טאג הויר ממשיכה להרחיב ולרענן את סדרת המונאקו שלה עם מהדורות מיוחדות ויוצאות דופן, כשהתוספת האחרונה לקולקציה הזאת היא שעון מונאקו כרונוגרף Night Diver (צוללן הלילה), שעון במהדורה מוגבלת, שמגיע עם לוח שכולו זוהר בחשיכה, לקריאות משופרת של השעון בתנאי תאורה קשים. בטאג הויר מספרים כי לוח השעון הזה מגיע במחווה ללוחות המחוונים של רכבים, בנהיגה לילית. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

מונאקו כרונוגרף Night Diver – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף העשוי מטיטניום בדרגה 5, עם ציפוי DLC שחור, המשלב משטחים מוברשים ומלוטשים. גוף השעון מגיע בממדים של 39 מ״מ על 39 מ״מ ובעובי של 14.7 מ״מ, כשהשעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

מונאקו כרונוגרף Night Diver. מקור - TimeandWatches.
מונאקו כרונוגרף Night Diver. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח אפור פחם, כשבמרכזו דיסקית עגולה בצבע שחור מט, המשמשת כטבעת דקות וכבסיס ללוחות הקטנים של השעון.

לוח אפור-פחם-שחור. מקור - TimeandWatches.
לוח אפור-פחם-שחור. מקור – TimeandWatches.

הלוחות הקטנים פרוסים בשעות 3 ו-9, כשגם הם מגיעים בצבע האפור-פחם, כשהלוח בשעה 3 הוא לוח כרונוגרף ה-30 דקות והלוח בשעה 9 הוא כרונוגרף ה-12 שעות.

מונאקו כרונוגרף Night Diver. מקור - TimeandWatches.
מונאקו כרונוגרף Night Diver. מקור – TimeandWatches.

בשעות החשיכה, החלק החיצוני של לוח השעון – החלק באפור-פחם, כמו גם לוחות הכרונוגרף הקטנים ומחוגי השעון, בולטים עם התאורה הזרחנית שלהם, כשהחלק הפנימי, הדיסקית השחורה, מספקת ניגודיות בולטת לחלקים הזרחניים, שזוהרים במשך 3 שעות לאחר חשיפה לאור מלאכותי או טבעי.

השעון זורח בחשיכה. מקור - TimeandWatches.
השעון זורח בחשיכה. מקור – TimeandWatches.

מונאקו כרונוגרף Night Diver – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02, אותו אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון. קליבר הויר 02 הוא מנגנון כרונוגרף הבית של טאג הויר, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר שילבה בשעון רוטור סקלטון מיוחד בגוון שחור-פחם, כך שהוא יתכתב עם העיצוב הכללי של השעון, כמו גם נגיעות של הצבע הכחול.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, שעון טאג הויר מונאקו עם לוח זרחני. השם Night Diver הזכיר לנו נשכחות, אבל לא היינו בטוחים במה מדובר, עד שחקרנו קצת בגוגל ובדפי ההיסטוריה של יצרניות השעונים ונזכרנו כי בשנת 2021 הציגה טאג הויר שעון אקווה רייסר פרופשונל 300 Night Diver, שהגיע עם לוח שכולו זורח בחשיכה.

שעון האקוורייסר משנת 2021. מקור - TimeandWatches.
שעון האקוורייסר משנת 2021. מקור – TimeandWatches.

השעון הזה התבסס על קולקציית שעונים היסטורית של טאג הויר משנות השמונים של המאה הקודמת, שהגיעו עם לוחות זרחניים, כשאחד מהשעונים הללו הופיע בסרט ה-15 בסדרת סרטי ג׳יימס בונד – 007 באזור המסוכן, או בשמו בלועזית The Living Daylights, שיצא לאקרנים בשנת 1987.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBL2181.FC6515, מגיע במהדורה מוגבלת של 600 יחידות. השעון מגיע עם רצועת עור עגל שחורה, עם נקבים גדולים וקטנים המופיעים לסירוגין ותפרים לבנים בולטים. תג המחיר של השעון עומד על 9,300 פרנקים שוויצריים.

השורה התחתונה

שעונים עם תאורה זרחנית מלאה הפכה לטרנד בולט בשנים האחרונות, כשטאג הויר תרמה להתפתחות הטרנד הזה עם שעון ה-Night Diver הקודם שלה בשנת 2021. טרנד שאנחנו לגמרי בעד ההמשך שלו, במיוחד אם נמשיך לקבל שעונים כמו שעון המונאקו Night Diver בזכותו …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.