פנריי משיקה שעון חדש – סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403, במסגרת שיתוף הפעולה המתמשך של החברה עם סדנת שדרוגי המכוניות הגרמנית בראבוס. השעון החדש מגיע בקוטר של 47 מ״מ, כשגוף השעון עשוי מסגסוגת ה-eTitanio, אבקת טיטניום ממוחזרת ב-100 אחוזים המופקת מגרוטאות טיטניום ממוצרים צרכניים שונים. מוזמנים להכיר את השעון החדש ביחד איתנו ואת ה-eTitanio המיוחדת של פנריי.

סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403 – מפרט טכני

כאמור, השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 47 מ״מ העשוי מסגסוגת ה-eTitanio של פנריי. ה-eTitanio היא כאמור אבקת טיטניום ממוחזרת ב-100%, אותה מפיקה פנריי מסגסוגת טיטניום מגרוטאות ממוצרי צריכה שונים. את הסגסוגת הזאת מייצרת פנריי בשיטת ה-DMLS – ר״ת Direct Metal Laser Sintering – פנריי היא בין יצרניות השעונים הראשונות והבודדות בעולם שהשתמשו בטכניקה הזו, שמספקת גופי שעונים במשקל קל יותר כשהם מאופיינים במראה אחיד שכמעט בלתי אפשרי להשיג בשיטות ייצור מסורתיות.

סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403. מקור - Watchilove.
סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403. מקור – Watchilove.

השעון מגיע עם בזל העשוי מסגסוגת Carbotech, כשהבזל מסתובב חד-כיוונית, כנגד כיוון השעון, עם סקאלת צלילה מדורגת. מגן הכתר המוכר של פנריי עשוי גם הוא מסגסוגת ה-eTitanio, כשהשעון עמיד במים בעומק של עד ל-300 מטרים.

סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403. מקור - Watchilove.
סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403. מקור – Watchilove.

השעון מגיע בעיצוב המוכר של השעונים שהשיקה פנריי בשיתוף בראבוס, עם לוח סקלטון עם תאריכון בשעה 3, הסמל של בראבוס בין השעות 6 ל-7, לוח שניות קטן בשעה 9, עם תצוגת שעות יום ולילה וכמובן מחוג GMT נוסף.

תאורת הלומינובה של השעון. מקור - Watchilove.
תאורת הלומינובה של השעון. מקור – Watchilove.

סאבמרסיבל S בראבוס eTitanio PAM01403 – מנגנון

השעון מגיע עם קליבר P.4001/S של פנריי, מנגנון אוטומטיי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות, כשהוא מגיע עם שני תופים ו-341 רכיבים בסך הכל.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchilove.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchilove.

את המנגנון המרשים אפשר לראות מבעד לגב השקוף של השעון, כשהוא מגיע עם מיקרו רוטור. המנגנון מגיע עם מגוון תכונות מלבד קומפליקציית ה-GMT כמו מנגנון לעצירת מחוג השניות (Stop Seconds) ומנגנון מוגן בפטנט של פנריי הנקרא “Polarized Date״, מנגנון המאפשר לראות את ספרות התאריכון רק כאשר הן עוברות דרך חלונית התאריכון, מבלי להסתיר את המנגנון.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchilove.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchilove.

אז מה חדש בעצם?

בעזרת תהליך הדפסת תלת מימד מדויק, מארז השעון מתממש לכאורה יש מאין, מכיוון שהוא נבנה על ידי הוספת חומר במקום הסרתו. שכבה על גבי שכבה, אבקת הטיטניום מתמזגת על ידי סינטר לייזר סיבים אופטיים בעוצמה גבוהה, כשהיא הופכת לחומר מוצק ויוצרת צורה מהאין. בתהליך קפדני זה של ריבוד דיוק, כל מעבר של הלייזר מביא לתוספת כמעט בלתי מורגשת אך עקבית, בעובי 30 מיקרון (0.03 מ”מ). במיוחד, טכניקה זו מאפשרת יצירת רצועת גוף שעון חלולה מבפנים מבלי לפגוע בחוזקה או בעמידות למים. שעון טיטניום DMLS שוקל רק 115 גרם, כאשר המארז לבדו שוקל 23.6 גרם. מארז DMLS זה קל יותר בכ-30% ממארז הטיטניום הסטנדרטי.

שעון בתהליך ייצור מתקדם מסגסוגת טיטניום ממוחזרת. מקור - Watchilove.
שעון בתהליך ייצור מתקדם מסגסוגת טיטניום ממוחזרת. מקור – Watchilove.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01403, מגיע עם שתי רצועות. הראשונה – רצועת עור עגל שחורה והשנייה, רצועת גומי שחורה העשויה מ-68 אחוזים חומרים ממוחזרים. השעון מגיע במהדורה מוגבלת, כשהוא יהיה זמין לרכישה בבוטיקים של פנריי בלבד, שתייצר 177 יחידות ממנו בלבד. תג המחיר של השעון עומד על 51 אלף דולרים.

השורה התחתונה

יצירה הורולוגית מתקדמת של פנריי, בשיתוף פעולה נוסף עם סדנת שדרוג המכוניות היוקרתית בראבוס. גם אם נוח לבוא ולהגיד ״עוד שעון של פנריי״, ברגע שמתעמקים מעט בשיטות הייצור המתקדמות של החברה הזאת והחומרים שבהם היא משתמשת, אי אפשר שלא להעריך את המורכבות הטכנית, גם אם השעונים שלה נראים לנו קצת מוגזמים מדי …

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.