אומגה (Omega) מככבת לא מעט בווטש גורו בשבועות האחרונים, אם זה הספידמאסטרים לאולימפיאדת טוקיו, האקווה טרה אולטרה לייט, או הספידמאסטר פלטינה, את אומגה לא מעניין באיזה שלב של השנה אנחנו ואיזה יום היום – הם לא יעצרו עם ההשקות. אפילו הגדילו לעשות בחברה והשיקו לא פחות ממוזיאון חדש, שמהווה חלק מהקומפלקס המפואר של קבוצת סווטש בשוויץ.

omega seamaster james bond 42 limitedomega seamaster james bond 42 limited
קייס עשוי זהב צהוב 18 קראט בקוטר 42 מ”מ (מקור: אתר אומגה הרשמי)

הקשר של אומגה עם ג’יימס בונד התחיל בשנות ה-90, כאשר היצרנית החלה לספק את השעונים לסדרת הסרטים המפורסמת והמצליחה. סקרנו את השעונים שענד ג’יימס בונד לאורך השנים, ובקצת מעל מ-20 השנים האחרונות, הוא עונד רק אומגה, ממגוון דגמים שונים. כידוע לכם, עצם העבודה היא סיבה למסיבה בשביל אומגה, ואם חשבתם שהיא סיימה עם ג’יימס בונד בהשקת הסימאסטר 300 דייבר החדש במהדורה מוגבלת – אז נהפוך הוא, רבותי. נראה שבאומגה רק התחילו…

omega seamaster james bond 42 limited
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

מאוד אהבנו את הסימאסטר 300 דייבר ג’יימס בונד שהוצג, על בסיס הדגם החדש של הסימאסטר 300 דייבר (שהוא עצמו הושק ב-2018 כדגם חדש לחלוטין עם מנגנון אינהאוס). כנראה שבאומגה שמעו שהגורו התרשם, כי היצרנית משחררת כעת מהדורה סופר מוגבלת, עם לא אחד – אלא שני שעוני סימאסטר 300 דייבר במארז אחד מפואר, ועם תג מחיר מפחיד במקצת.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

רוב הפרמטרים זהים בשני השעונים: הקייס בשניהם הינו בקוטר 42 מ”מ (זוכרים את הסימאסטר 300 דייבר הקרמי המושחר עם בזל טיטניום?), העמידות למים היא עד ל-300 מטרים, גב הקייס בשני השעונים שקוף, שניהם מגיעים עם רצועת גומי שחורה. המנגנון הוא האינהאוס של אומגה – קליבר 8806 עם תקן מאסטר כרונומטר, מנגנון שעובד בתדר עבודה של כ-3.5Hz המהווים 25,200 פעימות בשעה. גם הלוח בשני השעונים דומה מאוד ללוח בגרסה המוגבלת שהושקה לפני מספר שבועות. על צידו השמאלי של השעון ישנה לוחית אשר מציינת את מספר היחידה מתוך סך היחידות המיוצרות. השעון, בהתאם לגרסאת ה-42 מילימטר של הסימאסטר 300 דייבר, נטול קומפליקציית תאריכון.

(מקור: אתר אומגה הרשמי)

השעונים נבדלים בקייס – האחד, רפרנס 210.22.42.20.01.003 עשוי מפלדת אל חלד “פשוטה”, בעוד רפרנס 210.62.42.20.01.001 עשוי מזהב צהוב 18 קראט, עם מקדם בלינג בלינג רציני. על גב הקייס של שני השעונים מודפס הסמל של משפחת בונד, ושניהם כאמור מגיעים במארז סופר מפואר – שתי קופסאות נסיעה, זוג רצועות נאטו (אחת עם אבזמי פלדה והשנייה עם אבזמים מזהב 18 קראט), רצועת חוליות פלדת אל חלדת, לופה וכלי להחלפת הרצועות.

omega seamaster james bond 42 limited
מארז סופר מהודר (וחסר שהיה אחרת, במחיר כזה)
(מקור: אתר אומגה הרשמי)

ומה בדבר הזמינות והעלות? ובכן, זול זה לא הולך להיות. הסט הזה הולך להיות מיוצר בהיקף של כ-257 יחידות בלבד, והמחיר שלו בהתאם – על זוג השעונים האלו תשלמו לא פחות מ-39,500 יורו. יש לסט הזה ערך אספני לאספני אומגה ולאספני ג’יימס בונד כאחד, ואם אתם במקרה עונים על אחד משני הקריטריונים – רוצו לבנק למשוך את הסכום ואז פנו לבוטיק אומגה הקרוב לביתכם, אחרת תפספסו.

 

לאתר אומגה העולמי