אם אתם חובבי שעוני יוקרה, אתם בוודאי כבר מכירים את המחסור (הכמעט תמידי) בשעוני רולקס. האמת שרצינו לכתוב כאן דייטונה ופפסי, אבל אם חושבים על זה, כמעט כל השעונים של רולקס נמצאים בחוסר תמידי, בוודאי בסדרות הדייטונה, GMT, סאבמרינר והסקיידוולר. שעונים מסוימים, כמו הרולקס דייטונה והרולקס פפסי (שעון ה-GMT של רולקס עם בזל כחול-אדום) כמעט ולא ניתן להשיג בבוטיקים של רולקס, אלא אם אתם ממש, אבל ממש מקושרים ומקומבנים, כשהאפשרות היחידה לרכוש אותם היא באמצעות שוק היד השניה. עם הימים הראשונים להתפרצות וירוס הקורונה והסגרים השונים שהוטלו במדינות שונות ברחבי העולם, נרשמה ירידה במחירים שבהם הוצעו שעוני רולקס למכירה בשוק היד השניה, ביניהם שעוני רולקס דייטונה ושעוני רולקס GMT פפסי. האתר WatchPro משתף נתונים שהתקבלו ממומחי שוק היד השניה Chronext על מחירי שעוני רולקס בשוק היד השניה ומה קרה להם בחודשים האחרונים. 

מחירי שעוני רולקס בשוק היד השניה מתאוששים מוירוס הקורונה

כאמור, בימים הראשונים להתפרצות וירוס הקורונה ברחבי העולם, נרשמה ירידה ראשונה מזה תקופה ארוכה במחירים של דגמים פופולריים של שעוני רולקס בשוק היד השנייה, דוגמת הדייטונה והפפסי. ב-Chronext מדגישים כי ירידות המחירים נרשמו לפרק זמן קצר מאוד של כשבועיים, במהלך תחילת חודש מרץ. 

אך מאז, המחירים של השעונים הללו התאוששו לחלוטין ואפילו עברו את המחירים שלהם לפני פרוץ משבר הקורונה. 

פיליפ מאן (Philipp Man), מנכ”ל ומייסד-שותף בכרונקסט אמר ל-WathcPro – “זה היה המצב בשבועיים הראשונים של חודש מרץ. אבל אז המחיר התנרמל שוב כי הביקוש התאזן בחזרה. הקנייה היא תחרותית וללקוחות יש אפשרויות רבות איפה הם יכולים למכור את השעון שלהם. אנו רוצים שכרונקסט תהיה הבחירה הראשונה שלהם, לכן עלינו להיות הוגנים בתמחור שלנו. כרגע ככל הנראה תוכלו לקבל מחיר זהה, אם לא אפילו גבוהה יותר, לעומת התקופה שלפני הקורונה, עבור רבים משעוני החד-קרן של רולקס”.

מחירי שעוני רולקס בשוק היד השניה - ללא שינוי גם במהלך וירוס הקורונה.
מחירי שעוני רולקס בשוק היד השניה – ללא שינוי גם במהלך וירוס הקורונה.

שעון הרולקס דייטונה בפלדת אל-חלד (רפרנס 116500LN), מגיע עם מחיר רשמי של 10,500 ליש”ט אצל סוחרים מורשים של רולקס. לפני משבר הקורונה, הוא נמכר בשוק היד השניה במחיר של 26,500 אירו. עם פרוץ הוירוס המחיר שלו ירד ל-23,000 אירו, אך מאז הוא עלה בחזרה לסביבות ה-25,000 אירו. 

לעומת זאת, תג המחיר של שעון הרולקס דייטונה פנדה (עם לוח לבן) נשאר יציב לחלוטין ולא סבל כלל מירידות כלשהן לכל אורך התקופה. 

גם ה-GMT MASTER II רשם שינויים במחירים שלו, אם כי פחות תלולים לעומת מחירי הדייטונה. השעון שמגיע עם תג מחיר רשי של 7,750 ליש”ט, נמכר בשוק היד השניה במחיר של מעל ל-15,000 ליש”ט לפני פרוץ מגיפת הקורונה. עם התפרצות המגיפה נרשמה ירידה של כ-1,000 ליש”ט במחיר שלו, כשהמחיר הנמוך ביותר נרשם בסוף חודש מרץ. אך מאז תג המחיר שלו התאושש בחזרה והוא נמכר בחזרה במחירים של מעל ל-15,000 ליש”ט. 

גם הסאבמרינר של רולקס (רפרפנס 116610LN) החל את השנה עם עליה למחיר של כ-12,600 אירו, כשבמהלך חודש מרץ המחיר שלו צנח ל-11,000 אירו, ירידה של כ-12.5 אחוזים. כיום המחיר שלו טיפס בחזרה לכ-11,500 אירו, כשבמקרים מסוימים הוא נמכר במחירים של מעל ל-12,000 אירו.

הנתונים של CHRONEXT התפרסמו במסגרת דו”ח מיוחד שפרסמה החברה על שוק היד השניה שמנפיקה החברה.