הסיפור הזה מגיע אלינו אמנם מאנגליה הרחוקה, אבל יש בו לא מעט מוסר השכל ולקחים שכל חובב שעונים צריך ללמוד ולקחת בחשבון, במיוחד אם הוא מתכנן לרכוש שעון יוקרה ברשת האינטרנט, כאשר בית המשפט של ברנלי קראון (Burnley Crown) הרשיע אדם שניסה למכור שעון רולקס שמעולם לא היה ברשותו, תוך התחזות לאשתו לשעבר של שחקן מנצ’סטר יונייטד, ווס בראון.

אדם בשם ג’ורדן מיקין (Jordan Meakin), מכר בעבר שעון רולקס דייטונה שהיה ברשותו, שהיה שייך קודם לכן לשחקן קבוצת הכדורגל מנצ’סטר יונייטד. מיקין החזיק בשעון באופן חוקי והמכירה הקודמת התבצעה כחוק ללא שום בעיות. לאחר תקופה מסוימת, החליט מיקין למכור את השעון שוב פעם, רק שהפעם, השעון לא היה ברשותו, כך שהמכירה הייתה בעצם ניסיון הונאה מתוחכם מלכתחילה.

מיקין פרסם את השעון למכירה ב-eBay, תוך שימוש בתמונות הישנות של השעון מהתקופה שהיה ברשותו, כשהשעון נמכר לאדם בשם קווין רובינס. לאחר סיום המכירה, מיקין שלח חבילה לרובינס, כשמיד ברגע שבו קיבל רובינס את החבילה מידי הדוור, הוא התלונן מיד על המכירה והתחיל להחליף הודעות דואר אלקטרוני עם המוכר, שהזדהה בשם לין בראון (Leanne Brown) – שמה של אשתו לשעבר של מגן מנצ’סטר יונייטד ומי שהיה הבעלים של השעון בעבר. השימוש בשם של בראון היה כמובן חלק מההונאה והניסיון להקנות למעשה ההונאה תדמית קצת יותר חוקית.

רולקס דייטונה.
רולקס דייטונה.

מיקין ארז קופסת רולקס ריקה, כשלא ברור אפילו אם מדובר בקופסה שהייתה שייכת בפועל לאותו שעון מדובר או בסתם קופסה שהשיג בצורה כזאת או אחרת. מיקין שלח אותה במשלוח מיוחד, אותו טרח לבטח כמובן, כשלאחר התלונה של רובינס, הוא מיהר לתבוע את שירות הדואר המלכותי באנגליה על אובדן השעון. הוא הגיש תביעה על סך 2,500 ליש”ט שנדחתה כמובן על הסף.

לכל אורך הדרך, רובינס ניסה לקבל את כספו בחזרה מהמוכר, שהזדהה כאמור בשמה של לין בראון, שסירב כמובן. לאחר שנכשל בניסיונותיו לקבל את כספו חזרה, הגיש תלונה למשטרה שהחלה בחקירת המקרה ועצרה בסופו של דבר את מיקין. במהלך החקירה התברר כי מיקין תכנן (כמעט) לפרטי פרטים את ההונאה, כאשר הניח את החבילה ששלח על המשקל בסניף הדואר שלו כשהיא מסתירה חבילה קטנה נוספת, במשקל של שעון רולקס, אותה הניח גם כן על המשקל, כדי להוסיף משקל לחבילה הריקה שלו, כך שייראה כאילו שהמשקל הכולל שלה היה של חבילה שכוללת את השעון. בנוסף, הוא לא סגר את פס ההדבקה של האריזה בצורה הדוקה, כדי שייראה כאילו היא נפתחה במהלך המשלוח.

בית המשפט של ברנלי קראון הרשיע את מיקין וגזר עליו 16 חודשי מאסר בנוסף ל-900 לירות שטרלינג כפיצוי, זאת בנוסף ל-6,950 לירות סטרלינג, הסכום שבו נמכר השעון, אותם יצטרך להחזיר בטרם שחרורו מהכלא.

אתר רולקס העולמי