ברייטלינג ממשיכה לרענן את סדרת הנוויטיימר שלה, אולי הסדרה האייקונית ביותר של החברה, הפעם עם שעון חדש עם ערכת צבעים מעניינת – נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים. אחרי השעון של ברייטלינג לשוק האמריקאי בלבד בסדרת הנוויטיימר, שהגיע בקוטר של 46 מ״מ, השעון החדש מגיע בקוטר קצת יותר צנוע, של 41 מ״מ ״בלבד״, עם לוח כסוף-לבן ועם נגיעות אלגנטיות של כחול. האם השילוב הזה עובד? מוזמנים לגלות ביחד איתנו.

נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בקוטר של 41 מ״מ ובעובי של 13.6 מ״מ. השעון מגיע עם הבזל המחורץ המוכר של שעוני הנוויטיימר ועם הדיסקיות המסתובבות המוכרות בלוח השעון, המאפשרות לטייסים לבצע חישובים שונים בזמן טיסה.

נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים. מקור - TimeandWatches.
נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים. מקור – TimeandWatches.

לוח השעון מגיע כאמור בגוון כסוף-לבן, רקע נהדר למחוגים ולאינדקסים הכחולים של השעון. את הצבע הכחול-תכלת אנו מוצאים גם על גבי לוח השעון, בכיתובים שונים. בשעה 12 אנו מוצאים את הכנפיים של AOPA – ר״ת Aircraft Owners And Pilots Association – מועדון הטייסים הגדול בעולם, שבחר בנוויטיימר של ברייטלינג כשעון הרשמי שלו בשנות החמישים של המאה הקודמת.

נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים. מקור - TimeandWatches.
נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוחות קטנים בפריסת 3-6-9, כשהלוח הקטן בשעה 3 הוא כרונוגרף ה-30 דקות, הלוח הקטן בשעה 6 הוא כרונוגרף ה-12 שעות ובשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות. ברייטלינג שילבה בלוח הכרונוגרף בשעה 6 את התאריכון של השעון.

נגיעות של כחול בלוח השעון. מקור - TimeandWatches.
נגיעות של כחול בלוח השעון. מקור – TimeandWatches.

נוויטיימר B01 כרונוגרף 41 מהדורת בוטיקים – מנגנון

בתוך השעון, מאחורי הגב השקוף שלו, אנו מוצאים את קליבר 01 של ברייטלינג. קליבר 01 של ברייטלינג הוא מנגנון כרונוגרף אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

המנגנון מגיע עם רוטור סקלטון ועם עיטורי פרלז׳ה על רכיבי המנגנון, המשדרגים את המראה שלו.

אז מה חדש בעצם?

כפי שציינו, מדובר בשעון חדש בסדרת הנוויטיימר שברייטלינג מגדירה כמהדורת בוטיקים, באנגלית – Boutique Edition. עכשיו, יכול להיות שהייתם מצפים כמונו, ששעון שנקרא מהדורת בוטיקים, יהיה כזה שיימכר בבוטיקים הפיזיים של החברה בלבד מסביב לעולם, אבל מסתבר שבברייטלינג מפרשים את המונח הזה בדרך שונה מעט. אז לפי ברייטלינג, השעון הזה יימכר בבוטיקים של החברה מסביב לעולם וגם באתר האינטרנט שלה. במה זה שונה משעון רגיל שהוא לא ״מהדורת בוטיקים״? שאלה נהדרת. לא בטוח שיש לנו תשובה. בעצם – אין לנו תשובה.

כרונוגרף מרשים עם לוח כסוף-לבן. מקור - TimeandWatches.
כרונוגרף מרשים עם לוח כסוף-לבן. מקור – TimeandWatches.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ברייטלינג, רפרנס AB0139A71G1P1, מגיע עם רצועת עור תנין כחולה. תג המחיר שלו עומד על 9,200 דולרים.

השורה התחתונה

האמת היא שלא באמת אכפת לנו איך תקראו לשעון הזה, מהדורת בוטיקים, מהדורה רגילה או מהדורת כחול-לבן, אנחנו חושבים שהוא נראה פשוט נהדר. כשנזכרים שמדובר בנוויטיימר בקוטר ״צנוע״ של 41 מ״מ, השעון הזה הופך להיות אטרקטיבי עוד יותר. בשילוב של תג מחיר סביר, אנחנו מקבלים עסקה לא רעה בכלל, לא משנה אם אתם הולכים עליה בבוטיק של ברייטלינג או באתר החברה …

למעבר לאתר של ברייטלינג.