טאג הויר משיקה שעון כרונוגרף חדש – מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת, שעון חדש בסדרת המונאקו האייקונית של החברה, שחוגגת את ההיסטוריה והמורשת העשירה שלה בתחום מירוצי המכוניות. כפי שאתם מצליחים להבין בוודאי משמו של השעון, השעון מגיע במהדורה מוגבלת, עם גוונים מיוחדים של כחול, במחווה לגוון הכחול מירוצים הצרפתי. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו.

מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת – מפרט טכני

השעון החדש של טאג הויר מגיע בגוף המוכר של שעוני המונאקו של טאג הויר, כשהוא עשוי מטיטניום דרגה 2, בגוף באורך ורוחב של 39 מ״מ ובגובה של 14.35 מ״מ.

מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

טאג הויר משלבת בשעון לוח כסוף מוברש, בגימור קרני שמש, עם שני לוחות קטנים בצבע כחול-תכלת. בשעה 3 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, כשבשעה 9 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות. שמונה אינדקסי שעות מגיעים גם הם עם נקודה צבועה בסופר לומינובה כחולה.

מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת. מקור - TimeandWatches.
מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת. מקור – TimeandWatches.

סמן השעות הכפול בשעה 12 מגיע עם מילוי סופר לומינובה צהובה, בהשראת מחוג שניות הכרונוגרף של השעון, שצבוע גם הוא בצהוב.

לוח השעון הכסוף עם הלוחות בגוון הכחול מירוצים. מקור - TimeandWatches.
לוח השעון הכסוף עם הלוחות בגוון הכחול מירוצים. מקור – TimeandWatches.

בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון, כשהשעון מגיע עם רצועת עור עגל כחולה בגימור ספורטיבי (הגימור המוכר עם הנקבים), כשהצבע הכחול הוא הגוון המדויק של הלוחות הקטנים בשעון.

תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור - TimeandWatches.
תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור – TimeandWatches.

מונאקו כרונוגרף Racing Blue מהדורה מוגבלת – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר 11 האוטומטי של טאג הויר, מנגנון כרונוגרף הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 40 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשלמען האמת, די מאכזב לגלות שטאג הויר בחרה בקליבר 11 ולא בהויר 02, מנגנון האינהאוס המתקדם של החברה שמספק רזרבת כוח מרשימה יותר של 80 שעות.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש של טאג הויר בסדרת המונאקו של החברה, אחת מסדרות השעונים עם הקשר ההדוק ביותר לעולם המירוצים, עם מחווה בדמות גוון הכחול מירוצים הצרפתי, כשצרפת היא כמובן ביתו של מסלול המונאקו המפורסם שעל שמו נקרא השעון של טאג הויר.

מחווה לצבע המירוצים הצרפתי הכחול. מקור - TimeandWatches.
מחווה לצבע המירוצים הצרפתי הכחול. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CAW218C.FC6548, מגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 9,200 דולרים אמריקאיים.

השורה התחתונה

כשאנחנו חושבים על מכוניות מירוץ כיום, המכוניות הללו בדרך כלל מזוהות עם צבעי הספונסרים שלהם. כך למשל קבוצת מרצדס AMG צובעת את המכוניות שלה בשחור-ירוק וקבוצת פרארי צובעת את המכוניות שלה באדום. אבל בימים הראשונים של מירוצי המכוניות, מכוניות היו נצבעות בצבעים שהיו מזוהים עם מדינת הלאום שלהן. כך למשל מכוניות מבריטניה הגיעו עם גוון הירוק מירוצים בריטי הנודע, מכוניות איטלקיות השתמשו בצבע האדום התוסס ומכוניות צרפתיות השתמשו בצבע כחול. השעון הזה מחזיר לחיים את צבע הכחול מירוצים הצרפתי האייקוני, בשעון המזוהה ביותר עם עולם המירוצים בצרפת, שעון שנקרא על שם המסלול האייקוני במונאקו. האכזבה היחידה שלנו מהשעון הזה היא הבחירה של טאג הויר בקליבר 11 במקום במנגנון הויר 02 המתקדם שלה.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.