הובלו (Hublot) זוכה ללא מעט ביקורת מחובבי שעונים וחובבי “שענות עלית“, אך בכל הקשור לשילוב חומרים חדשים בתעשיית השעונים, נדמה כי הובלו הפכה לפורצת הדרך המובילה בעולם בתחום זה. החברה, שהמוטו שלה זה “The Art Of Fusion” מצליחה להפתיע את עולם השעונים פעם אחר פעם בשילוב חומרים חדשים, כשהדוגמה האחרונה – אחרי ההובלו אורלינסקי בקרמיקה אדומה – מגיעה בדמותו של ההובלו ביג באנג PARAÍBA – השעון הראשון בעולם שמשובץ באבני טורמלין פאראיבה.

הטורמלין פראיבה (טורמלין – קבוצת מינרלים ציקלוסיליקטים) התגלה בשנת 1989 במדינת פראיבה בברזיל, שעל שמה הוא נקרא. הטורמלין מפראיבה מקבל גוון טורקיז ייחודי משילוב של זהב, מנגן ונחושת. בגלל הנדירות הקיצונית שלו, הטורמלין פראיבה נחשב לנחשק יותר ויקר יותר מאבני חן יקרות יותר, אפילו בהשוואה לאבני אמרלד, אבני אודם או יהלומים. בממוצע, ניתן לחצוב אבן פראיבה בודדת, עבור כל 10,000 יהלומים. כדי להשיג את האבן הנדירה הובלו חתמה על הסכם בלעדיות עם מכרה באזור ריו גרנדה של ברזיל, אשר כורה את האבנים הללו באופן בר קיימא מבחינה סביבתית, תוך שימוש בשיטות המבטיחות שמירה על היערות באזור ושימוש במים נקיים בלבד כדי למנוע זיהום קרקע.

שעוני קולקציית ההובלו ביג באנג פראיבה. מקור - Watches News.
שעוני קולקציית ההובלו ביג באנג פראיבה. מקור – Watches News.

הנדירות של אבני הפראיבה משתווה לקושי של חיתוך הבגט (Baguette cut) שבוצע על האבנים הללו. חיתוך בגט דורש אבנים בצבע אחיד לחלוטין, הגבלה שהצריכה פי 5 יותר חומר גלם מהרגיל עבור אבן אחרת. בשלב הבא, לאחר שכל האבנים שנבחרו נחתכו בחיתוך בגט, ניתן להשתמש רק ב-70 אחוזים מהם, כשהשאר נפסלו בגלל שברים מיניאטוריים, בעיות איכות או צבע לא עקבי. התהליך כולו מורכב הרבה יותר מעבודה עם כל אבן חן אחרת, אפילו אמרלד, מה שמצריף רמת עילית, מומחיות ומיומנויות ברמה הגבוהה ביותר, כשהתהליך ארוך יותר כמעט פי שלושה לעומת התהליך הזהה ביהלומים.

שעון הובלו ביג באנג יוניקו פראיבה בזהב לבן. מקור - WatchTime.
שעון הובלו ביג באנג יוניקו פראיבה בזהב לבן. מקור – WatchTime.

הובלו תשיק במסגרת סדרת הביג באנג Paraíba שני דגמים וארבעה רפרנסים שונים בסך הכל. הדגם הגדול יותר והמורכב יותר הוא הביג באנג Unico Paraíba, שמגיע בגוף בקוטר של 45 מ”מ בזהב לבן או בסגסוגת ה-King Gold של הובלו. ה-King Gold הוא סגסוגת המורכבת מזהב 18 קראט, נחושת ופלטינה והוא מוגן בזכווית יוצרים. גוף השעון משובץ ב-48 אבני פראיבה על גבי הבזל של השעון ו-388 אבנים קטנות יותר המשובצות במשטחים נוספים בגוף השעון. השעון מגיע עם קליבר HUB1242 Unico של הובלו, מנגנון כרונוגרף אוטומטי של הובלו, עם תאריכון בשעה 3 ורזרבת כוח של 72 שעות. את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב העשוי מזכוכית ספיר. דגמי ההובלו ביג באנג Unico Paraíba יגיעו עם רצועת עור תנין בצבע כחול-טורקיז, שמשתלבת בצורה הרמונית עם אבני הפראיבה ואלמנטים נוספים בלוח השעון בצבע זהה. שתי גרסאות השעון – בזהב לבן ובסגסוגת ה-King Gold יגיעו במחיר של 274,000 דולרים.

שעון הובלו ביג באנג יוניקו פראיבה ב-King Gold של הובלו. מקור - WatchTime.
שעון הובלו ביג באנג יוניקו פראיבה ב-King Gold של הובלו. מקור – WatchTime.
שיבוץ אבני הטורמלין פראיבה בשעון ההובלו ביג באנג פראיבה. מקור - Watchtime.
שיבוץ אבני הטורמלין פראיבה בשעון ההובלו ביג באנג פראיבה. מקור – Watchtime.

הדגם השני הוא הביג באנג One Click Paraíba, שמגיע בגוף בקוטר של 39 מ”מ, גם כאן עם אפשרות בחירה בין זהב לבן ל-King Gold של הובלו. גם כאן הבזל של השעונים משובץ ב-48 אבני פראיבה בחיתוך בגט, ביחד עם 129 אבנים במשטחים שונים בגוף השעון ו-11 אבנים נוספות בלוח השעון, שמסמנות את השעות בלוח, מלבד השעה 3, שם נמצא התאריכון. בתוך השעונים נמצא את מנגנון ה-HUB1710 של הובלו, עם תדר של 28,800 פעימות לשעה ורזרבת כוח של 50 שעות. גם בשעונים הללו הובלו שילבה את רצועת עור התנין הכחולה-טורקיז. דגמי ההובלו ביג באנג One Click Paraíba יגיעו במחיר זהה של 232,000 דולרים.

שעון הובלו ביג באנג One Click Paraiba ב-King Gold של הובלו. מקור - WatchTime.
שעון הובלו ביג באנג One Click Paraiba ב-King Gold של הובלו. מקור – WatchTime.

לאתר הובלו העולמי