אם אתם עוקבים אחרי עולם השעונים, סביר להניח ששעון אחד של יצרנית שעונים בשם ריצ׳רד מיל תפס את תשומת ליבכם (אוטוטו נעזור לכם להכיר אותו כאן בגורו), אבל במקביל להשקה שלו, השיקה טאג הויר שעון חדש, שקצת ״נבלע״ בטירוף סביב השעון של ריצ׳רד מיל. השעון החדש של טאג הויר – מונאקו לוח סגול, מגיע במהדורה מוגבלת של 500 יחידות, עם צבע חדש לשעון האייקוני של החברה. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו.

מונאקו לוח סגול – מפרט טכני

הדגם האחרון בסדרת המונאקו של טאג הויר מגיע עם לוח בצבע בולט ונועז במיוחד. טאג הויר בחרה כפי שאפשר להבין משם השעון בצבע הסגול, שמגיע בגימור משופע-מדורג (Gradient) של הצבע. הגוון המיוחד מתקבל באמצעות משחק בין צבעים של צבע סגול בהיר במרכז לוח השעון, לסגול כהה יותר, בקצה לוח השעון.

מונאקו לוח סגול. מקור - timeandwatches.
מונאקו לוח סגול. מקור – timeandwatches.

את המראה המיוחד של לוח השעון משלימים שני לוחות קטנים ומרובעים, המגיעים בצבע שחור, שמשתלב בצורה טבעית במראה הכללי של לוח השעון, כשעליהם אנו מוצאים ספרות בצבע לבן.

מונאקו לוח סגול. מקור - timeandwatches.
מונאקו לוח סגול. מקור – timeandwatches.

על לוח השעון אנו מוצאים אינדקסים מצופי רודיום, כשמחוגי השעון מצופים בסופר לומינובה בצבע לבן, כשאת הסופר לומינובה אפשר למצוא גם על הנקודות הקטנות שנמצאות ליד אינדקסי השעה. בשעה 6 אפשר למצוא את חלונית התאריכון.

תאורת הסופר לומינובה על לוח השעון. מקור - timeandwatches.
תאורת הסופר לומינובה על לוח השעון. מקור – timeandwatches.

השעון מגיע בגוף המוכר והמרובע של שעוני המונאקו, כשהוא עשוי מפלדת אל-חלד. גוף השעון מגיע בממדים של 39X39 מ״מ, כשהוא משלב משטחים מוברשים ומלוטשים. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-100 מטרים.

מונאקו לוח סגול – מפרט טכני

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר הויר 02. מנגנון כרונוגורף אוטומטי אינהאוס מבית טאג הויר, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - timeandwatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – timeandwatches.

טאג הויר שילבה במנגנון רוטור שעבר התאמה למראה הכללי של השעון, עם כיתובים בצבע סגול, כמו גם חלק מגלגלי השיניים במנגנון. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 80 שעות. השעון מגיע עם כרונוגרף 30 דקות הממוקם בשעה 3 בלוח השעון, לוח שניות קטן בשעה 6 וכרונוגרף 12 שעות בשעה 9 בלוח השעון.

לחצני הכרונוגרף וכתר השעון. מקור - timeandwatches.
לחצני הכרונוגרף וכתר השעון. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם?

צבע חדש מצטרף לצבעים הקיימים בסדרת שעוני המונאקו של טאג הויר. הצבע החדש משתלב בצורה נהדרת וטבעית עם השעון, כשבמבט ראשון הוא נראה כמו צבע שכבר ראינו בשעונים הללו.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של טאג הויר, רפרנס CBL2118.FC6518, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת של 500 יחידות. מספר השעון במהדורה המוגבלת XXX/500 יוטבע על גב השעון. השעון יימכר בבוטיקים של טאג הויר בלבד, כשתג המחיר שלו עומד על 7,150 דולרים.

מונאקו לוח סגול. מקור - timeandwatches.
מונאקו לוח סגול. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

פעמים רבות כשיצרנית שעונים כזאת או אחרת משיקה ״צבע חדש״ אנחנו מתעצבנים על ״ההשקה של הדגם החדש״. במקרה של השעון החדש של טאג הויר, תרשו לנו לסלוח לחברה, שכן הצבע החדש משתלב בצורה פשוט נפלאה במראה הכללי של השעון. תוסיפו לזה את מנגנון הבית המתקדם של החברה ותג מחיר אטרקטיבי ולא כזה שמנסה ״לחלוב״ את הלקוחות כי מדובר במהדורה מוגבלת וקיבלתם אופציה חדשה ונפלאה לשעון המונאקו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של טאג הויר.