לפני כשנתיים הכריזה פנריי על שיתוף פעולה עם Brabus, סדנת שיפור הביצועים הגרמנית. בהכרזה על שיתוף הפעולה סיפרו שני המותגים כי הרקע לשיתוף הפעולה מקורו בשאיפה המשותפת להגדרה מחדש של גבולות הטכנולוגיה, סגנון וביצועים בתחומים שלהם. השאיפה המשותפת הזאת באה לידי ביטוי בשני שעונים עד היום, כשבימים אלו מגיע אלינו השעון השלישי – סבמרסיבל S Brabus Verde Militare, שעון נוסף שמגיע במטרה למתוח את גבולות הטכנולוגיה לגבהים חדשים. מוזמנים להכיר אותו ביחד איתנו.

סבמרסיבל S Brabus Verde Militare – מפרט טכני

השעון החדש של פנריי מגיע בגוף בקוטר של 47 מ״מ. פנריי משתמשת בסגסוגת ה-Carbotech שלה לגוף השעון – חומר מרוכב קל יותר מפלדה וטיטניום, אך עמיד יותר בפני קורוזיה, עם תכונות חוזקה והתאמה מגוונות, שהופכות אותו למתאים במיוחד לשימוש בתעשיית השעונים.

סבמרסיבל S Brabus Verde Militare. מקור - Watchilove.
סבמרסיבל S Brabus Verde Militare. מקור – Watchilove.

גוף השעון מגיע עם בזל עם סקלת צלילה, עליה הספרות 45, 30 ו-15 בתוך עיגולים שחורים, כשבשעה 12 אנו מוצאים עיגול נוסף בצבע ירוק. הכתר של השעון מגיע בגוון ירוק צבאי, כשהוא מוקף במגן הכתר המוכר של פנריי, עליו אנו מוצאים את הלוגו של Brabus.

תאורת הסופר-לומינובה של השעון. מקור - Watchilove.
תאורת הסופר-לומינובה של השעון. מקור – Watchilove.

לוח השעון הוא לוח סקלטון במראה צבאי-היי-טקי. בשעה 3 אנו מוצאים חלונית תאריכון. בשעה 9 אנו מוצאים את לוח השניות הקטן של השעון, המשלב בתוכו מחוון יום ולילה (AM-PM). עוד בלוח השעון – לוגו האות B של המותג BRABUS בין השעות 6 ל-9. לוח השעון משלב צבעי ירוק-חאקי באינדקסי השעות, מחוגי השעות, הדקות והשניות ובמחוג ה-GMT.

סבמרסיבל S Brabus Verde Militare – מנגנון

בתוך השעון אנו מוצאים את קליבר P.4001/S של פנריי. מנגנון אינהאוס אוטומטי, הפועל בקצב של 28,800 ויברציות לשעה ומספק רזרבת כוח של 72 שעות.

המנגנון בגב השעון. מקור - Watchilove.
המנגנון בגב השעון. מקור – Watchilove.

רזרבת הכוח הזאת מגיעה הודות לשימוש בשני תופים, כשהמנגנון מגיע עם גלגל איזון Glucydur™ ועם סוג של מיני רוטור, הממוקם לא במרכז המנגנון, אלא בצד שלו. עוד בחלק האחורי של המנגנון – מד רזרבת כוח.

אז מה חדש בעצם?

את האמת? כלום. כלומר, אם אתם זוכרים שפנריי השיקה רק בשנה שעברה שעון נוסף במסגרת שיתוף הפעולה עם ברבוס, שהגיע גם הוא עם עיצוב כמעט זהה, רק שהוא הגיע עם גוף העשוי מטיטניום ועם בזל העשוי מ-Carbotech, עם ערכת צבעים כחולה ולא ירוקה-צבאית. גם השעון הקודם היה שעון GMT וגם הוא הגיע עם מנגנון זהה, עם מד רזרבת כוח ורוטור לא-ממורכז.

השעון משנה שעברה והשעון החדש. מזהים הבדלים?
השעון משנה שעברה והשעון החדש. מזהים הבדלים?

כמה זה עולה לנו?

השעון החדש של פנריי, רפרנס PAM01283, מגיע במהדורה מוגבלת של 200 יחידות. הוא יגיע עם רצועה העשויה משני חומרים, עם חלק פנימי עשוי גומי וחלק חיצוני העשוי מעור-עגל, בצבע שחור. הרצועה תגיע עם תפרים בגוון ירוק צבאי. השעון עמיד למים בעומק של עד ל-300 מטרים, כשתג המחיר שלו עומד על 45,500 ליש״ט, שהם כ-56 אלף דולרים.

סבמרסיבל S Brabus Verde Militare. מקור - Watchilove.
סבמרסיבל S Brabus Verde Militare. מקור – Watchilove.

השורה התחתונה

באיטלקית, Verde Militare משמעו ירוק צבאי. האם זה אומר שמספיק להצמיד את צמד המילים הללו לשעון ולשנות לו את ערכת הצבעים ולקרוא לו ״שעון חדש״? נו, אתם כבר יודעים לבד את התשובה. אם אתם חובבי פנריי, כנראה שמבחינתכם השעון החדש הוא הדבר הכי מדהים בעולם. אם אתם לא חובבי פנריי, אתם בטח לא מבינים אפילו על מה הכתבה הזאת. מה שבטוח, עם תג המחיר של השעון הזה, ככל הנראה לא משנה לאיזה צד אתם משתייכים, השעון הזה כנראה לא בשבילכם (או בשביל הגורו …).

למידע נוסף על השעון החדש באתר של פנריי.