אחד השעונים האייקונים והמפורסמים ביותר של טאג הויר הוא שעון המונאקו שלה. שעון הכרונוגרף שמגיע בגוף מרובע, קנה לעצמו תהילת עולם לאחר שכיכב על ידו של השחקן האגדי סטיב מקווין בסרט המפורסם “לה מאן״ משנת 1971. למרות שהוא התפרסם הודות למירוץ הלה-מאן, שעון המונאקו דווקא מגיע במחווה למירוץ הגרנד פרי של מונקו, שמציין השנה את שנת השמונים לקיומו. בטאג הויר החליטו לציין את השנה החגיגית הזאת עם שלושה שעונים חדשים – מונאקו סקלטון כרונוגרף. מוזמנים להכיר את השעונים החדשים איתנו.

מונאקו סקלטון כרונוגרף – מפרט טכני

טאג הויר משיקה כאמור שלושה שעוני סקלטון כרונוגרף בסדרת המונאקו שלה. שניים מהשעונים – ה-״Original Blue״ (״הכחול המקורי״) וה-“Racing Red״ (״אדום מירוצים״), יגיעו בגוף העושי מטיטניום דרגה 2, בעוד הדגם השלישי, ה-“Turquoise״ (״הטורקיז״) מגיע בגוף העשוי מטיטניום דרגה 2 בציפוי DLC שחור. כל שלושת השעונים מגיעים עם גימור התזת חול.

מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

שלושת הדגמים מגיעים עם לוחות בסידור דומה – לוח כרונוגרף 30 דקות קטן בשעה 3, עם לוח כרונוגרף 12 שעות בשעה 9. בשעה 6, בתחתית לוח השעון אנו מוצאים את התאריכון של השעון. עם זאת, כל לוח מגיע עם ערכת צבעים משלו, שאותה אפשר להבין כמובן משם השעון.

מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

״כחול מקורי״ מגיע עם לוח כחול, במחווה ללוח הכחול הראשון אי פעם של המונאקו. הצבעים הכחולים והאדומים על לוח השעון, כמו גם על הרוטור של השעון, הם כולם מחווה לטאג הויר מונאקו משנת 1969 ולמורשת העשירה שהשעון הזה השאיר אחריו.

דגם ״הכחול המקורי״. מקור - TimeandWatches.
דגם ״הכחול המקורי״. מקור – TimeandWatches.

״אדום מירוצים״ מגיע במחווה לניצוצות האדומים שנשארים על מסלול המירוצים, כשגם כאן הצבע האדום מעטר את לוח השעון ואת הרוטור, מה שמשלים את המראה הספורטיבי של השעון.

דגם ״אדום מירוצים״. מקור - TimeandWatches.
דגם ״אדום מירוצים״. מקור – TimeandWatches.

דגם ה״טורקיז״ מציע נקודת מבט אוונגרדית על המונאקו של טאג הויר. הטורקיז, לפי טאג הויר, מהווה קריצה לקו החוף של מונאקו, כשגם כאן הוא מעטר את לוח השעון ואת הרוטור של השעון.

דגם ״הטורקיז״. מקור - TimeandWatches.
דגם ״הטורקיז״. מקור – TimeandWatches.

השעונים מגיעים בגוף בקוטר של 39 מ״מ על 39 מ״מ ובעובי של 14.7 מ״מ, כשהם מגיעים עם רצועות כחולות או שחורות המשלבות גומי ועור לנוחות אופטימלית וסטייל.

לוח סקלטון עתידני למונאקו של טאג הויר. מקור - TimeandWatches.
לוח סקלטון עתידני למונאקו של טאג הויר. מקור – TimeandWatches.

מונאקו סקלטון כרונוגרף – מנגנון

בתוך השעונים משלבת טאג הויר את קליבר הויר 02 שלה, מנגנון הכרונוגרף אינהאוס שלה שמשתלט אט-אט על כל קולקציית שעוני הכרונוגרף של החבה. הויר 02 פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 80 שעות.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעונים, כשכפי שציינו, כל רוטור של שעון מגיע עם נגיעות של הצבע של לוח השעון.

קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
קליבר הויר 02 בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

טאג הויר משדרגת את קולקציית המונאקו שלה, כשלרגל שנת השמונים למסלול הגרנד פרי האייקוני, היא משיקה לראשונה בסדרת המונאקו לוחות סקלטון.

מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

שעון ה-“Original Blue״ (רפרנס CBL2182.FT6235) וה-“Racing Red” (רפרנס CBL2183.FT6236) יגיעו במחיר של 10,500 פרנקים שוויצריים. שעון ה-“Turquoise״ (רפרנס CBL2184.FT6236) יגיע במחיר של 11,000 פרנקים שוויצריים.

מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור - TimeandWatches.
מונאקו סקלטון כרונוגרף. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

מי היה מאמין שכל מה שחסר למונאקו כדי להראות שעון עתידני זה לוח סקלטון? טאג הויר מפתיעה עם מחווה נהדרת לשנת השמונים של מסלול הגרנד פרי במונאקו, עם שלושה דגמים עם מחוות נהדרות למסלול האייקוני הזה מצד אחד, אך עם זאת עם טאץ׳ מודרני וכמעט עתידני אם תרצו.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של טאג הויר.