פנריי ממשיכה להרחיב את סדרת שעוני הצלילה שלה, הסבמרסיבל, עם דגם חדש – סבמרסיבל QuarantaQuattro. אם האיטלקית שלכם חלשה או שאולי Google Translate לא עובד לכם, תרשו לנו לעזור לכם ולספר לכם כי התרגום של המילה QuarantaQuattro מאיטלקית הוא 44. אז אם עדיין לא עשיתם אחד ועוד אחד, תרשו לגורו לגלות לכם כי מדובר בדגם בגודל חדש בסדרת הסבמרסיבל, בקוטר של 44 מ״מ, המצטרף לגדלים הקיימים של 42 מ״מ ו-47 מ״מ. מוזמנים להכיר אותו ביחד עם הגורו (בטח לא תתפלאו לדעת שהוא ככל הנראה ייראה לכם ממש מוכר מאיפשהו …).

סבמרסיבל QuarantaQuattro – מי אתם? 

כפי שציינו, הדגם החדש בסדרת הסבמרסיבל של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 44 מ״מ. אם שמתם לב שעד עתה השתמשנו במילה דגם, זה מסיבה אחת פשוטה. למעשה פנריי משיקה ששה שעונים חדשים בסדרת הסבמרסיבל. כל השעונים החדשים מגיעים עם המראה המוכר והאופייני לסדרת שעוני הצלילה הזאת – גוף השעון עם מגן הכתר בצד ימין של השעון, בזל מסתובב חד כיווני למדידת זמן הצלילה ועמידות במים בעומק של עד ל-300 מטרים.

שעוני ה-44 מ״מ eSteel החדשים בסדרת הסבמרסיבל. מקור - timeandwatches.
שעוני ה-44 מ״מ eSteel החדשים בסדרת הסבמרסיבל. מקור – timeandwatches.

השעונים מגיעים כמובן עם לוח שעון במראה ה״פנריסטי״ המובהק, שכולל מחוגים גדולים במיוחד ואינדקסי שעות עם ציפוי סופר לומינובה זרחני בצבע לבן. השינוי המשמעותי או ליתר דיוק, השינוי היחיד בשעונים הללו בהשוואה לשעונים הקודמים בסדרה, הוא בחלונית התאריכון. פנריי משלבת בשעונים החדשים חלונית תאריכון חדשה, שאמורה להיות נוחה יותר לקריאה. בפנריי מספרים כי חלונית התאריכון החדשה תהיה חלק מכל השעונים החדשים של החברה בסדרת הסאבמרסיבל.

סבמרסיבל QuarantaQuattro – מפרט טכני

פנריי משיקה ששה שעונים חדשים בסדרה כאמור. השעון הראשון הוא ה-PAM01232. אם תרצו את השם המלא שלו – QuarantaQuattro Carbotech Blu Abisso. כפי שאתם מבינים, ה-PAM01232 מגיע בגוף העשוי מסגסוגת ה-Carbotech של פנריי. ה-Carbotech היא סגסוגת מתקדמת, הקלה ביותר מבית פנריי.

סבמרסיבל QuarantaQuattro בגוף ה-Carbotech. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל QuarantaQuattro בגוף ה-Carbotech. מקור – timeandwatches.

ה-Carbotech קלה יותר ועמידה יותר, בהשוואה לטיטניום ולקרמיקה. בנוסף, מדובר בסגסוגת היפו-אלרגנית וכזאת שלא יכולה לפתח קורוזיה. מלבד המפרט הטכני והתכונות המרשימות שלה, ל-Carbotech יש מאפיין עיצובי בולט, העובדה שמדובר בסגסוגת במראה שחור, לא אחיד, המשתנה בהתאם לחיתוך החומר. כך למעשה, כל שעון הופך ליצירה בעלת מראה ייחודי משלו. ה-PAM01232 מגיע עם כתר העשוי מטיטניום בציפוי DLC, כשהוא משתלב עם גוף השעון העשוי כאמור מה-Carbotech בצורה חלקה. השעון מגיע עם לוח כחול, כשלפי פנריי, הגוון הכחול מייצג את המים העמוקים מתחת לפני הים, כפי שאפשר להבין משם השעון – Blu Abisso, באיטלקית – תהום כחול.

סבמרסיבל QuarantaQuattro בגוף מפלדת אל-חלד. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל QuarantaQuattro בגוף מפלדת אל-חלד. מקור – timeandwatches.

שני שעונים נוספים בסדרת הסבמרסיבל 44 הם ה-PAM01226 וה-PAM01229. שני שעונים שמגיעים עם גוף העשוי מפלדת אל-חלד. ה-PAM01226 מגיע עם לוח לבן ועם רצועת גומי בגוון ירוק-צבאי. ה-PAM01229 מגיע עם לוח שחור ועם רצועת גומי שחורה.

סבמרסיבל 44 עם לוח לבן בגוף מפלדת אל-חלד. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל 44 עם לוח לבן בגוף מפלדת אל-חלד. מקור – timeandwatches.

את הסדרה משלימים שלושה שעונים בגוף העשוי מ-eSteel – סגסוגת המתבססת על חומרים ממוחזרים, אותה פתחה פנריי במטרה להפחית את השימוש בחומרים טבעיים, אשר בתהליך הייצור שלהם נגרם נזק סביבתי. שלושת השעונים החדשים בגוף העשוי מה-eSteel הם

  • Verde Smeraldo, רפרנס PAM01287. כפי שאפשר להבין משם השעון – Verde Smeraldo – השעון מגיע עם לוח ירוק, בזל ירוק ורצועת בד ירוקה.
  • ה-Grigio Rocca, רפרנס PAM01288. אם תרצו, את ה-Grigio Rocca אפשר לתרגם מאיטלקית ל-״סלע אפור״, שעון שמגיע עם לוח אפור-שחור ועם בזל שחור, עם רצועת בד שחורה.
  • ה-Blu Profondo, רפרנס PAM01289. בתרגום מאיטלקית, הביטוי Blu Profondo משמעו כחול עמוק, אז כפי שאתם כבר יכולים להבין, השעון הזה מגיע עם בזל כחול ולוח כחול, עם רצועת בד כחולה.

סבמרסיבל QuarantaQuattro – מנגנון

בתוך ששת השעונים החדשים של פנריי אנו מוצאים את אותו מנגנון – קליבר P.900. מנגנון אינהאוס אוטומטי מבית פנריי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומגיע עם רזרבת כוח של 72 שעות.

סבמרסיבל 44 עם לוח שחור. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל 44 עם לוח שחור. מקור – timeandwatches.

אז מה חדש בעצם? 

כאמור, פנריי הציעה עד היום שני גדלים של שעונים בסדרת הסבמרסיבל שלה, 42 מ״מ ו-47 מ״מ. הדגם החדש מציע שעונים בקוטר של 44 מ״מ. אם תרצו, אפשר להתעכב מעט על שעוני ה-eSteel, כשתרשו לנו לעשות לכם ספוילר קטן ולגלות לכם שהם יקרים יותר ב-1,600 אירו לעומת דגמי פלדת האל-חלד. האם חובבי השעונים יעדיפו לשלם סכום גבוה יותר עבור שעונים ״ירוקים״? אנחנו לא בטוחים …

סבמרסיבל 44 מ״מ עם לוח לבן. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל 44 מ״מ עם לוח לבן. מקור – timeandwatches.

כמה זה עולה לנו?

שני דגמי פלדת האל-חלד, ה-PAM01226 וה-PAM01229 מגיעים עם תג מחיר של 9,200 אירו. הדגם המתקדם בסדרה, ה-PAM01232 העשוי מ-Carbotech מגיע עם תג מחיר של 17,400 אירו. שלושת דגמי סגסוגת ה-eSteel מגיעים עם תג מחיר של 10,800 אירו.

סבמרסיבל 44 בגוף ה-Carbotehc. מקור - timeandwatches.
סבמרסיבל 44 בגוף ה-Carbotehc. מקור – timeandwatches.

השורה התחתונה

בעוד שעבור פנריי קוטר של 44 מ״מ נחשב ״גודל ביניים״, הרי שעבור מרבית יצרניות השעונים מדובר בקוטר דמיוני, במיוחד בתקופה האחרונה שבה אנו רואים יותר ויותר יצרניות שעונים ״שחוזרות למקור״ עם שעונים קטנים יותר, עם גדלים של 36-39 מ״מ. מצד שני, הגדלים הללו הם ללא ספק חלק מה-DNA של פנריי, כשכמו תמיד כשמדובר בשעונים של החברה הזאת, אתם יכולים לאהוב אותם או לשנוא אותם, אבל לא משנה מה אתם חושבים עליהם, אתם לא יכולים להתעלם מהם.

למעבר לאתר של פנריי.