בשנת 1969 השיקה בואינג את מטוס הבואינג 747 שלה, מטוס שזכה לכינוי ״מלכת השמים״, כשהוא משנה את עולם הטיסות, תוך מהפך בתעופה המסחרית. הבואינג 747 איפשר לחברות תעופה מסביב לעולם להציע טיסות ארוכות טווח ליעדים שבעבר הצריכו מספר עצירות ביניים. בימים אלו המטוס האייקוני מסיים את חייו, כשמטוס הבואינג 747 האחרון וה-1574 במספר יימסר לאטלס אייר, שהזמינה את ארבעת מטוסי ה-747 האחרונים בשנת 2021. לרגל הפרידה מהמטוס האייקוני הזה, ברייטלינג משיקה שעון חדש בסדרת שעוני התעופה שלה – נויטיימר B01 בואינג 747. מוזמנים להכיר אותו איתנו.

נויטיימר B01 בואינג 747 – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד בקוטר של 43 מ״מ ובעובי של 13.6 מ״מ. השעון מגיע עם הבזל המשונן המוכר של סדרת שעוני הנוויטיימר, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-30 מטרים.

נויטיימר B01 בואינג 747. מקור - TimeandWatches.
נויטיימר B01 בואינג 747. מקור – TimeandWatches.

השעון מגיע עם לוח בגוון לבן-קרם, עם ערכת צבעים שהיא מחווה לצבעים של מטוס הבואינג 747 הראשון, עם לוחות קטנים בצבע שחור וסליידרים אדומים-לבנים עם נגיעות של כחול. בשעה 12 אנו מוצאים לוגו, אבל לא את הלוגו של ברייטלינג, אלא את הלוגו של AOPA – Aircraft Owners and Pilots Association, אגודת טייסים ובעלי מטוסים, כציון למורשת הארוכה של ברייטלינג והקשר העמוק שלה לעולם התעופה.

נויטיימר B01 בואינג 747. מקור - TimeandWatches.
נויטיימר B01 בואינג 747. מקור – TimeandWatches.

בשעה 3 אנו מוצאים לוח כרונוגרף 30 דקות כשממולו, בשעה 9, אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון. בשעה 6 ממקמת ברייטלינג את לוח הכרונוגרף 12 השעות, עם חלונית תאריכון המשולבת בחלק התחתון שלו.

נויטיימר B01 בואינג 747 – מנגנון

בתוך השעון משלבת ברייטלינג את קליבר 01 שלה. מנגנון כרונוגרף אוטומטי הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - TimeandWatches.
המנגנון בגב השעון. מקור – TimeandWatches.

את המנגנון אנו יכולים לראות מבעד לגב השקוף של השעון, עם הכיתוב – THE ORIGINAL JUMBO JET – מטוס הג׳אמבו ג׳ט האורגינלי, כמו גם את הכיתוב ONE OF 747 – אחד מ-747, שכפי שאתם בוודאי מבינים, מצביע על העובדה שהשעון החדש מגיע במהדורה מוגבלת של 747 יחידות.

אז מה חדש בעצם?

ברייטלינג מחזיקה במסורת נהדרת של השקה של שעוני נויטיימר ושעונים אחרים במחווה לעולם התעופה.  לשמחתנו, כמעט בכל אחד מהשעונים הללו מצליחה ברייטלינג לייצג בצורה נהדרת את אותו מטוס, בין אם מדובר בערכת צבעים או מחווה כזאת או אחרת, כך שאי אפשר באמת להגיד שמדובר בעוד שעון שנראה כמו שעונים אחרים בסדרה.

נפרדים מהמטוס האייקוני. מקור - TimeandWatches.
נפרדים מהמטוס האייקוני. מקור – TimeandWatches.

במקרה של השעון החדש, תודו שמדובר באייקון תעופה של ממש, כזה שסביר להניח שכמעט כל מי שטס לאנשהו שמע או ראה באחד משדות התעופה ברחבי העולם, כך שאנחנו חושבים שמדובר במחווה מיוחדת והולמת למטוס האייקוני הזה.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ברייטלינג, רפרנס AB01383B1G1P1, יגיע כאמור במהדורה מוגבלת, של 747 יחידות. ברייטלינג תצע את השעון עם רצועת עור תנין שחורה או עם צמיד פלדת האל-חלד בן שבע השורות שלה. השעון עם רצועת העור יגיע עם תג מחיר של 9,400 דולרים, השעון עם צמיד פלדת האל-חלד יגיע עם תג מחיר של 9,800 דולרים.

נויטיימר B01 בואינג 747. מקור - TimeandWatches.
נויטיימר B01 בואינג 747. מקור – TimeandWatches.

השורה התחתונה

אנחנו מאמינים שאתם כבר מבינים לבד מרוח הכתבה מה אנחנו חושבים על השעון החדש הזה. חוץ מזה, תארו לעצמכם שאתם בטרמינל כלשהו, ממתינים לטיסה ויכולים לפתוח בשיחה ולספר לסובבים אתכם שאתם עונדים שעון שמוקדש למטוס שאתם עומדים לטוס בו.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברייטלינג.