קבוצת LVMH, קונגלומרט מוצרי היוקרה הגדול בעולם, הודיעה ביום חמישי האחרון על מינוי מנכ”ל חדש לטאג הויר, אחד המותגים בקבוצת השעונים של החברה. המנכ”ל החדש של החברה יהיה פרדריק ארנו, בנו של ברנרד ארנו, הבעלים של קבוצת LVMH והוא יחליף בתפקיד את סטפן ביאנקי, מנכ”ל טאג הויר ומנכ”ל חטיבת השעונים כולה של הקבוצה. ביאנקי יקבל תפקיד מורחב, שיכלול מלבד האחריות על חטיבת השעונים של הקבוצה, גם את האחריות על מותגי התכשיטים FRED ו-Chaumet.

מנכ”ל חדש לטאג הויר

ארנו, ארנו, בן 25 בלבד, הוא בנו הרביעי של המיליארד הצרפתי ברנאר ארנו, יו”ר ונשיא קבוצת LVMH, אשר הונו האישי מוערך בכ-100 מיליארד דולרים. למרות גילו הצעיר, פרדריק ארנו כבר הספיק לצבור ותק של מספר שנים בקבוצה ובטאג הויר. לאחר שסיים את לימודיו באקול פוליטכניק בפריז, היוקרתי ביותר מבין הגראנד אקול הצרפתיים להנדסה. בשנת 2017, כשהוא בן 22 בלבד, הוא הצטרף לטאג הויר, לאחר תפקידים קצרים בפייסבוק ובמקינזי. בתחילה ארנו מונה לתפקיד האחראי על פיתוח השעונים החכמים של החברה, שעוני הטאג הויר Connected. בסוף שנת 2018 הוא מונה לתפקיד מנהל האסטרטגיה והדיגיטל של החברה, כשהוא בעצם היה האחראי על הובלת השינוי הדיגיטלי שעבר על טאג הויר מאז. במסגרת תפקידו זה, ארנו בילה שעות רבות מיומו עם ביאנקי, מה שבוודאי סייע לו לרכוש את הניסיון הנדרש לניהול חברת שעוני יוקרה. 

פרדריק ארנו, מנכ"ל חדש לטאג הויר. מקור - Monochrome Watches.
פרדריק ארנו, מנכ”ל חדש לטאג הויר. מקור – Monochrome Watches.

ביאנקי התייחס למינוי ואמר “זה ממלא אותי בגאווה לראות את פרדריק מצליח ויורש אותי בהנהגת טאג הויר, אחרי תפקיד המפתח שהוא מילא במיקום החדש שלה מבחינה אסטרטגית. פרדריק יצר מקום לדיגיטל בלב השאיפות של החברה, החזיר תנופה אמיתית לקולקציות השעונים, כל זאת תוך ניהול במיומנות של הפיתוח וההשקה המוצלחת להפליא של הדור השלישי של שעוני ה-Connected של החברה”. ביאנקי הוסיף, “פרדריק נלהב מעשיית שעונים, ואני משוכנע שהוא וצוות הניהול שלו הם הטובים ביותר להוביל את המייסון (המותג) הנפלא הזה לגבהי ההישגים המגיעים לו”.

לארנו מצפה תפקיד לא קל. לטאג הויר יש היסטוריה עשירה בת 160 שנה בתעשיית השעונים והיא אחת החברות המובילות במכירת שעונים בתוך קבוצת LVMH ואחת מעשר יצרניות השעונים השוויצריות המובילות בעולם. ארנו הצעיר יצטרך להתמודד עם האתגרים הצפויים לתעשיית השעונים והעולם כולו לאחר וירוס הקורונה. 

פרדריק ארנו, מנכ"ל חדש לטאג הויר. מקור - Monochrome Watches.
פרדריק ארנו, מנכ”ל חדש לטאג הויר. מקור – Monochrome Watches.

אביו של פרדריק, ברנאר ארנו, התייחס לתפקידים החדשים ואמר “מאז הגעתו לקבוצת LVMH, סטפן העניק לחטיבת השעונים רוח חיים חדשה, כשהוא מחזק את הערכים היסודיים של כל אחד ואחד מהמותגים, תוך שהוא מקדם אפיקים חדשים ומבטיחים. אני בטוח שהוא ימשיך את העבודה הנפלאה ושהוא יישם את כל הכישרונות והיכולות שלו, כמו גם את הנחישות שלו, לפיתוח המותגים Chaumet ו-FRED. המינוי של פרדריק מהווה אישור להישגים שלו בטאג הויר, איפה שהוא הצליח לשלב חדשות, מורשת ומומחיות במסגרת המותג ההיסטורי הזה. שני המינויים הללו מדגימים את האמון המלא שלנו בפוטנציאל הצמיחה של המותגים שלנו. אני מאחל לשנים הצלחה בהמשך”.

עבור משפחת ארנו, לא מדובר בבשורה חדשה. מלבד בנו פרדריק, שלושה ילדים נוספים שלו מכהנים בתפקידים שונים בקבוצת LVMH.

סטפן ביאנקי, מנכ"ל חטיבת השעונים של קבוצת LVMH.
סטפן ביאנקי, מנכ”ל חטיבת השעונים של קבוצת LVMH.

ביאנקי עצמו הצטרף לטאג הויר בשנת 2018, כשהוא מחליף את המנכ”ל עתיר הניסיון והידע, ז’אן-קלוד ביבר, לאחר שכיהן בשורה של תפקידים בכירים בקבוצת איב רושה. ביבר הודיע באותם הימים על פרישה מאחריות ניהולית, כשעל פי מספר דיווחים, ההחלטה שלו הגיעה על רקע בעיות רפואיות. 

ביאנקי בעצם נשאר בתפקידו כמנכ”ל חטיבת השעונים, כשהוא מקבל לאחריותו שני מותגי תכשיטים מהקבוצה. מנכ”ל בולגרי, ז’אן-כריסטוף באבין, ימשיך לדווח ישירות לטוני בלוני, מנכ”ל קבוצת LVMH.

למידע נוסף באתר של קבוצת LVMH.