ביום ראשון האחרון נערך מירוץ הפורמולה 1 באחד המסלולים האייקונים שיש לסבב המירוצים המוטוריים להציע – המסלול במונאקו. לרגל המירוץ, שהתקיים בפעם ה-81 במסלול היחיד בסבב הפורמולה שממוקם בתוך רחובות ערים ולא במסלול סגור. לרגל המאורע הזה, הציגה טאג הויר שעון חדש – מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188, מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188 – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 2, בציפוי DLC שחור, באורך ורוחב של 39 מ״מ ובעובי של 15.2 מ״מ. מעל השעון אנו מוצאים זכוכית ספיר כיפתית.

מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188
מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188

בתוך השעון אנו מוצאים לוח סקלטון, שמגיע בצבע כחול כהה, עם נגיעות של הצבע הצהוב במחוגי הלוחות הקטנים ובמחוג שניות הכרונוגרף, ונגיעות של לבן באינדקסים שעל לוח השעון.

לוח הסקלטון של השעון
לוח הסקלטון של השעון

השעון מגיע עם 2 לוחות קטנים בשעה 3 ו-9, שני לוחות הכרונוגרף של השעון. הלוח בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, בעוד הלוח בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-12 שעות. ביניהם, בחלק התחתון של השעון, בשעה 6, אנו מוצאים מחוג שנראה כאילו מרחף או לא קשור לשעון, ללא לוח כלשהו מסביבו, כשזהו מחוג השניות של השעון, כאשר מתחתיו אנו מוצאים את התאריכון.

מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188
מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188

מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188 – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים מנגנון כרונוגרף אוטומטי מבית טאג הויר, קליבר TH20-00, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

המנגנון בגב השעון
המנגנון בגב השעון

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. המנגנון מגיע עם פסי ז׳נבה אופקיים על רכיבים שונים בו, כשהרוטור שלו מגיע בציפוי DLC שחור גם הוא.

אז מה חדש בעצם?

ערכת צבעים חדשה ומעניינת לשעון המונאקו האייקוני של טאג הויר, שדואגת לשלב את הצבעים המיוחדים אפילו בגב השעון, עם רוטור מושחר ועליו כיתוב בצהוב.

תאורת סופר לומינובה מרשימה
תאורת סופר לומינובה מרשימה

טאג הויר משלימה את המראה המיוחד של השעון עם תאורת סופר לומינובה בגוון כחול בהיר, שמקנה לשעון מראה עתידני

אז כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBL2188.FT6261, מגיע עם עמידות למים בעומק של עד ל-100 מטרים. טאג הויר תצרף לשעון רצועה המשלבת גומי ועור עגל, עם אבזם טיטניום בגימור DLC מושחר. השעון יגיע עם תג מחיר של 11 אלף פרנקים שוויצריים. השעון מגיע בייצור סדרתי והוא יצטרף לקולקציה הקבועה של טאג הויר.

מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188
מונאקו כרונוגרף כחול כהה CBL2188

השורה התחתונה

הטאג הויר מונאקו הראשון הגיע בשנת 1969, כחלק מהגל הראשון של שעוני כרונוגרף אוטומטיים, לאחר השקת הזניט אל פרימרו האייקוני. טאג הויר השיקה אותו בתערוכת באזלוורלד כשהיא משווקת אותו כשעון הכרונוגרף האוטומטי העמיד למים הראשון שהגיע בגוף מרובע. מאז, הפך הגוף המרובע שלו לסימן ההיכר של אחד מהשעונים האייקוניים ביותר בעולם שעוני היוקרה, כשהוא נקרא כאמור על שמו של אחד ממסלולי המירוצים האייקוניים ביותר בעולם. השעון החדש הוא תוספת נהדרת לקולקציית שעוני המונאקו, עם המראה הכמעט עתידני שלו ותג מחיר אטרקטיבי יחסית לשעון כרונוגרף אוטומטי שוויצרי, עם מנגנון מתקדם עם רזרבת כוח של 80 שעות וכמובן – ההיסטוריה הארוכה שלו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.