לאחרונה נדמה כי אנחנו זוכים לטפטוף איטי אך יציב של מהדורות מוגבלות, שנובע משני אירועים חשובים – הראשון הוא חגיגות 50 השנים למנגנון הזניט אל פרימרו המפורסם, שהוליד את ההוצאה המחודשת של ה-A386, עלייה דיווחנו ממש לאחרונה, והשני הוא חגיגות 50 שנים להגעת האדם לירח – 50 שנים למשימת אפולו 11. לרגל מאורע זה, אומגה השיקה לאחרונה את המהדורה המוגבלת של הספידמאסטר, בהיקף של 6969 יחידות. קצת לאחריה, ובלי קשר לאירוע ההיסטורי, אומגה (Omega) השיקה מהדורה מוגבלת אמיתית – 80 יחידות בלבד של הפלאנט אושן קסמינגוס.

omega speedmaster first watch in space met edition 11
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

כנראה שמישהו באומגה לקח ברצינות את נושא היקפי הייצור של מה שמתקרא בפניהם “מהדורה מוגבלת”, כי כעת – אומגה משיגה מהדורה מוגבלת נוספת לספידמאסטר, הפעם – First Watch in Space, השעון הראשון בחלל. להבדיל מנחיתתו המוצלחת של הספידמאסטר על הירח, כאן מדובר באיזכור לאירוע היסטורי עם חשיבות גבוהה אך במעט מהנחיתה עצמה על הירח. מדובר בטיסת החלל המאויישת הראשונה שבוצעה אי פעם, על ידי האסטרונאוט וולר שירה הבן, שנערכה בשלישי באוקטובר, 1962. שירה בילה 9 שעות מחוץ לכדור הארץ, כאשר על ידו – ניחשתם נכון – האומגה ספידמאסטר.

omega speedmaster first watch in space 2
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

כאמור, כאן לא מדובר בשעון אשר מוקדש לנושא הנצחת הנחיתה על הירח, אלא הוצאה מחודשת של השעון הראשון בחלל. אומגה בחרה למכור את השעון הזה במקום יחודי – מוזיאון המטרופוליטן לאומנות בניו יורק, שם היצרנית נותנת חסות לתערוכה אשר עוסקת בעידן הצילום בתקופת המירוץ לחלל והירח, תערוכה שנפתחה ב-3 ביולי.

omega speedmaster first watch in space 3
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

שמו המלא של הספידמאסטר המדובר הוא First Omega In Space, Metropolitan Museum Of Art Edition, וכניתן לנחש משמו – פרט להיותו הראשון בחלל, מדובר בהמדורה יחודית בשיתוף עם המוזיאון. השעון ימכר אך ורק במוזיאון המטרופוליטן במהלך התערוכה (זה לא השעון הראשון שאומגה מוכרת באופן בלעדי בגבולות ניו יורק). לספידמאסטר הזה קוטר קייס של 39.7 מ”מ, והוא מונע על ידי מנגנון המתיחה הידנית קליבר 1861. השעון מגיע במארז מפואר שלא מבייש את סדרת הספידמאסטר, יחד עם שתי רצועות – רצועת עור חומה, ורצועת נאטו אדומה-לבנה, בעיצוב זהה לזו שענד וולטר שירה בעת ששהה בחלל. 

omega speedmaster first watch in space box
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

השעון יימכר בכ-100 יחידות בלבד. נוסף לכך, המחיר הפתיע אותנו במקצת – “רק” 5,200 דולרים, ויש לכם שעון מסדרה באמת מוגבלת של אומגה, אחד מ-100. אם אתם מזדמנים ל-MET בקרוב, וחשקה נפשכם בספידמאסטר מיוחד – זו יכולה להיות בחירה מאוד מעניינת.

 

לאתר אומגה העולמי