בשבוע שעבר, בצורה די שקטה ושלא להגיד מוזרה אפילו, השיקה ברייטלינג שעון חדש בסדרת הנויטיימר שלה – נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S. שעון חדש שכפי שאתם מבינים מהשם שלו, מיועד לשוק האמריקאי בלבד, שם הוא יימכר בבוטיקים של החברה ואצל משווקים מורשים שלה, כשהוא מגיע בגוף האייקוני והמוכר של שעוני הנויטיימר, בקוטר של 46 מ״מ. מוזמנים להכיר את השעון החדש ולגלות מה מיוחד בו ביחד איתנו.

נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S – מפרט טכני

השעון החדש של ברייטלינג מגיע בגוף העשוי מפלדת אל-חלד, בשילוב זהב אדום 18 קראט, בקוטר של 46 מ״מ ובעובי של 13.9 מ״מ. גוף השעון עשוי מפלדת אל-חלד, עם גימורים מלוטשים ומוברשים, כשהבזל המשונן מגיע בזהב אדום.

נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S. מקור - Hodinkee.
נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S. מקור – Hodinkee.

הלוח של השעון הוא הלוח המוכר של שעוני הנויטיימר, כשבגרסה הזאת ברייטלינג בחרה בלוח מוברש בגוון אנתרציט, עם לוחות קטנים בצבע שחור. מסביב ללוח אנו מוצאים את גלגלות החישוב המוכרות של שעוני הנויטיימר.

לוח האנתרציט המיוחד של השעון. מקור - Hodinkee.
לוח האנתרציט המיוחד של השעון. מקור – Hodinkee.

בשעה 3 אנו מוצאים את לוח כרונוגרף ה-30 דקות. בשעה 6 אנו מוצאים את כרונוגרף ה-12 שעות, כשבתוכו שילבה ברייטלינג את התאריכון. לוח השניות הקטן של השעון נמצא בשעה 9, כשהוא משלים את פריסת הלוחות הקטנים בתצורה המוכרת של 3-6-9, שהפכה לאחד מסימני ההיכר של סדרת הנויטיימר. הלוגו של ברייטלינג מופיע כמובן בשעה 12, כשהלוגו, כמו גם מחוגי השעון והאינדקסים שלו, מגיעים בזהב אדום.

תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור - Hodinkee.
תאורת הסופר לומינובה של השעון. מקור – Hodinkee.

נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר B01 של ברייטלינג. מנגנון הכרונוגרף אינהאוס של החברה, שפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 70 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Hodinkee.
המנגנון בגב השעון. מקור – Hodinkee.

את המנגנון ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם רוטורסקלטון עם המילה BREITLING עליו, עם עיטורי פסי ז׳נבה על הרוטור ופלטת הבסיס של המנגנון. המנגנון מגיע כמובן עם הסמכת כרונומטר.

אז מה חדש בעצם?

שעון חדש בסדרת הנויטיימר של ברייטלינג, שמיועד כאמור לשוק האמריקאי בלבד. השילוב של הזהב האדום עם לוח האנתרציט הכהה, ביחד עם רצועת עור התנין השחורה, מעניקים לשעון הזה מראה קצת יותר אלגנטי ואפילו דרסי אם תרצו.

נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S. מקור - Hodinkee.
נויטיימר B01 כרונוגרף 46 U.S. מקור – Hodinkee.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של ברייטלינג, רפרנס UB01371A1B1P1, או בשמו המלא – Navitimer B01 Chronograph 46 U.S Limited Edition, מגיע במהדורה מוגבלת של 300 יחידות. השעונים יגיעו עם הכיתוב ONE OF 300 על גב השעון, כמו גם הכיתוב LIMITED EDITION. השעונים הללו יהיו זמינים לרכישה באתר של ברייטלינג בארצות הברית בלבד, בבוטיקים של החברה ואצל המשווקים המורשים שלה בארה״ב. תג המחיר שלו עומד על 11,900 דולרים.

השורה התחתונה

גרסה נהדרת נוספת מבית ברייטלינג לשעוני הנויטיימר שלה, שמה לעשות – לא מתאימים לכל אחד. הגודל של השעון הזה אולי נשמע לכם קצת מפחיד, אבל הוא מתכתב בדיוק עם ה-DNA של סדרת הנויטיימר – שעוני טייסים שאמורים להיות נוחים לתפעול וקריאה מהירה בזמן טיסה. שילוב הצבעים בשעון החדש פשוט נהדר, כשכאמור, הוא אפילו איפשהו על הגבול הדק שבין שעון ספורט לשעון דרס (אם מבחינתכם שעון דרס יכול להיות בקוטר 46 מ״מ). אם אתם שואלים אותנו? הברקה של ברייטלינג.

למידע נוסף על השעון החדש באתר של ברייטלינג.