שיתוף הפעולה הצעיר של פנריי עם סדנת השיפורים הגרמנית Brabus התחיל אמנם בשנה שעברה, אבל זה לא אומר שפנריי לא יכולה להשיק כבר את השעון השני בסדרה. השעון החדש – סבמרסיבל S ברבוס צל כחול, הוא מחווה ל-Barbus Shadow 900 Deep Blue, סירת מנוע מבית סדנת ברבוס, שמאופיינת בצבע הכחול של גוף הסירה. מוזמנים להכיר את היצירה הימית החדשה של פנריי ביחד איתנו, שמגיעה, ד״א, עם קומפליקציית GMT, שלא תגידו שלא סיפרנו לכם …

סבמרסיבל S ברבוס צל כחול – מפרט טכני

השון החדש של פנריי מגיע בגוף העשוי מטיטניום עם בזל מסגסוגת ה-Carbotech של פנריי. השעון מגיע בקוטר של 47 מ״מ, כשהוא עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים.

סבמרסיבל S ברבוס צל כחול. מקור - revolution watch.
סבמרסיבל S ברבוס צל כחול. מקור – revolution watch.

השעון מגיע עם לוח סקלטון בגוון שחור, המוקף בטבעת בגוון כחול. בשעה 3 אנו מוצאים את התאריכון של השעון, כשמולו, בשעה 9, אנו מוצאים את מחוג השניות הקטן. כשהוא משיק למחוג השניות הקטן בחלק התחתון, אנו מוצאים את הלוגו של Brabus.

לוח סקלטון וגוף טיטניום-קרבוטק. מקור - revolution watch.
לוח סקלטון וגוף טיטניום-קרבוטק. מקור – revolution watch.

השעון מגיע עם מחוגים בצבע כחול, כשמחוג ה-GMT מעוצב בצורת חץ. השעון מגיע עם רצועת גומי עם תפירת עור עגל חיצונית או עם רצועת גומי כחולה.

סבמרסיבל S ברבוס צל כחול – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.4001/S, מנגנון GMT אוטומטי מבית פנריי. ה-P.4001/S הוא למעשה גרסת הסקלטון של קליבר P4001 של פנריי, כשפנריי השיקה אותו לראשונה בתוך שעון הברבוס הראשון בשנה שעברה.

מנגנון הסקלטון של השעון. מקור - revolution watch.
מנגנון הסקלטון של השעון. מקור – revolution watch.

המנגנון פועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה, כשהוא מספק רזרבת כוח של 3 ימים. פנריי ציידה את המנגנון במד רזרבת כוח, אותו ניתן לראות מבעד לגב השקוף של השעון.

אז מה חדש בעצם?

כאמור, השעון השני במסגרת שיתוף הפעולה בין פנריי לסדנת השיפורים ברבוס. השעון הראשון הגיע בגוף העשוי כולו מסגסוגת ה-Carbotech של פנריי, עם נגיעות של הצבע האדום, בהשראת סדרת סירות המנוע ה-Black Ops. הוא היה גם כאמור השעון הראשון שהגיע עם מנגנון ה-P.4001 בגרסת הסקלטון שלו. השעון החדש מגיע כאמור בהשראת סירת ה-Shadow 900 Deep Blue, עם ערכת צבעים שונה מעט ושילוב של טיטניום וקרבוטק.

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01241, מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. תג המחיר שלו עומד על 49,200 דולרים, לפני מיסים.

סבמרסיבל S ברבוס צל כחול. מקור - revolution watch.
סבמרסיבל S ברבוס צל כחול. מקור – revolution watch.

השורה התחתונה

העולם של פנריי הוא ללא ספק אחד העולמות המרתקים ביותר בעולם השעונים. מצד אחד, כל השעונים של החברה, כמעט, נראים אותו דבר. מצד שני, כל שעון של החברה מגיע עם שינוי כזה או אחר.

תג המחיר של השעון הזה נשמע לנו במבט ראשון קצת דמיוני, שלא לומר מופרך, אבל מדובר בפנריי, בשילוב מהדורה מוגבלת, בשיתוף פעולה עם אחת מסדנאות השיפורים המפורסמות באירופה ובעולם כולו, עם מנגנון סקלטון שהוא יצירת אומנות בפני עצמו, בגוף מחומרים מתקדמים. לשמחתו של הגורו, חסרים לו כמה (עשרות) אלפי דולרים כדי לקנות את השעון הזה, ככה שהוא לא באמת מתלבט האם לקנות אותו או לא …

למעבר לאתר של פנריי.