כשאנחנו חושבים על שעון GMT, סביר להניח שהדבר הראשון שעובר לנו בראש (מלבד באטמן …), זה מחוג נוסף לתצוגת אזור הזמן השני. המחוג הנוסף הפך למעשה לסימן ההיכר לשעוני GMT בתעשיית שעוני היוקרה. אבל במון בלאן החליטו לנקוט בגישה מעניינת, שלא לומר מפתיעה, בשעון ה-GMT החדש של החברה, מון בלאן 1858 GMT. מוזמנים להכיר את השעון החדש ובעיקר את הגישה החדשה שבה בחרה מון בלאן ביחד איתנו.

מון בלאן 1858 GMT – מפרט טכני

השעון החדש של מון בלאן מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 42 מ״מ, כשהשעון עמיד במים בעומק של עד ל-100 מטרים.

מון בלאן 1858 GMT. מקור - TimeandWatches.
מון בלאן 1858 GMT. מקור – TimeandWatches.

מון בלאן משיקה שני דגמים, אחד כחול, עם לוח כחול ובזל כחול והשני שחור – עם לוח שחור ובזל שחור. השעונים מגיעים עם בזל אלומיניום, כשעליו תצוגת 24 שעות, בצבע אחיד.

מון בלאן 1858 GMT. מקור - TimeandWatches.
מון בלאן 1858 GMT. מקור – TimeandWatches.

כאמור, השעון החדש הוא שעון GMT, אז איך בדיוק מציגים שעון GMT ללא מחוג נוסף? במון בלאן בחרו בטבעת היקפית מסביב ללוח השעון. בטבעת ההיקפית הזאת אנו מוצאים 24 חריצים, כשריבוע אדום קטן ממלא את אחד מהחריצים כל פעם ובעצם מציג לנו את השעה הנוכחית באזור הזמן השני, בתצוגה של 24 שעות.

תאורת סופר לומינובה כחולה. מקור - TimeandWatches.
תאורת סופר לומינובה כחולה. מקור – TimeandWatches.

הפתרון הזה הופך את לוח השעון לקריא במיוחד, כשמון בלאן בוחרת בלוח עם גימור קרני שמש בגרסה הכחולה ולוח בגימור מט בגרסה השחורה. על לוח השעון אנו מוצאים תאריכון בשעה 3, את הלוגו של מון בלאן בשעה 12 ואת הכיתוב GMT בשעה 6 בצבע אדום זהה לריבוע האדום של תצוגת אזור הזמן השני.

מון בלאן 1858 GMT – מנגנון

מון בלאן משלבת בשעון החדש את קליבר MB 24.33 שלה, מנגנון המבוסס על קליבר SW295-1 של סליטה, עם מספר שדרוגים טכניים קטנים. המנגנון הוא מנגנון אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 50 שעות.

גב השעונים. מקור - TimeandWatches.
גב השעונים. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים עם גב מוצק, עליו אנו מוצאים חריטה של כדור הארץ, עם פירוט אזורי הזמן לפי הערים הבולטות בכל אזור זמן.

תצוגת אזורי זמן בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
תצוגת אזורי זמן בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

אנחנו חייבים לכם סוג של גילוי נאות. השעון החדש הוא לא באמת שעון חדש. מון בלאן הציגה אותו בסוף חודש מרץ האחרון, אם כי השעון לא באמת הגיע לבוטיקים של החברה או אפילו הגיע לאתר האינטרנט שלה. בימים האחרונים השעון הזה הופיע באתר של החברה, כשעל פי דיווחים מחו״ל, המכירה שלו התחילה רשמית, אף על פי שמון בלאן לא הודיעה בזמנו כי ההשקה הרשמית שלו תגיע רק כעבור מספר חודשים. אם הפטנט של תצוגת אזור הזמן הנוסף נשמעת לכם מוכרת, אתם לא טועים. מון בלאן ״מאמצת״ פתרון שרולקס השיקה בשעון הסקיי דוולר שלה, כשמעל לאינדקסי השעות אנו מוצאים חלונית עם ריבוע אדום, שמסמלת את תצוגת החודש.

כמה זה עולה לנו?

מון בלאן תציע את השעונים החדשים בשתי גרסאות, עם צמיד העשוי מפלדת אל-חלד וגרסה נוספת עם רצועת גומי. רפרנס MB129766 הוא השעון השחור עם רצועת הגומי השחורה, כשרפרנס MB129617 הוא השעון הכחול עם רצועת הגומי הכחולה. תג המחיר שלהם עומד על 3,320 פרנקים שוויצריים (כ-3,400 דולרים אמריקאיים). רפרנס MB129615 הוא השעון השחור עם צמיד פלדת האל-חלד, כשרפרנס MB129616 הוא השעון הכחול עם צמיד פלדת האל-חלד. תג המחיר של שניהם עומד על 3,525 פרנקים שוויצריים (כ-3,600 דולרים אמריקאיים).

מון בלאן 1858 GMT. מקור - TimeandWatches.
מון בלאן 1858 GMT. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

ביצוע מעניין של מון בלאן לקומפליקציית ה-GMT, גם אם היא מגיעה בשעון עם אחת ההשקות המוזרות ביותר שראינו בתקופה האחרונה. עם תג מחיר אטרקטיבי למדי עבור שעון GMT שוויצרי, השאלה היחידה היא אם לא אכפת לכם לרכוש שעון מיצרנית שעונים שמוכרת בעיקר בגלל העטים ומוצרי העור שלה…?

למידע נוסף על השעון החדש באתר של מון בלאן.