ענקית המסחר המקוון eBay עושה מאמצים כבירים בשנים האחרונות להפוך לשחקנית משמעותית בכל הקשור לתחום מוצרי היוקרה. האתר שמרוויח אחוז שונה מכל מכירה שמבוצעת במסגרת האתר. כך שלא צריך להיות גאון פיננסי כדי להבין שתחום מוצרי היוקרה יכול להיות מקור הכנסה עצום עבור האתר, אשר נתפס עבור רבים כמקום לקנות פריטים זולים מסין או מוצרי יד שניה כמו רכיבי מחשב, סמארטפונים ועוד. אך בניסיון שלה לבצע זאת, eBay צריכה לשנות את התפיסה של צרכנים ברחבי העולם אשר מהססים, בצדק יש לציין, לרכוש מוצרים בסכומים משמעותיים באתר המכירות המקוון, בו פעמים רבות חשבונות נסגרים לאחר זמן מה בגלל הונאות או תלונות רבות על איכות המוצרים. במסגרת הניסיונות שלה לשנות את תדמית האתר, התבשרנו לאחרונה על מינוי מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay והוא מגיע עם קשר הדוק מאוד לענף שעוני היוקרה. 

מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay

המנהל החדש לחטיבת היוקרה של eBay הוא טיראת קמדר (Tirath Kamdar), מייסד שותף בסטארט-אפ TrueFaceT, אשר עזב את המיזם באביב 2019. אם אתם לא מכירים את TrueFaceT, נציין כי מדובר באחת מפלטפורמות ההזנק לשעוני היוקרה שצצו זמן קצר לאחר שהאתר WatchFinder נקנה על ידי ריצ’מונט במעל ל-300 מיליון דולרים. 

באותה תקופה, TrueFaceT עמדה בפני מספר החלטות קשות. סבב גיוס שאליו יצאה החברה במטרה לגייס סכום של כ-10 מיליון דולרים נכשל והמחסור במזומנים הורגש בחברה. העסק המשיך להתנהל ועדיין פעיל עד היום, אך באותם ימים החליט קמדר לנטוש אותו ועבר ל-87′ – קרן הון סיכון וחברת חממה שבסיסה בשיקגו.

טיראת קמדר, מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay. מקור - WatchPro.
טיראת קמדר, מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay. מקור – WatchPro.

אך קמדר לא האריך ימים בתפקיד זה, כשהוא עזב אותו כעבור כשנה בלבד, כשעל פי הודעה בחשבונות המדיה החברתית שלו הוא דיווח על מינויו לתפקיד מנהל חטיבת היוקרה ב-eBay. 

קמדר אמר “אני נרגש לחלוק כי הצטרפתי ל-eBay כמנהל הכללי החדש של חטיבת היוקרה. אני אסיר תודה על כל החוויה שהובילה לכך שהייתי כאן ואני נרגש להמשיך את הקריירה שלי בתעשיית היוקרה והטכנולוגיה באחד מהשווקים הגדולים בעולם. אני מצפה להעביר את התשוקה שלי לחדשנות ולחוויה צרכנית לפלטפורמה של eBay ולשדרג את קטגוריית היוקרה של eBay בחודשים הקרובים והלאה. זה מרגש להיות חלק מצוות מדהים שרוצה לעשות שינוי”. 

לקנות שעוני יוקרה ומוצרי יוקרה ב-eBay

כאמור, זה לא סוד ש-eBay עושה מאמצים כבירים להפוך את הפלטפורמה שלה למקום מהימן לסחר במוצרי יוקרה, ביניהם שעונים כמובן. ג’יימס הנדי, מנכ”ל eBay Authenticate, הצטרף לחברה בשנת 2017 מתוך מטרה לנקות את הדימוי השלילי של מכירות שעוני יוקרה באתר לאחר קריירה ארוכה בעולם המכירות הפומביות. הנדי אמר בזמנו בראיון לאתר WatchPro – “אנחנו צריכים לעזור ללקוחות להיכנס ל-eBay ולקנות בבטחון, גם אם הם לא מכירים את המוכר והמוכר אינו סוחר ענק עם רקורד מדהים”. 

טיראת קמדר, מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay. מקור - aBlogtoWatch.
טיראת קמדר, מנהל חדש לחטיבת היוקרה ב-eBay. מקור – aBlogtoWatch.

קמדר מגיע עם רקע דומה, בסטארט-אפ שמציע פלטפורמת מסחר לשעוני יוקרה תוך הבטחת מקוריות לרוכשים, כך שיהיה מעניין לעקוב אחרי המאמצים והשינויים שיתבצעו ב-eBay בחודשים הקרובים והאם היא תהפוך לפלטפורמה נוספת אליה ניגש כשנחפש לרכוש שעון יוקרה חדש.