לפני כשבועיים (ה-16 עד ה-26 ליוני) אירחה פטק פיליפ תערוכה בשם “Rare Handcrafts 2021” בג’נבה. לכבוד התערוכה המיוחדת, השיקו בחברה מספר שעונים המייצגים נאמנה את השם שנבחר לתערוכה. שעונים נדירים שהם לא פחות מיצירות מופת, המדגימים את היכולות הגבוהות של החברה בייצור שעונים בשילוב עם עבודות יד כמו חריטות ידניות, לוחות אמייל, תחריטי גיליושה ושיבוץ אבני חן. השעון הראשון שנחשף לכבוד האירוע היה מינוט ריפיטר רפרנס 5374G, שמגיע עם לוח שנה נצחי. הגורו יצא לשפשף את העיניים.

מינוט ריפיטר רפרנס 5374G – מפרט טכני

קודם כל נתחיל בתיקון קטן. השם המלא או השם המדויק של השעון הוא רפרנס 5374G-001 גרנד קומפליקיישן. השעון משלב לוח שנה נצחי עם מינוט ריפיטר בתוף גוף העשוי מזהב לבן. בתוך השעון אנו מוצאים לוח אמייל כחול בטכניקת ה-Grand Feu (האש הגדולה).

רפרנס 5374G - יצירת מופת חדשה מפטק פיליפ. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 5374G – יצירת מופת חדשה מפטק פיליפ. מקור – TimeandWatches.

גוף השעון מגיע בקוטר של 42 מ”מ ובגובה של 12.2 מ”מ. הוא מאופיין בבזל קעור ודפנות שקועות בגימור סאטן, היוצרות ניגודיות יפה עם שאר המשטחים המלוטשים בגוף השעון. בדופן השמאלית של השעון אנו מוצאים את הלחצן להפעלת המינוט ריפיטר.

רפרנס 5374G - יצירת מופת חדשה מפטק פיליפ. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 5374G – יצירת מופת חדשה מפטק פיליפ. מקור – TimeandWatches.

אבל מה שמושך את מירב תשומת הלב בשעון, הוא הלוח המרהיב שלו. השעון מגיע עם לוח אמייל כחול, בגימור מבריק במיוחד. הלוח מהווה רקע נהדר למחוגי הברגה והספרות שמגיעים עם השעון.

רפרנס 5374G - תצוגת 24 שעות. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 5374G – תצוגת 24 שעות. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע כאמור עם קומפליקציית לוח שנה נצחי. אנו מוצאים בלוח השעון בשעה 3 את מחוון החודשים ומחוון השנה המעוברת. בשעה 6 אנו מוצאים את התאריכון ואת חלונית מצב הירח. בשעה 9 אנו מוצאים את תצוגת היום ותצוגת 24 שעות.

רפרנס 5374G - מחוון מצב הירח. מקור - TimeandWatches.
רפרנס 5374G – מחוון מצב הירח. מקור – TimeandWatches.

מינוט ריפיטר רפרנס 5374G – מנגנון

בתוך השעון פועל קליבר R 27 Q. מנגנון מנגנון אוטומטי של פטק פיליפ, הפועל בקצב של 21,600 ויברציות לשעה ועם רזרבת כוח של 38 עד 48 שעות.

קליבר R 27 Q. מקור - TimeandWatches.
קליבר R 27 Q. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע כאמור עם מינוט ריפיטר ועם מיני רוטור העשוי מזהב אדום 22 קראט המעוטר בתחריטי גיליושה. בתוך המנגנון אנו מוצאים 467 חלקים וכאמור גולת הכותרת שלו היא קומפליקציית המינוט ריפיטר. המנגנון עטוף בשני סלילים העוטפים אותו כמעט פעמיים, כדי להשמיע צליל עשיר ועמוק במיוחד.

קליבר R 27 Q. מקור - TimeandWatches.
קליבר R 27 Q. מקור – TimeandWatches.

אז מה חדש בעצם?

הצגת יכולות נוספת של פטק פיליפ, שמסבירה בצורה הנפלאה ביותר למה היא נחשבת ליצרנית שעוני היוקרה המובילה בעולם.

מינוט ריפיטר רפרנס 5374G. מקור - TIMEANDWATCHES.
מינוט ריפיטר רפרנס 5374G. מקור – TIMEANDWATCHES.

כמה זה עולה לנו?

השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם אבזם העשוי מזהב לבן. פטק פיליפ מדגישה כי כמו כל שעוני המינוט ריפיטר שלה, השעון מגיע עם עמידות לאבק ולחות, אבל לא עם עמידות למים. השעון מגיע עם גב מוצק ועם גב העשוי מזכוכית ספיר הניתן להחלפה. כמה הוא עולה? שאלה טובה. תצטרכו לתאם פגישה באחד הבוטיקים של פטק פיליפ ולקוות שמישהו יסכים להגיד לכם את המחיר של השעון.

מינוט ריפיטר רפרנס 5374G. מקור - TIMEANDWATCHES.
מינוט ריפיטר רפרנס 5374G. מקור – TIMEANDWATCHES.

השורה התחתונה

יצירת מופת מרהיבה של פטק פיליפ, שתשאר בגדר חלום רטוב ל-99.999 אחוזים מחובבי השעונים בעולם. עם זאת, אנחנו תמיד שמחים לקבל תזכורת ליכולות המרהיבות של החברה הזאת בעולם הגרנד קומפליקיישן – לוחות שנה נצחיים וכמובן מינוט ריפיטר. הקומפליקציות הללו הן מה שקנה לפטק פיליפ את המעמד הבלתי מעורער שלה בעולם השעונים, תוסיפו את עבודת היד המרשימה שאפשר לראות בשעון הזה בתחריטים ובלוח האמייל וקיבלתם הגדרה מושלמת למה זה יצירת מופת.

למעבר לאתר של פטק פיליפ.