרבת כוח של 65 שעות. למרות שבוכרר משתמשת בדרך כלל במנגנוני צד שלישי, עם כמות מכובדת של מודיפיקציות שלא מאפשרת כמעט לזהות את המנגנון המקורי, כאן מדובר דווקא במנגנון אינהאוס של בוכרר, בו היא משתמשת בשעוני השוק הגבוה שלה.

אז מה חדש בעצם?

שיבוץ אבני החן בשעון החדש הוא מלאכת מחשבת. בבוכרר מספרים כי כל אבן חן נבחרה בקפידה, כך שתתאים ותתמזג בצורה מושלמת עם אבני החן שמימינה ומשמאלה. מלבד ההתאמה לאבני החן בבזל, אבני החן עוברות התאמה גם לאבני החן שבלוח השעון, שמשמשות כאינדקסים של השעון.

לפי בוכרר ״השעון החדש של החברה הוא אבן דרך עכשווית, המייצג את המגוון העצום של החיים המודרניים, שנוצר כדי לשקף את הלך הרוח של היזמים של היום ואת הרדיפה שלהם אחר מגוון תשוקות, בעבודה ובחיים. הם חסרי עכבות, בעלי ראש פתוח ורואים את הפוטנציאל בכל אתגר. בדיוק כמוהם, גם את חגיגת הצבעים של השעון החדש של בוכרר אי אפשר לקבוע תחת הגדרה אחת. בטבע, קשת בענן היא מטאפורה להגשמת חלומות. השעון הייחודי הזה אומר שגן העדן נמצא סביבנו, עם זאת, אנחנו בוחרים איך להגדיר אותו״.

מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור - בוכרר.
מאנרו טורביון Double Peripheral Paradise. מקור – בוכרר.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של בוכרר, רפרנס 00.10928.03.39.11 מגיע במהדורה מוגבלת של 18 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 135,000 אירו.

השורה התחתונה

שעון מיוחד מבית בוכרר, שמצליח להפתיע אותנו בצבעוניות שלו מצד אחד ומצד שני, בעובדה שלמרות שיבוץ אבני החן הצבעוניות, הוא עדיין מצליח להישאר סולידי יחסית, בעיקר הודות ללוח הנקי והאלגנטי שלו ורצועת הגומי שמעדנת את המראה של השעון. בכל הקשור לתג מחיר – טורביון, שוויצרי, של יצרנית שעונים בת 135 שנים, עם שיבוץ אבני חן, אל תגידו לנו שבאמת ציפיתם לתג מחיר נמוך יותר …?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של בוכרר.