ברייטלינג השיקה בסוף השבוע האחרון שעון חדש ודי מפתיע בסדרת הנוויטיימר שלה – נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול, או בשמו המלא – ברייטלינג נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול מהדורה מוגבלת. כן, תתפלאו לדעת שגם לברייטלינג מותר מדי פעם להשיק שעונים במהדורות מוגבלות והקונספט הזה לא מוגבל רק להובלו או ריצ’רד מיל. הגורו יצא לבדוק הכצעקתה. מוזמנים לגלות את התשובה ביחד איתו.

ברייטלינג נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 41 מ”מ ובעובי של 10 מ”מ. גוף השעון מגיע עם בזל החרוזים המוכר משעוני הנוויטיימר.

נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול. מקור - TimeandWatches. 
נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח כסוף-לבן עם נגיעות של הצבע הכחול. בחלק החיצוני של הלוח אנו מוצאים את דיסקית-סליידר התעופה המוכר של ברייטלינג.

בזל החרוזים המוכר של ברייטלינג. מקור - TimeandWatches. 
בזל החרוזים המוכר של ברייטלינג. מקור – TimeandWatches. 

בשעה 6 אנו מוצאים את חלונית התאריכון. ברייטלינג בחרה בצבע הכחול כאמור למחוגי השעון ולאינדקסי השעות, שמגיעים גם עם צביעת סופר לומינובה, לשיפור הקריאות של השעון בסביבות חשוכות.

לוח כסוף עם נגיעות של כחול ורצועת עור תנין כחולה. מקור - TimeandWatches. 
לוח כסוף עם נגיעות של כחול ורצועת עור תנין כחולה. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם רצועת עור תנין כחולה עם תפרים בצבע לבן, כשהוא עמיד במים בעומק של עד ל-30 מטרים. אם זה נשמע לכם מעט, תרשו לנו להזכיר לכם שמדובר בשעון טייסים ולא בשעון צלילה …

ברייטלינג נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול – מפרט טכני

ברייטלינג מפתיעה אותנו עם הבחירה במנגנון לשעון הזה. משעון שמגיע במהדורה מוגבלת, היינו מצפים שיגיע עם מנגנון אינהאוס. אבל ברייטלינג בחרה דווקא בקליבר 17 שלה.

הלוגו של ברייטלינג בגב השעון. מקור - TimeandWatches. 
הלוגו של ברייטלינג בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

למרות השם המפוצץ, מדובר במנגנון המבוסס על קליבר ETA 2824-2. הוא פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 38 שעות. המנגנון אמנם מגיע עם הסמכת כרונומטר, אבל היינו שמחים לקבל מנגנון קצת יותר מודרני עם שעון כזה.

אז מה חדש בעצם?

שעון מעניין ומפתיע מבית ברייטלינג בסדרת הנוויטיימר, שהוא לא כרונוגרף. לוח בצבע שממש לא מאפיין את המותג ובאופן די חריג אצל ברייטלינג – במהדורה מוגבלת.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש, רפרנס A173263A1G1P1, מגיע כאמור במהדורה מוגבלת. ברייטלינג תייצר 500 יחידות ממנו. על גב השעון יופיע הכיתוב ONE OF 500 ביחד עם הלוגו של ברייטלינג – העוגן ועליו האות B ומסביבה הכנפיים של ברייטלינג. תג המחיר שלו עומד על 4,400 דולרים. השעון יהיה זמין לרכישה באמצעות האתר של ברייטלינג בלבד.

נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול. מקור - TimeandWatches. 
נוויטיימר אוטומטי 41 כסף וכחול. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

ברייטלינג הפכה בשנים האחרונות לאחת החברות המפתיעות – לטובה – בעולם השעונים. ברייטלינג הפתיעה אותנו עם יציאות כמו הסופר-אושן הריטאג’ 57 הצבעוני לצד שחזורים נהדרים של שעונים וינטאג’יים של החברה, לצד רענונים נהדרים לקולקציות השונות שלה. גם במקרה של השעון החדש, אנחנו אוהבים את העיצוב, הבחירה בלוח בצבע שממש לא אופייני לחברה, אנחנו רק לא מבינים למה לא ללכת על קליבר קצת יותר מתקדם. למשל ה-B20 של ברייטלינג, המבוסס על מנגנון ה-MT5612 של טודור. אם אנחנו מתאכזבים כמעט כל פעם מחדש מבחירת המנגנון של אוריס, תהיו בטוחים שלא נוותר גם לברייטלינג בנושא הזה …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברייטלינג.