אין הרבה חברות בעולם שעוני היוקרה שהפכו למזוהות כל כך עם אירוע מוטורי כמו ששופארד הפכה להיות מזוהה במרוצת השנים עם מירוץ המילה מיליה. שופארד היא לא רק מודדת הזמן הרשמית של האירוע המוטורי, אלא גם אחת מהספונסריות שלו ותתפלאו לדעת – גם אחת מהמשתתפות במירוץ. ביום רביעי האחרון, ה-15 ביוני, יצא לדרך המילה מיליה בפעם ה-40. לכבוד המאורע הזה, שופארד מציגה שעון חדש – מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים (Mille Miglia 2022 Race Edition). מוזמנים להכיר את השעון החדש ואת הקשר ההדוק בין שופארד למירוץ המיוחד הזה.

מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים – מפרט טכני

השעון החדש של שופארד מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד. השעון מגיע בקוטר של 44 מ״מ ובעובי של 13.79 מ״מ. שופארד מציגה למעשה שני שעונים – שעון אחד בגרסת פלדת אל-חלד מלאה והשעון השני מגיע עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד, עם כתר, לחצנים ובזל העשויים מזהב 18 קראט. שופארד משתמשת בזהב האתי שלה (Ethical Gold).

מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור - monochrome watches.
מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור – monochrome watches.
מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור - monochrome watches.
מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור – monochrome watches.

השעונים מגיע עם בזל קרמי קבוע בצבע כחול, עם סקלת טכימטר. השעונים מגיע עם זכוכית ספיר עם ציפוי אנטי רפלקטיבי. מתחת לזכוכית הספיר אנחנו מוצאים את הציקלופ להגדלת התאריכון בשעה 3, כשעליו מצביע הכיתוב 1000 מיליה באדום. בלוחות השעונים אנו מוצאים אינדקסים בצבע כחול עם צביעת סופר לומינובה בגוון ירוק-בהיר.

לוח נקי וקריא בתצורת 6-9-12. מקור - monochrome watches.
לוח נקי וקריא בתצורת 6-9-12. מקור – monochrome watches.

השעונים מגיעים עם לוח כרונוגרף בתצורת 6-9-12. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות של השעון כשבשעה 12 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-30 דקות.

שעון כרונוגרף קלאסי מבית שופארד. מקור - monochrome watches.
שעון כרונוגרף קלאסי מבית שופארד. מקור – monochrome watches.

שני השעונים מגיעים עם רצועת עור עגל חומה מחוררת, כשבתוכה אנו מוצאים בטנת גומי בצבע כחול.

מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים – מנגנון

שופארד משלבת בשעונים החדשים מנגנון כרונוגרף, המבוסס על קליבר 7750 של Valjoux. המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 48 שעות. המנגנון מגיע עם הסמכת כרונומטר של ה-COSC.

אז מה חדש בעצם?

קארל-פרידריך שופל הוא נשיא-שותף של שופארד, כשככל הנראה התשוקה שלו לעולם המוטורי שניה רק לתשוקה שלו לייצור שעונים. שופל הוא חובב מוצהר של מכוניות קלאסיות, מה שתרם לקשר ההדוק בין שופארד ומירוץ המילה מיליה, שותפות שנמשכת לאורך 35 שנים. את שופל עצמו ניתן למצוא בין המשתתפים במירוץ, כשהוא נוהג במכונית המרצדס בנץ 300SL של משפחתו, משנת 1955. המכוניות מוזנקות מברשיה, בהפרשים של דקה אחת בין מכונית למכונית (404 מכוניות בסך הכל במירוץ השנה), כשהמכוניות מוזנקות לפי הגיל שלהן – המכונית הותיקה ביותר מזנקת ראשונה וכן הלאה.

קארל פרידריך שופל עונד את השעון החדש. מקור - monochrome watches.
קארל פרידריך שופל עונד את השעון החדש. מקור – monochrome watches.

כמה זה עולה לנו?

שופארד תשיק כאמור שני שעונים חדשים, כששניהם יגיעו במהדורה מוגבלת. רפרנס 168571-3010, גרסת פלדת האל-חלד, יגיע במהדורה מוגבלת של 1,000 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 7,730 אירו. רפרנס 168571-6004 הוא השעון שמשלב זהב אדום עם פלדת האל-חלד. הוא מגיע במהדורה מוגבלת של 250 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 11,400 אירו.

מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור - monochrome watches.
מילה מיליה 2022 מהדורת מירוצים. מקור – monochrome watches.

שני השעונים יגיעו עם גב מוצק, עליו הכיתוב 1000 מיליה ומסביבו הכיתוב ברשיה-רומא-ברשיה (המירוץ יוצא לדרך בברשיה, רומא משמשת כנקודת הסיבוב ומשם בחזרה אל ברשיה. כמו גם הכיתוב מהדורה מוגבלת ומספר השעון במהדורה.

הכיתוב על גב השעון. מקור - monochrome watches.
הכיתוב על גב השעון. מקור – monochrome watches.

השורה התחתונה

היינו שמחים לראות מנגנון קצת יותר מתקדם, שלא לומר אינהאוס בשעונים הללו, אבל בסופו של דבר שופארד משתמשת באחד המנגנונים האמינים ביותר והמוכרים ביותר בתעשיה, כשמנגנון מתקדם יותר היה מייקר משמעותית את תג המחיר של השעונים הללו. כפי שקראתם בכתבה, הקשר בין שופארד ומירוץ המילה מיליה הוא אחד מהעמוקים ביותר והמשמעותיים ביותר בעולם השעונים ואנחנו יכולים רק לקוות ששיתוף הפעולה הזה יימשך עוד שנים רבות.

למידע נוסף על השעונים החדשים באתר של שופארד.