קבוצת מוצרי היוקרה הבינלאומית Kering, שתחת הכובע שלה ניתן למצוא חלק ממותגי היוקרה המובילים בעולם כמו איב סאן לורן, גוצ’י, בושרון, אלכסנדר מקווין ועוד, המחזיקה בין היתר גם במותגי השעונים היוקרתיים יוליס נרדין וג’יררד פרגה, הודיעה על מינויו של מנכ”ל חדש לג’יררד פרגה, פטריק פרוניאו (Patrick Pruniaux).

אם השם נשמע לכם מוכר איכשהו, אתם לא טועים, מדובר במנכ”ל הנוכחי של יוליס נרדין, שיכהן במקביל בתור מנכ”ל של שני מותגי השעונים היוקרתיים תחת קבוצת קרינג.

פרוניאו יחליף את אנטוניו קלצה (Antonio Calce), שהגיע לג’יררד פרגה מיצרנית שעונים אחרת, פנראיי וכיהן בתפקיד מנכ”ל החברה משנת 2015, עד להודעה על שחרורו מתפקידו בחודש שעבר. פרוניאו יעמוד בנוסף גם בראש חברת JeanRichard, חברת בת של ג’יררד פרגה, שמציעה שעונים תקציביים יותר.

לפורניאו קילומטרז’ רב בתעשיית השעונים. הוא בילה תשע שנים בחברת טאג הויר בתפקידים שונים, הבכיר שבהם – סגן נשיא למכירות גלובליות ולשוק הקמעונאי, אך למרות השנים הרבות בתעשיית השעונים השוויצרית, רבים זוכרים דווקא את שלוש השנים בהן עבד בענקית הטכנולוגיה אפל, בין השנים 2014-2017, שנים בהן הוא היה חלק מהצוות שפיתח את השעון החכם של החברה,  ה-Apple Watch, כשלאחר השקת השעון פרוניאו כיהן כמנכ”ל אפל באנגליה ובאירלנד.

העזיבה של פרוניאו מתעשיית השעונים השוויצרית אל אפל היכתה גלים באותם ימים בתעשיית השעונים השוויצרית, כשפרוניאו בעצמו סיפר בראיון מאוחר יותר עד כמה היה נועז המהלך מבחינתו, כשבמהלך ניסיונות הגיוס שלו לענקית הטכנולוגיה הוא כלל לא ידע עבור איזה מוצר מגייסים אותו לאפל, כשהדבר היחיד שהוא ידע היה הצעת השכר שהוא קיבל והתפקיד שמייעדים לו בחברה.

בתחילת הדרך, עוד לפני ההשקה שלו, אפל רצתה כי השעון החכם שלה יתחרה אל מול שעוני היוקרה השוויצרים, אך בסופו של דבר החליטה על שינוי אסטרטגיה וכיוונה אותו להתחרות אל מול השעונים החכמים הקיימים בשוק – מי יודע, אולי בגלל המלצה של פורניאו ובהתבסס על ההיכרות רבת השנים שלו עם תעשיית השעונים השוויצרית וקהל הלקוחות שלה …

אלברט בנסוסן (Albert Bensoussan), מנכ”ל חטיבת השעונים והתכשיטים בקבוצת קרינג ובעצם מי שיהיה הבוס הישיר של פורניאו אמר: “אני שמח לתת לפטריק פרוניאוס את המשימה להגביר את המודעות ולהאיץ את צמיחתם של שני מותגי השעונים השוויצריים האיקוניים של קבוצת קרינג. הדינמיות שהראה פטריק בשנה האחרונה כראש יוליס נרדין שכנעה אותי שהוא האדם הטוב ביותר לפתח את שני המותגים האלה, ולנצל היטב את זהותם, את מורשתם ואת הידע הטכנולוגי שלהם “.

ג’יררד פרגה היא כמובן יצרנית שעונים שוויצרית, אשר הוקמה בשנת 1791 וממוקמת ב-La Chaux-de-Fonds בשוויץכשעל פי הערכות (גסות יש לציין) החברה מייצרת בין 10,000 ל-13,000 שעונים מדי שנה.